Koło
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące w Kole - F - Ekonomiczny
Nazwa oddziału

 F - Ekonomiczny

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • geografia
  • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone

matematyka

geografia

język angielski

Opis

Czy chciałbyś dowiedzieć się jak założyć własny biznes, a nawet to zrobić, zagrać na giełdzie? Tutaj będziesz miał taką możliwość.

U nas nauczysz się jak być przedsiębiorczym, w ramach tzw. mini przedsiębiorstwa założysz swój biznes. Dowiesz się tego nie tylko na lekcjach przedsiębiorczości, ale również uczestnicząc w wykładach organizowanych przez uczelnie wyższe oraz spotkaniach z lokalnymi przedsiębiorcami. Do tego zdobędziesz solidne umiejętności z matematyki niezbędne w prowadzeniu własnego biznesu.

Będziesz miał okazję wziąć udział w różnorodnych projektach, m.in: „Lekcje z ZUS” czy gra symulacyjna SIGG (szkolna internetowa gra giełdowa).

Z nami będziesz odkrywać cały świat, w tym naszą Małą Ojczyznę nie tylko w czasie lekcji, ale również dzięki wycieczkom, spotkaniom z podróżnikami oraz udziałowi w wykładach.

Po ukończeniu nauki w tej klasy będziesz miał wiele możliwości wyboru kierunku studiów, nie tylko tych związanych z ekonomią czy zarządzaniem, ale też geografią, geodezją.

Nasi uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach i konkursach matematycznych, geograficznych, regionalnych i z przedsiębiorczości. Dołącz do nich - czekamy na Ciebie!