Łódź
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wisławy Szymborskiej
Adres
ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej 9, 92-508 Łódź
Telefon
426730115
Fax
426730115
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Śliwińska
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Nasza szkoła
  • Kącik Relaksacyjny dla uczniów
  • Kącik relaksacyjny
  • Relaks na przerwie
  • pokój dywanowy dla uczniów klas 1-3
  • świetlica szkolna
  • świetlica szkolna
  • Plac zabaw
  • plac do gry w piłkę dla klas 1-3
Opis

Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wisławy Szymborskiej w Łodzi to wieloletnia historia, a jednocześnie nowoczesne kształcenie.


Cechuje nas otwartość, przyjazna atmosfera, dziecko jest dla nas najważniejsze - dlatego też podejmujemy szereg akcji, inicjatyw i działań rozwijających kompetencje kluczowe uczniów poza procesem dydaktycznym. Stosujemy nowoczesne metody, bazujące na aktywności ucznia. Proces dydaktyczny uwzględnia indywidualne możliwości, potrzeby i zainteresowania uczniów. Możemy się pochwalić wykwalifikowaną i zaangażowaną w życie szkoły kadrą pedagogiczną.


Posiadamy bogatą bazę dydaktyczną: nowoczesne pracownie komputerowe, sale lekcyjne wyposażone w tablice multimedialne, pracownie: języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, bibliotekę szkolną z czytelnią oraz kącikiem relaksacyjnym. Gabinety: pedagoga, logopedyczny, medyczny oraz gabinet terapeutyczny EEG Biofeeback. Oddzielne wejście dla najmłodszych daje maluchom poczucie bezpieczeństwa. W holu edukacji wczesnoszkolnej nie ma dzwonków, znajdują się gry korytarzowe, a sale dostosowane są do różnych aktywności dzieci. Świetlica szkolna organizuje opiekę od 6.30 do 17.30. Przywiązujemy dużą wagę do zabaw i zajęć na świeżym powietrzu, mamy do dyspozycji plac zabaw, boisko, kort tenisowy.


Szkoła dynamicznie się zmienia i dokładamy wszelkich starań, aby uczniowie dobrze i bezpiecznie się w niej czuli.


Realizujemy różnorodne projekty i programy edukacyjne, wśród nich program promujący zdrowy styl życia. Posiadamy wiele certyfikatów min. „Szkoła z Klasą”, „Bezpieczna Szkoła”, „Śpiewająca Szkoła”, „Szkoła Łowców Talentów”.


Podczas realizacji jednego z projektów WFOŚiGW powstała „Ekopracownia pod chmurką", w której w czasie odpowiednich warunków pogodowych, odbywają się nie tylko lekcje przyrody czy biologii. W otoczeniu roślin, mamy do dyspozycji ścieżkę sensoryczną i geologiczną, wiele ciekawych gier i tablic dydaktycznych. To wspaniałe miejsce na wszystkie zajęcia, chociażby zajęcia z wychowawcą, lekcje etyki, koła eksperymentalne i inne - nasi kreatywni nauczyciele potrafią to świetnie wykorzystać.


Wiemy, że jedną z kluczowych umiejętności dzisiejszego świata jest programowanie. Dlatego też nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach i projektach pozwalających na rozwijanie kompetencji cyfrowych. Nasze aktywności z kodowaniem są prowadzone min. z wykorzystaniem maty edukacyjnej, kolorowych kubków, tabletów, robotów edukacyjnych Dash i Photon Edu.


Dzięki udziałowi w programie „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła pozyskała pracownię techniczną wyposażoną w nowe meble i nowoczesny sprzęt min. roboty kuchenne, maszyny do szycia, narzędzia techniczne, drukarkę 3D, skaner, drony, Google Wirtualnej Rzeczywistości i wiele innych. Tu programujemy, drukujemy, szyjemy, gotujemy, pieczemy... Ma miejsce mnóstwo ciekawych zajęć podczas, których uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w atrakcyjny dla nich sposób - świetnie się przy tym bawiąc.


Przystąpiliśmy również do programu Leader100Sport, którego celem jest kształtowanie postaw społecznych poprzez wykorzystanie odpowiednich programów aktywności ruchowej. W ramach jego realizacji szkoła otrzymała bezpłatny sprzęt sportowy.


Szkół jest wiele, ale nasza jest tylko Jedna!


Serdecznie zapraszamy!!!

Języki
angielski, niemiecki, hiszpański
Adres email IODO
iod.sp34@cuwo.lodz.pl
Drzwi otwarte

Zapraszamy przyszłych Uczniów klas pierwszych wraz z Rodzicami do Szkoły Podstawowej Nr 34 na akcję „Drzwi otwarte”. Powitamy, oprowadzimy, odpowiemy na Wasze pytania w sobotę 22.04.2023 r, w godzinach od 10.00 do 13.00. Pokażemy Wam wycinek naszej szkolnej codzienności. Poznacie nas – nauczycieli i Waszych starszych Kolegów, zapytacie o różne sprawy, pobawicie się z nami. Bardzo ważne są dla nas odczucia Rodziców i Dzieci – przyszłych Uczniów, niezależnie którą szkołę wybierzecie.


Nabór do klas pierwszych odbędzie się w terminie od 04.05. do 31.05.2023 r.


Serdecznie zapraszamy!


Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wisławy Szymborskiej w Łodzi
Telefon jednostki przetwarzającej dane
42 673 01 15
E-mail jednostki przetwarzającej dane
kontakt@sp34.elodz.edu.pl
Osiągnięcia

Znani jesteśmy z wysokiego poziomu nauczania – organizujemy i uczestniczymy w wielu konkursach, w których nasi uczniowie często zajmują czołowe miejsca. Możemy pochwalić się laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Chemiczna oraz konkursów interdyscyplinarnych m.in.: Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Lust auf Lesen, Fascynująca Fizyka, First Step To Sukces.

Przygotowujemy również naszych uczniów do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych prze Kuratorium Oświaty w Łodzi, co roku młodzież odnosi w nich sukcesy, zostając laureatami i finalistami. 

Od kilku lat mimo iż nie jesteśmy szkołą sportową zajmujemy I miejsce  w klasyfikacji sportowej łódzkich szkół podstawowych. W tym roku szkolnym nasze szkolne siatkarki zostały Mistrzyniami Województwa Łódzkiego w Igrzyskach Dzieci Szkół Podstawowych, a w czerwcu będą walczyć o miejsce na podium w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych dziewcząt w piłce siatkowej kobiet.

Nasi uczniowie za swoje sukcesy niejednokrotnie uzyskują stypendia naukowe, mi.in: Stowarzyszenia Pomocy Szkole, w ramach programu stypendialnego "Mia100 Zdolnych" oraz Stypendium Ministra Edukacji i Nauki. 

Nasi uczniowie odnoszą również sukcesy artystyczne w konkursach plastycznych oraz muzycznych. Działający w szkole chór BRAVO wprowadza niesamowitą atmosferę większości uroczystości szkolnych i niejednokrotnie cieszy się ogromnymi sukcesami w konkursach: w Przeglądzie Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła", Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenek Patriotycznych "Na Biało-czerwoną Nutę", nagrywając utwory w Radio Łódź oraz występując na scenie Teatru  Muzycznego. 
Wspieramy talenty naszych uczniów, jesteśmy zaangażowani w przygotowane ich do udziału w akcjach, konkursach wiedzy i występach artystycznych. 
Nasi uczniowie odnoszą również sukcesy pozaszkolne. Sportowcy  z SP 34 osiągają sukcesy w biegach przełajowych na orientację - reprezentanci Polski w Mistrzostwach Europy Środkowej Juniorów, Oyama Karate oraz  reprezentując Polskę w grupie U17 waterpolistów - wspieramy ich rozwój, pozwalamy na rozwijanie pasji poprzez indywidualne podejście, organizację nauczania w sposób przystępny i otwarty na potrzeby oraz możliwości każdego ucznia. 
Historia
Z kart szkolnych kronik wynika, że data powstania szkoły to rok 1922. Mieściła się ona wtedy przy ulicy Kopcińskiego. W 1977 roku szkoła przeniosła swoją siedzibę do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Ćwiklińskiej 9 i tu jest do dzisiaj.
Pierwszym dyrektorem szkoły była pani Janina Gałązka. Wśród pedagogów możemy odnaleźć Urszulę Stawińską, Bożennę Rybińską, Barbarę Adamską i Zdzisławę Zagłobę. Wraz z rozbudową osiedla mieszkaniowego Widzew Wschód zwiększyła się liczba uczniów. Szkoła musiała pracować na trzy zmiany w godzinach 7.45 do 18.00. W roku 1984 kierownictwo szkoły objęła Bogumiła Woźna, która pełniła funkcję dyrektora 15 lat. Szkoła zyskała miano dobrej placówki. Wysoki poziom nauczania, dobre zaopatrzenie w pomoce dydaktyczne sprawiły, że stała się szkołą ćwiczeń, co trwa do chwili obecnej. To tu odbywają praktyki studenci, a także łódzcy nauczyciele uczestniczą w lekcjach pokazowych.
W tym czasie zaczynają również swoją działalność „Pędziwiatry” – zespół taneczny.
Od rana do wieczora słychać śpiew, można podziwiać taniec, a także grę na instrumentach.

W roku 1998 stanowisko dyrektora objęła Agnieszka Błażejczyk, która przez ponad dwadzieścia lat kierowała szkołą. W tym czasie szkoła była przebudowywana, powstały dwie nowoczesne pracownie komputerowe, sale lekcyjne, wyremontowane zostały toalety, powstała scena osiedlowa, nowoczesny plac zabaw. Istotnie zmienił się wygląd zewnętrznej elewacji szkoły. W 2018 roku nastąpiła zmiana patrona,  odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru i nadanie imienia – nowym patronem szkoły jest Wisława Szymborska.

Obecnie dyrektorem jest Anna Śliwińska, funkcję dyrektora pełni od 1 września 2022 r. Mimo ciężkich czasów w oświacie dokonała już wielu zmian, które pozytywnie wpływają na rozwój szkoły. Powstały nowe sale, nowoczesna multimedialna biblioteka z kącikiem relaksacyjnym, pracownia techniczna. Szkoła systematycznie doposażana jest w ciekawe pomoce naukowe, komputery i tablice multimedialne. Trwają remonty, które znacznie zmieniają wizerunek naszej szkoły. 
Sześciolatek w pierwszej klasie

Nasza szkoła i nauczyciele przygotowani są  do pracy z dziećmi 6-letnimi, jeśli wykazują one dojrzałość szkolną. Z doświadczenia wiemy, że sześciolatki bardzo często potrafią zaskakiwać nas swoją wiedzą i w niczym nie odbiegają od dzieci 7-letnich, które rozpoczynają naukę w szkole.

Problemem są niekiedy emocje, koncentracja uwagi, cierpliwość takiego sześciolatka, dlatego w pierwszych miesiącach nauki dużą część zajęć prowadzimy na dywanie, metody i formy pracy dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci. Uczymy poprzez zabawę, doświadczanie, przeżywanie, działanie. Bazujemy na aktywności dzieci, ich ciekawości, kreatywności, chęci poznawania świata wszystkimi zmysłami.  Jeśli widzimy spadek koncentracji uwagi robimy (poza przerwami) pauzy śródlekcyjne, przeznaczone na ruch lub zabawę.

W ciągu dnia zmieniamy aktywności, tak, aby 6-latek  podejmował nowe wyzwania, mógł się rozwijać i współdziałać z innymi. Dbamy również o bezpieczeństwo - przerwy spędzają dzieci w klasie pod opieką nauczyciela, obiady mamy w czasie lekcji, tak, aby uniknąć nadmiernego hałasu i kontaktu ze starszymi uczniami, dbamy o „odchudzenie” plecaków (książki pozostawiają dzieci w indywidualnych szafkach w klasie), jest również specjalne wejście do szkoły dla dzieci z klas I-III. Wiemy również, że taki 6-latek ma dużo energii i potrzeby ruchu, dlatego w tych pierwszych miesiącach, kiedy jest jeszcze ciepło, często korzystamy ze szkolnego placu zabaw i sprzętu sportowego.

W przypadku trudności wspieramy i pomagamy rozwiązywać problemy. Mamy też do dyspozycji specjalistów: pedagogów, pedagogów specjalnych i  psychologa.

Należy również dodać, że w naszej szkole mieliśmy już roczniki z „zerówką”, sprostaliśmy również reformie, która zakładała naukę dzieci 6-letnich w szkole. Mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, która jest przygotowana do pracy z dziećmi zarówno 7, jak i 6- letnimi.

Zajęcia pozalekcyjne

Posiadamy  bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, są wśród nich: przedmiotowe koła rozwijające zainteresowania (językowe, matematyczne, przyrodnicze, informatyczne, historyczne, techniczne), zajęcia artystyczne (taneczne, teatralne, plastyczne, rzeźba) zajęcia sportowe (tenis, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa), zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, korekcyjno – kompensacyjne, rewalidacyjne i inne.

Krótki opis zajęć w klasach najmłodszych:


ZABAWY LEKKOATLETYCZNE DLA KLAS I
Celem zajęć jest rozwój naturalnych umiejętności zdobytych we wczesnym dzieciństwie, tj.: biegi, skoki, rzuty. Uczniowie poprzez zabawę doskonalą zdolności motoryczne, koordynację i siłę. Jednocześnie wykształca się u nich zmysł równowagi i orientacji przestrzennej.
Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne przybory, tj.: piłki lekarskie, mini płotki lekkoatletyczne, drabinki koordynacyjne, piłki fitball, gumy oporowe, itp.


GRY I ZABAWY RUCHOWE DLA KLAS II  i III
Celem zajęć z zakresu gier i zabaw ruchowych jest wspieranie aktywności ruchowej uczniów poprzez stworzenie warunków do pełniejszego i bardziej harmonijnego rozwoju fizycznego i ruchowego dziecka.
Gry i zabawy ruchowe stanowią ważny element edukacji fizycznej. Są lubiane przez dzieci dzięki ich prostocie, przystępności, możliwościom kontaktów rówieśniczych, jak również przyjemnemu spędzaniu czasu wolnego.


GRALNIA

Gralnia, czyli gry bez prądu, to zajęcia na których uczniowie poznają i grają w różne, proste gry - nawet z dzieciństwa dziadków- w odświeżonej formie.
Aby dobrze się bawić niekiedy wystarczy kartka papieru  i ołówek. Nie tylko poznają gry, ale i siebie nawzajem, bo na zajęciach się  integrują. Poznają  również siebie samych, swoje emocje,  uczą się radzenia sobie w sytuacji zwycięstwa i porażki. To pod wieloma względami  dobry trening.

KOŁO TEATRALNE  

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr.
Zajęcia teatralne wpływają korzystnie
na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią również uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości. 

 

RZEŹBA

Zajęcia rzeźby to przede wszystkim zabawa plastyczna z trójwymiarową przestrzenią. Podczas tej zabawy uczniowie poznają różnorodne techniki pracy z wieloma materiami. Do tworzenia trójwymiarowych form oprócz gliny, plasteliny lub masy solnej, może stać się coś, co z rzeźbą zupełnie się nie kojarzy. Wszystko po to, by poszerzać granice wyobraźni, mieć radość tworzenia i odkrywania nowych światów.


KOŁO MŁODEGO TECHNIKA 

To zajęcia manualne mające na celu rozwijać motorykę małą u dzieci, pobudzać wyobraźnię. Dzieci poprzez stosowanie różnych technik rozwijają swoje zdolności oraz uczą się pracy w grupie.

 

 

Dojazd
https://goo.gl/maps/wnokY2WmUQ2NbXgG6
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe