Powiat tczewski
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie - Klasa I A - profil humanistyczny
Nazwa oddziału

 Klasa I A - profil humanistyczny

Liczba miejsc

 24

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • historia
  • wiedza o społeczeństwie

Przedmioty rozszerzone
  • język polski
  • historia
  • wiedza o społeczeństwie
Opis

I A – KLASA HUMANISTYCZNA

Jeśli zdecydujesz się na wybór profilu humanistycznego to:

- będziesz posiadał wiedzę i kompetencje z zakresu: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie

Atuty profilu:

Absolwent oddziału humanistycznego II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie będzie posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu ogólnych zagadnień historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego i języków obcych ze szczególnym naciskiem na podnoszenie kompetencji lingwistycznych z zakresu języka angielskiego. W trakcie 4-letniego cyklu nauki, uczeń będzie mógł wykorzystać zdobytą wiedzę podczas licznych zajęć praktycznych, odbywających się zarówno w naszej szkole, jak i poza nią, w ramach współpracy z różnymi instytucjami naukowymi

Poza lekcjami z przedmiotów rozszerzonych proponujemy uczestnictwo w wielu ciekawych i korzystnych edukacyjnie przedsięwzięciach takich jak uczestnictwo w wykładach, warsztatach organizowanych przez uczelnie wyższe, w spektaklach teatralnych scen trójmiejskich i nie tylko, wycieczkach historyczno – poznawczych oraz przygotowywanie i organizację przedstawień muzyczno - tanecznych i spektakli teatralnych na terenie naszej placówki.  Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy solidne i systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego - zajęcia dodatkowe z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i języka obcego.

Wspomagamy uczniów przy wyborze uczelni i kierunku studiów. Dzięki owocnej współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Teatrem Szekspirowskim zapewniamy naszym absolwentom lepszy start na studiach. Liczne warsztaty, które organizujemy pozwalają uczniom przekonać się czy wybrana wcześniej ścieżka edukacyjna jest właściwa. Współczesny humanista to człowiek potrafiący myśleć logicznie i nieschematycznie, przełamujący obowiązujące konwencje myślowe, inspirujący się nowymi rozwiązaniami, kreatywny i wolny od szablonów. Jego zdolność empatii i wrażliwość, pogłębiona analiza  ludzkiej natury, doskonała sprawność językowa oraz kompetencje komunikacyjne są wysoce pożądane przez pracodawców na współczesnym rynku pracy. Dlatego też wybór profilu humanistycznego w naszej szkole to świetny wybór dla Ciebie! Jest to oferta dla uczniów zainteresowanych przedmiotami humanistycznymi   i społecznymi planujących w przyszłości studia na atrakcyjnych kierunkach.

W trakcie 4-letniego cyklu nauki będziesz wykorzystywał wiedzę podczas zajęć praktycznych odbywających się w trakcie warsztatów prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Gdańskiego – Wydział Filologii i Centrum Języków Obcych, Teatru Szekspirowskiego, Teatru Wybrzeże, Sądu Rejonowego, Fabryki Sztuk, Centrum Kultury i Sztuki, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Narodowego w Gdańsku. Zajęcia tej klasy będą się odbywać przy współdziałaniu Uniwersytetu Gdańskiego.

Imprezy naukowe:

  • Dzień z Sobieskim
  • Jarmark Cysterski
  • Imprezy języków obcych
  • Wymiana Polsko-Francuska
  • Międzynarodowy projekt e-Twinning  - Our World – Our Home

Organizujemy także konkursy tematyczne:

  • Szkolny Konkurs Historyczny
  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
  • Konkurs literacki
  • Konkursy poezji i recytatorskie
  • Olimpiada z języka angielskiego
  • Szkolny konkurs wiedzy o Niemczech, Austrii i Szwajcarii


Perspektywy na przyszłość:

 
Absolwent profilu humanistycznego będzie przygotowany do podjęcia studiów I stopnia, głównie na kierunkach, takich jak np. amerykanistyka, etnofilologia kaszubska, filologia angielska, filologia germańska, filologia klasyczna, filologia polska, filologia romańska, filologia rosyjska, filologia włoska, filozofia, iberystyka, kulturoznawstwo, lingwistyka, logopedia, sinologia, skandynawistyka, slawistyka, teatrologia, wiedza  o filmie, wiedza o teatrze, zarządzanie instytucjami artystycznymi, etnologia, historia, historia sztuki, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, religioznawstwo, bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, politologia, psychologia, socjologia, prawo, administracja, podatki i doradztwo i wiele innych.

Jeśli lubisz literaturę, teatr i film, pasjonuje cię człowiek oraz świat, myślisz twórczo i jesteś kreatywny, to ten kierunek jest wprost wymarzony dla ciebie. Dzięki nauce w tej klasie będziesz posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu ogólnych zagadnień historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego.