Łódź
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Mariana Piechala
Adres
ul. Generała Tadeusza Kutrzeby 4, 91-013 Łódź
Telefon
426516120
Fax
426516120
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Joanna Brzezińska
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Opis

Szkoła Podstawowa nr 35 mieści się na ulicy Kutrzeby 4, osiedle Żubardź.

Pracujemy w systemie jednozmianowym. Bardzo dobrą opiekę i organizację czasu przed i po lekcjach zapewnia świetlica szkolna, która jest czynna do godz. 17:00.

Nad dziećmi czuwa doświadczona kadra pedagogiczna, pedagog i psycholog. Opiekę medyczną zapewnia pielęgniarka.

Mamy doskonale wyposażone pracownie: chemiczną i przyrodniczą, dzięki czemu uczniowie mogą przeprowadzać doświadczenia.

Posiadamy również dwie pracownie komputerowe w pełni wyposażone oraz w edukacji wczesnoszkolnej pracownię teatralną.

W placówce prężnie działa biblioteka, w której uczniowie mogą brać udział w projektach czytelniczych i konkursach.

Dążymy do osiągania wysokich wyników. Na terenie szkoły działa koło wolantariatu. Organizujemy liczne wycieczki turytyczno -krajoznawcze. Prowadzimy działania o charakterze patriotycznym.

Szkoła posiada własną kuchnię.


Języki
angielski, niemiecki
Telefon IODO
Piotr Pryliński, tel.+48 535 801 123
Historia

Oficjalne oddanie szkoły do użytku nastąpiło 22 lipca 1959 roku na piętnastolecie istnienia Polski Ludowej i takie właśnie szkoła otrzymała imię. Jak przystało na rówieśniczkę osiedla, które na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych rosło jak na przysłowiowych „drożdżach”, szkoła przyjmowała wciąż nowych uczniów. Już 19 listopada 1959 roku było 15 oddziałów i 442 uczniów. Pierwszy rok nauki zakończył się liczbą 17 oddziałów i 660 uczniów. 23 czerwca 1960 r. szkołę ukończyło pierwszych 40 uczniów; wtedy klas siódmych.

Pierwszym dyrektorem została p. Jadwiga Moniewska. W dniu otwarcia Rada Pedagogiczna liczyła 16 osób.

Rok szkolny 1965/66 rozpoczął się pod kierownictwem drugiego dyrektora szkoły p. Krystyny Ciesielskiej. Również w tym roku szkolnym doszedł ósmy rok kształcenia w szkole podstawowej i klasy siódme… nie skończyły szkoły. W tym czasie były 23 odziały i 891 uczniów.

Od 1 września 1971 roku trzecim dyrektorem szkoły została p. Jadwiga Niewiadomska. W tym też roku szkolnym dotychczasowy, obowiązujący w całej Polsce czterookresowy podział roku szkolnego, został zastąpiony trzyokresowym.

Od 1 lutego 1974 r. czwartym dyrektorem szkoły, na prawie ćwierć wieku, została p. Izolda Myślińska.

W czerwcu 1997r. Rada Pedagogiczna w porozumieniu z Radą Rodziców zrezygnowały z dotychczasowego imienia szkoły. 9 czerwca 1998r., po wspólnych uzgodnieniach uczniów, rodziców, rady pedagogicznej i władz oświatowych, nastąpiło uroczyste nadanie nowego imienia. Za patrona wybrano łódzkiego poetę Mariana Piechala.

W związku z odejściem długoletniego dyrektora p. Izoldy Myślińskiej, dyrektorem szkoły od 1 września 1999r. została p. Maria Komorowska.

We wrześniu 2007 roku Prezydent Miasta Łodzi powierzył stanowisko dyrektora p. Krzysztofowi Durnasiowi, następnie w 2022r.
Pawłowi Sądejowi.

Obecnie stanowisko dyrektora pełni p. Joannia Brzezińska.

Osiągnięcia

W ciągu pięćdziesięciu lat mury naszej placówki opuściło ponad 3500 absolwentów. Wychowankami naszej szkoły są tak znani w Polsce sportowcy jak: wicemistrz świata juniorów w boksie Jerzy Kaczmarek, mistrz Polski juniorów w boksie Marek Kordecki, mistrz Polski juniorów w biegu na 100 i 200 metrów, Piotr Małolepszy, wicemistrzyni Polski w rzucie oszczepem Elżbieta Kłos. Mistrzostwo Polski w koszykówce dziewcząt z reprezentacją Łodzi zdobyła Grażyna Liziniewicz. W naszej szkole pierwsze sukcesy sportowe odnosiła dzisiejsza lekkoatletka w biegach indywidualnych i sztafetowych – aktualna wicemistrzyni Europy w sztafecie 4 razy 400 m. Sukces w dziedzinie medycyny odniósł Krzysztof Zapałowicz znany łódzki neurochirurg. W redakcji Telewizji Polsat pracuje uczennica naszej szkoły, znana wcześniej z Trzeciego Programu Telewizji Polskiej, red. Małgorzata Ziętkiewicz. Autorem projektu graficznego szkolnej tarczy był także nasz uczeń Krzysztof Barczak.

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w wielu konkursach i olimpiadach m. in.:Olimpiada Literatury i Języka polskiego; konkurs Wojewody łódzkiego na film; konkurs wojewódzki z języka polskiego

Nasi nauczyciele są doceniani i wyróżniani za osiągnięcia Nagrodami Prezydenta m. Łodzi. Nasza nauczycielka otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. I. Sendlerowej "Za naprawianie Świata".

Kontakty zagraniczne
Współpracę międzynarodową realizujemy uczestnicząc z sukcesami w międzynarodowych konkursach. Możemy pochwalić się laureatami i finalistami konkursu międzynarodowego "Begegnug mit Osteuropa" i "Żywe obrazy".
Drzwi otwarte
17 kwietnia 2024r.
Dojazd
Autobus linii: 65,96 i 99
Zajęcia pozalekcyjne
W ramach zajęć dodatkowych odbywają się zajęcia kół: plastycznych, informatycznych, przyrodniczych, zajęcia sportowe i wyrównawcze.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe