Powiat Aleksandrowski
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2
Zespół szkół
Adres
ul.Sikorskiego 2, 87-700 Aleksandrów Kujawski
Telefon
54 282 20 27
Fax
54 282 20 50
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Michał Wilniewczyc
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
  • Budynek główny
  • Strefa aktywnośći
  • Zajęcia sportowe
  • Kurs barmański
  • Pracownia gastronomiczna
  • Kurs baristyczny
  • Pracownia hotelarska
  • Siłownia
  • Siłownia
Opis


Po trzech latach nauki w tym zawodzie nauki przygotujesz się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania wybranego zawodu. Biorąc udział w organizowanych przez szkołę kursach i szkoleniach i zajęciach dodatkowych będziesz mógł / mogła zdobyć dodatkowe kwalifikacje, podnieść kompetencje, rozwinąć zainteresowania.

 Jako uczeń Branżowej Szkoły I stopnia w klasie wielozawodowej stajesz się tzw. pracownikiem młodocianym. Zajęcia praktyczne odbywasz bezpośrednio u pracodawcy, dzięki temu otrzymujesz wynagrodzenie, a także już teraz zaczynasz zbierać środki na przyszłą emeryturę. Zajęcia ogólnokształcące odbywasz w szkole a teoretyczne w szkole lub na tzw. „kursach” – raz w roku szkolnym (trzy razy w cyklu kształcenia) przez cztery tygodnie kształcisz się w Ośrodkach Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.

PAMIĘTAJ!

Po zakończeniu nauki w Branżowej Szkole I stopnia możesz kształcić się dalej w Branżowej Szkole II stopnia – zdać maturę i pójść na studia.

Oferta
Dojazd
Dojazd do szkoły: - PKP (z kierunku Włocławka lub Torunia) - od dworca PKP ok. 15 min ulicami Fryderyka Chopina - Władysława Sikorskiego ( w kierunku wyjazdu do Radziejowa.) - PKS (autobusy z wszystkich okolicznych wiosek i miejscowości) - przystanek przy dworcu PKP (15 min.) lub przystanek przy szkole (2 min.)
Historia
Szkoła z tradycjami!! Witamy w najstarszej szkole ponadgimnazjalnej w powiecie. Początki Szkoły Rzemiosł sięgają 1916 roku. W początkowym okresie swojego istnienia szkoła kształciła przyszłych rzemieślników. Z czasem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego środowiska, oferta edukacyjna znacznie się rozszerzyła. Powstały technika i licea o zróżnicowanych profilach oraz rozszerzała się oferta zawodów, w których kształciła się młodzież w Zasadnicze Szkole Zawodowej. Zespół Szkół nr 2 to placówka z tradycjami, dynamicznie rozwijająca się, spełniająca oczekiwania edukacyjne uczniów. W "Hubalu" spotkasz się z życzliwością i wsparciem, profesjonalizmem kadry nauczycielskiej oraz ciekawie spędzisz czas pogłębiając swoje zainteresowania uczestnicząc w proponowanych zajęciach pozalekcyjnych. Będziesz mógł uczestniczyć w projektach unijnych, sprawdzić swoją wiedzę w różnych konkursach, jednym słowem - Z NAMI OSIĄGNIESZ SUKCES!
Koła zainteresowań
Koła zainteresowań * pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki nożnej, siatkowej i koszykówki; * koło teatralne; * koło informatyczne; * zajęcia gastronomiczne; * koło matematyczne, fizyczne, biologiczne, chemiczne; * dla doradców handlowych, * koła wyrównawcze i fakultatywne; * pozalekcyjne zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych * zajęcia carvingowe (dekoracji potraw i stołu); * podnoszące kwalifikacje zawodowe (np. prawo jazdy, wózki widłowe, spawacza, uprawnienia SEP, barmańskie, doradztwo zawodowe, obsługa kas fiskalnych); Udział w projektach unijnych.
Kontakty zagraniczne
Kontakty zagraniczne projekt "Erasmus+" oraz POWER - współpraca międzynarodowa z partnerami niemieckimi na odbywanie praktyk zagranicznych (certyfikat EuroPass)
Osiągnięcia
Osiągnięcia szkoły Laureaci następujących konkursów: Wojewódzkie Młodzieżowe Spotkania Żywieniowe Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Wojewódzki Konkurs "Wstęga Wisły" Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny, Chemiczny, Geograficzny Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Kangur" i "Oxford" Konkursów gastronomicznych inne konkursy powiatowe oraz wojewódzkie
Drzwi otwarte
Drzwi otwarte: 22. 05. 2020 roku godz. 10.00