Koło
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące w Kole - E - Informatyczny
Nazwa oddziału

 E - Informatyczny

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Informatyka
  • Język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone

 Informatyka

 Matematyka

 Język angielski

Opis

Informatyka cieszy się od lat niesłabnącą popularnością na studiach. Badania rynku pracy jasno wskazują, że jest to zawód przyszłości o interdyscyplinarnym charakterze. Jeśli interesują Cię nauki ścisłe (szczególnie matematyka), ciekawią nowinki technologiczne, lubisz konstruować roboty, a Twoje zainteresowanie informatyczne nie kończy się na grach  komputerowych, to propozycja, którą teraz czytasz, jest na pewno dla Ciebie.

Wykwalifikowani informatycy potrzebni są wszędzie.

Po ukończeniu liceum otrzymasz dogłębną wiedzę, która ułatwi Ci naukę na studiach politechnicznych. U nas nauczysz się nie tylko teorii, ale także wykorzystasz swoją wiedzę w praktyce. Nasi uczniowie uczęszczają na kółko informatyczne, mają zajęcia z robotyki i algorytmiki, tak bardzo potrzebne w branży IT. Nauczysz się programować, poznasz budowę komputera, opanujesz projektowanie kształtów i drukowanie przedmiotów na drukarce 3D,  skonstruujesz gry komputerowe, grafiki i wreszcie własnego robota. Czy ktoś w okolicy może się tym pochwalić? Nie. A my tak-otwórz link

Nauka poprzez rozrywkę?

My nie tylko uczymy w szkole. Wyjeżdżamy też na walki robotów, gdzie prezentujemy własne roboty (RoboDay, Robomatikon), bierzemy udział w wykładach na wyższych uczelniach: WAT, Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka. Praktykujemy wiedzę pod okiem specjalistów, już w pierwszej klasie uczestniczyliśmy w warsztatach w znanej w Polsce wrocławskiej firmie: FANUC

Udział w ogólnopolskich projektach?

Jesteśmy znani z aktywnego udziału w projektach informatycznych:    

Robot LEONARDO, SPYDER HEXAPOD, DAREK – inteligentny dom, NowKnow, i wielu innych.

Co możemy Ci zagwarantować?

Naukę w najlepszej szkole w okolicy (według rankingu Perspektyw mamy srebrną tarczę), wykwalifikowany zespół nauczycieli, wysoki poziom nauczania z przedmiotów ścisłych (co sugerują najlepsze wyniki maturalne, zwłaszcza z informatyki w okręgu poznańskim), popularność w mediach ogólnopolskich (często wygrywamy granty w różnych konkursach ogólnopolskich, zatem słychać o nas w całej Polsce), wiedzę, która ułatwi naukę na studiach i pomnoży Twoje pieniądze (przecież poznasz wiele nowych zagadnień, które pozwolą Ci zacząć i z powodzeniem ukończyć studia i otrzymać ciekawą, dobrze płatną pracę).

Nasi absolwenci pracują na co dzień w branży IT.

 Zajmują stanowiska: programistów, grafika komputerowego, informatyka-sieciowca, analityka także w branży ekonomicznej, tworzą gry komputerowe, projektują na drukarce 3D….

Informatyka przyda się, gdy zechcesz zmienić kierunek studiów i wybierzesz ekonomię, biotechnologię, bioinformatykę,..

Nie czekaj i dołącz do nas!