|
RODZICU!
CZY TWOJE DZIECKO?
- Lubi realizować swoje marzenia?
- Pragnie rozwijać pasje i zainteresowania?
- Czuje potrzebę poznania i działania?
- Fascynuje się otaczającym je światem?
- Chce pracować w twórczym zespole?
NASZA SZKOŁA TO NAJLEPSZY WYBÓR!
Dogodny dojazd MPK :
autobusy nr - 69, 72, 55, 91, 70 od ul. Felińskiego
tramwaj nr - 2, 14, 15 od ul. Dąbrowskiego
Trochę historii o naszej szkole….
Pierwszym dokumentem archiwalnym wskazującym na istnienie Szkoły Podstawowej nr 64 jest odręcznie wypełniona tabela, w której widniej wpis: „Spis szkoły polskiej miejskiej N 64, czyli inwentarz i pomocy szkolnej z dnia 7 Lutego 1917". Od 1 lipca 1917 r. szkoła mieściła się przy ul.Słowiańskiej 15.
Od 8 lipca 1918r. szkoła mieści się przy ul. Brzozowej 11. W „Informatorze m. Łodzi z kalendarzem na rok 1919 (Wydawnictwa rok pierwszy wydany nakładem Magistratu m. Łodzi opracowanym przez Wydział Statystyczny, wydany przez Skład Główny w Księgarni Gebethnera i Wolffa w Łodzi, Piotrkowska 87 znajdujemy informację, iż Szkoła Podstawowa nr 64 znajduje się przy ul. Brzozowej 11. Kierowniczką szkoły jest Jadwiga Starzyńska.
W Informatorze m. Łodzi z kalendarzem na rok 1920 opracowanym i wydanym przez Wydział Statystyczny Magistratu m. Łodzi wydanym w Składzie Głównym w Wydziale Statystycznym Magistratu m. Łodzi, ul. Dzielna nr 2a widnieje wpis: szkoła nr 64 – kierowniczka Maria Chojnacka.
W czasie II wojny światowej szkoła nasza, podobnie jak wszystkie inne, była zamknięta.
Ponownie wznowiła swą działalność w roku 1945 również przy ul. Milionowej 25.
W Książce adresowej „Łódź urzędowa społeczna przemysłowo-handlowa 1947” wydanej przez Polską Agencję Prasową PAP Biuro Ogłoszeń i Reklam – Oddział w Łodzi Szkoła Podstawowa nr 64 ponownie zostaje wymieniona, jej siedziba nadal mieści się przy ul. Milionowej 25. Poważną bolączką był brak odpowiednich pomieszczeń do nauczania.
W roku 1964 szkoła została przeniesiona ul. Kruczkowskiego, gdzie zajmowała parter budynku XXXI LO.
W 1965r. szkołę przeniesiono do nowego budynku przy ul. Anczyca 6, w którym mieści się do chwili obecnej. Uroczyste otwarcie nowego gmachu szkolnego miało miejsce 2 października 1965 r. , a warunki do nauczania zmieniły się diametralnie na lepsze.
Przy zaangażowaniu władz oświatowych, pracowników i rodziców uczniów budynek szkolny ulegał modernizacji, aż do stanu obecnego.
Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych i rozgrywkach sportowych.
Działa też Wolontariat, który organizuje akcje charytatywne.
Dzieci biorą udział w programach dotyczących profilaktyki zdrowia, bezpieczeństwa, ekologii.
Zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe art.36 ust.1,2
Na wniosek
rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym
roku kalendarzowym kończy 6 lat.
Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko 6-letnie jeżeli dziecko:
- korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej,albo
- posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną założoną zgodnie z art. 168 oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Szkoła oferuje naszym uczniom zajęcia pozalekcyjne m.in. takie jak:
- czytelnicze
- twórcze
- sportowe
- plastyczne
- muzyczne
- z edukacji europejskiej
- dydaktyczno-wyrównawcze
- zajęcia terapii pedagogicznej
- zajęcia logopedyczne
- zajęcia według prof. A.Tomatisa
W roku szkolnym 2022/2023 realizowalismy Międzynarodowy Projekt w ramach działań E-Twinning pod tytułem Cheers" we współpracy ze szkołami w Rumunii,Turcji i Włoch.
W latach ubiegłych realizowaliśmy Międzynarodowy Projekt ERAZMUS+ pod tytułem ,,Be tolerant beautify our world " - ,,Bądź tolerancyjny upiększ nasz świat " ze współpracy ze szkołami w Portugalii, Bułgarii, Rumunii oraz Turcji.
Zajęcia komputerowe