Koło
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia w ZST w Kole - Fryzjer (młodociani pracujący)
Nazwa oddziału

 Fryzjer (młodociani pracujący)

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny ,  historia

Zawody

 Fryzjer

Dodatkowe wymagania

 Promesa umowy

Opis

Fryzjerstwo jest jednym z bardziej cenionych zawodów. Fryzjerzy nazywani stylistami, nie tylko tworzą fryzury, ale również kreują wizerunek swojego klienta. Praca fryzjera daje dużo przyjemności i satysfakcji, ponieważ efekty widać od razu. Rynek pracy rozwija się dynamicznie, obecnie dobrze wykwalifikowany fryzjer nie ma problemu ze znalezieniem miejsca pracy. Zawód fryzjera daje tą szansę, ponieważ zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie jest bardzo duże. Obecnie coraz więcej osób chętnie korzysta z profesjonalnych usług, co ma wpływ na atrakcyjność salonów fryzjerskich. Zawód fryzjer to prawdziwy fach w ręku, kto ma do niego talent, na pewno nie będzie narzekał na brak klientów i pracy.

W czasie zajęć poznasz podstawy zawodu fryzjera, higieny pracy i oczywiście będziesz ćwiczył praktyczne umiejętności - od prostego strzyżenia, poprzez bardziej skomplikowane cięcia, układanie fryzur i koloryzacji. Pamiętaj, że wybierając ten kierunek dajesz sobie szansę na ciągłe doskonalenie się i rozwijanie.

Jeżeli chcesz zdobyć zawód fryzjera przyjdź do Zespołu Szkół Technicznych w Kole.

Zdobywane kwalifikacje zawodowe
FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich lub zdanie egzaminu czeladniczego.

Praca
Przedmioty teoretyczne są realizowane w szkole, natomiast zajęcia praktyczne (praktyka) są realizowane u pracodawcy, z którym uczeń podpisuje umowę.
Są to salony fryzjerskie.

Dalsza nauka
Po uzyskaniu kwalifikacji można kształcić się dalej w Branżowej Szkole II stopnia w zawodzie technik usług fryzjerskich lub skończyć kwalifikacyjny kurs zawodowy z kwalifikacji . FRK.03.Projektowanie i wykonywanie fryzur.