- Nazwa oddziału
-
matematyczno-geograficzny
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- geografia
- informatyka
- Przedmioty rozszerzone
-
- język angielski
- matematyka
- geografia
- Opis
-
1) Przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia i język angielski.
2) Języki obce: język angielski, język niemiecki.
3) Opis klasy: profil matematyczno – geograficzny adresowany jest do uczniów szkoły podstawowej z zainteresowaniami i aspiracjami naukowymi w zakresie nauk ścisłych, ekonomicznych i lingwistycznych; dla uczniów otwartych na zmiany, lubiących pracę w zespole, gotowych do rzetelnej i systematycznej pracy, którzy chcą przygotowywać się do samodzielnego i odpowiedzialnego kształcenia przez całe życie.
Rozszerzona matematyka i geografia otwierają przed absolwentem szerokie możliwości wyboru kierunku studiów. Matura z tych przedmiotów (oraz języka angielskiego) jest wymagana przy rekrutacji na kierunki związane nie tylko z geografią, geodezją, ale też na kierunki ekonomiczne, finanse, rachunkowość i na kierunki związane z biznesem (np. prawo w biznesie). Ten wybór nie może dziwić – kierunki ekonomiczne wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na dobre perspektywy pracy. Absolwenci kierunków ekonomicznych i biznesowych są poszukiwani w handlu, bankach, firmach doradczych i korporacjach międzynarodowych.
Coraz częściej absolwenci klas z rozszerzeniem z matematyki i geografii aplikują także na kierunki inżynieryjne. Nierzadko jest to inżynieria zarządzania lub logistyka. Kandydaci na te studia najczęściej muszą legitymować się dobrym wynikiem matury z matematyki i geografii. Absolwenci tych kierunków z pewnością nie mogą narzekać na oferty pracy; dotyczy to zwłaszcza logistyków. Jeśli chodzi o kierunki inżynieryjne, ciekawym wyborem może być np. informatyka w biznesie, która łączy elementy dwóch różnych dziedzin.