Kleszczewo
Przedszkole
Przedszkole w Gowarzewie Wesoły Gawroszek
Adres
Kleszczewska 3, 63-004 Gowarzewo
Telefon
+48 575 505 407
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Sala
  • Plac zabaw
  • Przedszkole
  • Zajęcia
  • Zajęcia
  • Zajęcia
  • projekty
  • Plac zabaw
Opis

Zgodnie z konfucjańską mądrością, każde dziecko najlepiej uczy się poprzez działanie, dlatego umożliwiamy dzieciom poznawanie świata i odnajdywanie jego sensu dzięki ich własnej aktywności.W codziennej pracy wykorzystujemy ciekawe metody i techniki rozwijające wszechstronnie dzieci min. Metodę Aktywnego Słuchania Muzyki Batii Strauss, metodę Gimnastyki Twórczej Rudolfa Labana, metodę Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej.


W naszym przedszkolu i żłobku dzieci  od najmłodszych lat uczestniczą w zajęciach rytmicznych  oraz lekcjach języka angielskiego.


W Placówce  odbywają się również również  zajęcia  o tematyce zdrowotnej. Dzieci mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań podczas lekcji, tańca, judo, happy sportu, oraz zajęć dotyczących bezpieczeństwa.

Historia

Publiczne Przedszkole “ Wesoły Gawroszek” w Gowarzewie rozpoczęło swoją działalność 01 września 2017 r. Jesteśmy placówką nastawioną na wszechstronny, harmonijny  rozwój dziecka.

W naszym przedszkolu dbamy o to, aby dziecko czerpało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi zarówno dziećmi jak i dorosłymi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy. Przy przedszkolu funkcjonuje też  również Prywatny Żłobek “ Wesoły Gawroszek”

Osiągnięcia

Mamy też już na koncie kilka sukcesów: min. Występy podczas Finału „ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” oraz udział  w konkursie „ Masz talent”, podczas III Pikniku Rodzinnego w Gowarzewie.

Dodatkowe zajęcia

j. angielski

rytmika

judo

tańce

logopedia

Godziny otwarcia od
6:00-17:00
Personel

Naszą kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pasją, dbających o serdeczną, przyjazną atmosferę w przedszkolu i jak najlepsze wyniki nauczania.

Nauczyciele są absolwentami uczelni pedagogicznych, oraz posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi. Regularnie doskonalą swój warsztat pracy poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach, tak aby każde zajęcia były interesujące dla dzieci.

W pracy z dziećmi stosują  różnorodne metody zabaw  i zajęć  dostosowując je do indywidualnych możliwości i potrzeb dzieci.


Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia sportowe