Łódź
Przedszkole
Przedszkole Miejskie nr 151
Adres
ul. Narciarska 20/22, 94-101 Łódź
Telefon
42 6864448, 798 970 082, 798 969 758
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Elżbieta Jaśkiewicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Logo naszego przedszkola
  • Budynek przedszkola
  • Holl dla Rodziców i galeria prac dzieci
  • Przestronna szatnia
  • Gabinety specjalistów: logopedyczny, terapii pedagogcznej, psychologa i pedagoga specjalnego.
  • Sale przedszkolne
  • Fabryka piasku w ogrodzie przedszkolnym - koparka, sita, lejki etc.
  • W naszym ogródku dzieci mają dwie kuchnie błotne z podłączoną wodą.
  • Sprzęt sportowo-rekreacyjny w naszym ogrodzie.
  • Punkt dydaktyczny w ogródku przedszkolnym "Zatoka Odkrywców"
Opis

Budynek, warunki lokalowe, kuchnia, ogród przedszkolny.

Budynek usytuowany jest na spokojnym Osiedlu Karolew (Łódź-Polesie) wśród bloków mieszkalnych. Przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla wózków. Ogród wokół przedszkola jest niezwykłym miejscem, które cały czas dostosowuje się do zajęć edukacyjnych w zakresie wychowania fizyczno – zdrowotnego, przyrodniczego, estetycznego. Umieszczone są tu sprzęty do zabaw i ćwiczeń fizycznych, są dwie duże piaskownice, ławeczki, dwie drewniane altany oraz boisko do gry w piłkę. W roku 2023 ogród został doposażony o nowy sprzęt rekreacyjny "Statek odkrywców" w ramach inicjatywy lokalnej mieszkańców. W ogrodzie znajduje się również punkt dydaktyczny ,,Zatoka Odkrywców", który został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W 2024 r. powstały "Sensorysie - kreatywna strefa przedszkolaka" wyposażona w fabrykę piasku - lejki, wyciągarkę, sita, koparkę oraz dwie kuchnie błotne podłączone do wody, zacienione ogromnym żaglem.

W świetnie zaaranżowanym ogrodzie dzieci maja okazję brać udział w różnych ciekawych przedsięwzięciach także z udziałem rodzin naszych wychowanków np. podczas pikników czy warsztatów. Prowadząc zabawy edukacyjne w tym urokliwym miejscu pragniemy zachęcić dzieci do wielozmysłowego poznania przyrody i zwrócić uwagę na jej nieocenioną wartość.

Warunki lokalowe oraz wyposażenie przedszkola sprzyjają rozwojowi dzieci. Sale zajęć są wielofunkcyjne, dobrze oświetlone, estetyczne, przestronne i wyposażone w funkcjonalne meble, sprzęt IT oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. W każdej sali znajduje się łazienka. Na parterze znajduje się przestronna szatnia dla dzieci i hol dla rodziców.

Przedszkole posiada także własne zaplecze kuchenne, generalnie wyremontowane w 2019r. i wyposażone w profesjonalny sprzęt np. piec konwekcyjny.
W naszym przedszkolu żywienie realizowane jest w oparciu o najnowsze zdobycze wiedzy z zakresu dietetyki, zgodnie z wymaganymi normami żywieniowymi dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci codziennie otrzymują różnorodne warzywa lub owoce, ze szczególnym uwzględnieniem produktów krajowych, w salach stale dostępne są dystrybutory ze źródlaną wodą do picia, serwujemy również zdrowe soki. Oferujemy wysokiej jakości produkty mleczne podawane w bardzo atrakcyjnych formach. Potrawy nie zawierają cukru, a zamiast zwykłej soli dodawana jest w niewielkich ilościach zdrowsza sól himalajska. Smażenie bardzo często zastąpione zostało duszeniem i pieczeniem. Oprócz zwykłego pieczywa podajemy dzieciom różnorodne wyroby pełnoziarniste, a na obiad oprócz ziemniaków- atrakcyjnie podane kasze.

Oferta przedszkola

W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów przedszkolnych. Zgodnie z zasadami rekrutacji nabór prowadzony na wolne miejsca w przedszkolu na dany rok szkolny.

Oferujemy bogaty i różnorodny program zajęć, wszechstronne nauczanie przez zabawę z zastosowaniem zróżnicowanych metod dydaktycznych takich jak np. metoda Marii Montessori, metoda projektu, edukacja przez ruch. Chętnie angażujemy się w różnorodne akcje i projekty edukacyjne.

Zgodnie z ideą pedagogiki Marii Montessori "Daj mi czas" oraz "Pomóż mi, abym zrobił to sam" respektujemy wolność i podmiotowość dziecka, szanujemy prawo do indywidualnego rozwoju, pomagamy w osiąganiu samodzielności, rozwijaniu uzdolnień oraz współpracy z dziećmi i dorosłymi.

Programy, Innowacje, Projekty 2024/2025

Program Wychowania Przedszkolnego „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”, autorstwa Jolanty Wasilewskiej, Wydawnictwo WSiP. Program jest włączony do wykazu programów nauczania pod numerem PM151.1.2024/2025

Program Wychowania Przedszkolnego „Dobry Pomysł”, autorstwa Ewy Janus, Wydawnictwo WSiP. Program jest włączony do wykazu programów nauczania pod numerem PM151.2.2024/2025

Program nauczania języka angielskiego "Lion’s Team. Angielski dla przedszkolaków. Teacher’s Book", autorstwa Moniki Bigaj-Kisały, wydawnictwo WSiP. Program jest włączony do wykazu programów nauczania pod numerem PM151.3.2024/2025

Program nauczania religii „Jesteśmy dziećmi Bożymi”, Wydawnictwo „Święty Wojciech”. Program jest włączony do wykazu programów nauczania pod numerem PM151.4.2024/2025

Innowacje pedagogiczne przyjęte do realizacji w roku szkolnym 2024/2025

„Akademia Dzielnych Ratowników” autorstwa Elżbiety Jaśkiewicz, Joanny Szatkowskiej, Agnieszki Pustelnik, Karoliny Krzemińskiej. Innowacja jest włączona do wykazu programów nauczania pod numerem PM151.5.2023/2024

„Jesteśmy tolerancyjni!” autorstwa Mateusza Hybińskiego, Sandry Jagody, Eweliny Kowalczyk. Innowacja jest włączona do wykazu programów nauczania pod numerem PM151.6.2024/2025

Ogólnopolskie projekty edukacyjne przyjęte do realizacji w roku szkolnym 2024/25

"ABC empatii" Organizator Czepczyński Family Foundation .

"Sztuka emocji" autorstwa Natalii Pawlik-Kopicy.

"Gramy zmysłami" autorstwa: Joanny Makówki-Wiewiór, Beaty Pinkiewicz-Gary, Agaty Rembak, Anny Rybickiej.

"Zabawa sztuką" autorstwa Dagmary Drabik.

"Uczymy dzieci programować" Organizator Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej.

"Angielski jest fun-tastyczny!" autorstwa Angeliki Froni.

"Mali Wielcy Odkrywcy" Organizator Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

"Zdrowo i sportowo" Organizator Fundacja Connect4Kids.

"Mamo, tato wolę wodę" Organizator producent wody Żywiec Zdrój.

„Łódź Ratunkowa” –w ramach programu Ministra Edukacji „Kto ty jesteś?- Polak mały” Moduł Bezpieczne przedszkolaki, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Edukacji „Otwarte Drzwi”.

„Różnorodni” –w ramach programu Ministra Edukacji „Kto ty jesteś?- Polak mały” Moduł 4 Świat w przedszkolu realizowany przez Fundację Avalon.

Tradycją przedszkola są liczne imprezy i uroczystości z rodzinami naszych przedszkolaków

Ogólnopolski Dzień Przedszkola;

Pikniki Rodzinne;

Bal jesieni;

Dzień Niepodległości - Przedszkole do hymnu

Wieczór Andrzejkowy;

Mikołajki;

Uroczystość choinkowa;

Dzień Babci i Dziadka;

Bal karnawałowy;

Walentynki;

Światowy Dzień Autyzmu

Niebieskie Igrzyska

Dzień Flagi;

Dzień Mamy i Taty;

Dzień Dziecka;

Uroczyste zakończenie roku

Ponadto odbywają się:

koncerty muzyczne;

teatrzyki;

wycieczki po Łodzi i regionie:

zajęcia otwarte i warsztaty dla rodziców, podczas których mają możliwość pracować i bawić się z dzieckiem;

zebrania, warsztaty i konsultacje dla rodziców prowadzone przez nauczycieli, psychologów i logopedów;

dni otwarte dla przyszłych przedszkolaków i ich Rodziców

obchody Świąt Nietypowych np. Dzień Kropki, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Postaci z bajek, Dzień Kolorowej Skarpetki.

Rozwijamy u dzieci ich predyspozycje i talenty poprzez udział w różnorodnych konkursach:

muzycznych;

recytatorskich;

teatralnych;

plastycznych;

sportowych.

Ucząc dzieci wrażliwości na potrzeby innych, bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych, np.:

Góra grosza;

Gwiazdka dla Ciapka;

Świąteczna paczka;

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Uczestniczymy w akcjach na rzecz ochrony środowiska tj.:

  • Zakręcone miesiące;
  • Sprzątanie Świata
  • Święto Ziemi;
  • Dzień Wody;
  • Dzień Drzewa;
  • Działaj z Impetem.

Jesteśmy otwarci na środowisko lokalne, w którym funkcjonujemy.

Współpracujemy bardzo prężnie z wieloma instytucjami np.: przedszkolami, szkołami podstawowymi i muzycznymi, Radą Karolew-Retkinia Wschód, Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną Nr 5, Specjalistyczną Poradnią Wspierania Rozwoju i Terapii, Biblioteką Ferment Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Łagiewnikach, Łódzką siecią przedszkoli i szkół ekologicznych oraz promujących zdrowie, Teatrami: „Muzycznym”, „Pinokio”, „Arlekinem”, Baśniową Kawiarenką, Uniwersytetem Łódzkim - praktyki pedagogiczne dla studentów, badania do prac, Uniwersytetem Medycznym –zajęcia dla dzieci z profilaktyki zdrowotnej, Schroniskiem dla zwierząt przy ul. Marmurowej.

Bardzo ważna jest dla Nas współpraca z rodzicami naszych wychowanków, która przebiega w atmosferze zaufania i poszanowania, podążająca w kierunku ujednolicenia oddziaływań wychowawczych. Z dużym szacunkiem i otwartością podchodzimy do każdego rodzica i jego oczekiwań. Jednocześnie ważnymi osobami są dla Nas babcie i dziadkowie naszych pociech, którzy swą aktywnością, doświadczeniem i zaangażowaniem wzbogacają życie przedszkola, są drogowskazem w świecie wartości i miłości.
Spoiwem, który łączy wszystkie nasze starania jest niepowtarzalny klimat przedszkola, który bierze się stąd, że praca jest naszą pasją i dobrze się wszyscy ze sobą czujemy.


Godziny otwarcia od
6.00
Godziny otwarcia do
17.00
Personel
W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, poszukująca nowych alternatywnych metod pracy z dzieckiem. W procesie wychowawczym biorą udział wszyscy pracownicy placówki także pełen ciepła i cierpliwości personel administracyjny i techniczny.
Zespół pracowników przedszkola jest zgrany, przyjazny, otwarty na propozycje dzieci i rodziców. Miła atmosfera wpływa pozytywnie na kontakty z rodzicami i osobami z innych instytucji.
Drzwi otwarte

01.04.2025r. w godzinach 15.30-17.00

08.04.2025r. w godzinach 9.30-11.00

11.04.2025r. w godzinach 9.30-11.00

Osiągnięcia

W naszym przedszkolu pracujemy elementami koncepcji planu daltońskiego oraz elementami metody Marii Montessori, Skuteczne Zdziwienie oraz nauki matematyki z wykorzystaniem klocków Numicon. Stawiamy na rozwijanie u dzieci wolności, samodzielności, współdziałania i refleksji. Zapewniamy wysokiej jakości edukację, prowadzoną przez kompetentnych nauczycieli.

Pracujemy z dzieckiem uwzględniając jego podmiotowość. Skupiamy się na dziecku i szanujemy jego potrzeby. Motywujemy do działania, samodzielnej pracy  i odpowiedzialności za siebie. Pozwalamy mu decydować o sobie o tym, czego się będzie uczyło danego dnia, jak wykorzysta swój czas a później pozwolić również na refleksję i wyciąganie wniosków z własnych działań.

Od września 2021  wdrażamy długofalowy autorski projekt "Akademia bezpiecznego przedszkolaka" w ramach, którego prowadzone są  zajęcia edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które mają na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Dzieci uczą się jak wezwać pomoc, oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. W zabawach pozorowanych z wykorzystujemy fantomy Mini Annie. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach , to tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie, których odwaga i dojrzałość zdumiała nie jednego z nas.

W dobie globalizacji, migracji i rosnącej różnorodności społecznej, niezwykle istotne jest, aby środowisko edukacyjne było miejscem, które wspiera tolerancję, akceptację i zrozumienie. W naszym przedszkolu stawiamy na inkluzywność jako fundament wszelkich działań edukacyjnych i wychowawczych  zapewniających wszystkim dzieciom równe szanse na rozwój i naukę w środowisku pełnym szacunku i otwartości.

Podejście do inkluzywności w naszym przedszkolu

1. Indywidualizacja nauczania: Rozumiemy, że każde dziecko jest unikalne i uczy się w swoim tempie. Nasze przedszkole dostosowuje metody nauczania do indywidualnych potrzeb dzieci, co obejmuje tworzenie indywidualnych planów edukacyjnych lub terapeutycznych oraz stosowanie zróżnicowanych materiałów dydaktycznych.

2. Różnorodność kulturowa i językowa: Wspieramy różnorodność kulturową i językową naszych podopiecznych. Wprowadzamy elementy edukacji wielokulturowej poprzez zajęcia dotyczące różnych tradycji, języków i historii.Zatrudniamy i  współpracujemy z osobami z różnorodnym zapleczem kulturowym, co wzbogaca doświadczenie edukacyjne wszystkich dzieci.

3. Wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami: Zapewniamy odpowiednie wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Nasi nauczyciele są świadomi, jak integrować dzieci z niepełnosprawnościami w grupowe aktywności. Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów:  doświadczonego  psychologa, pedagogów specjalnych, logopedów oraz terapeutów pedagogicznych aby wspierać rozwój każdego dziecka.

4. Budowanie środowiska pełnego szacunku: Kształtujemy postawy pełne szacunku poprzez nauczanie wartości takich jak empatia, tolerancja i współpraca. Organizujemy regularne warsztaty i zajęcia, które uczą dzieci, jak rozpoznawać i reagować na różne emocje, jak budować zdrowe relacje z rówieśnikami i jak rozwiązywać konflikty.

5.Wierzymy, że inkluzywność to działanie, które wymaga współpracy wszystkich interesariuszy. Organizujemy spotkania z rodzicami, aby omawiać postępy dzieci oraz angażujemy ich w działania na rzecz przedszkola. Współpracujemy także z organizacjami zewnętrznymi, które promują inkluzywne praktyki.

Inkluzywność w naszym przedszkolu to nie tylko hasło, ale realne działania prowadzące do stworzenia środowiska, w którym każde dziecko czuje się akceptowane i wspierane. Naszym celem jest przygotowanie dzieci do życia w społeczeństwie, w którym różnorodność jest wartością, a nie przeszkodą. Poprzez nasze zaangażowanie w edukację inkluzywną mamy nadzieję wychować pokolenie obywateli świadomych, otwartych i gotowych wzbogacać świat swoją unikalnością.


Adres email IODO
iod.pm151@cuwo.lodz.pl
Dodatkowe zajęcia

Wszystkie dzieci uczestniczą w bezpłatnych zajęciach:


  • języka angielskiego w ramach podstawy programowej
  • gimnastyki korekcyjnej
  • logorytmiki
  • rytmiki
  • TUS
  • nauki udzielania pierwszej pomocy
  • religii ( na życzenie Rodziców)

Dodatkowo na terenie przedszkola na wniosek Rodziców realizowane przez firmy zewnętrzne są zajęcia:

  • tańce
  • szachy
  • zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem Solfonków w oparciu o metodę Carla Orffa, prowadzone przez p. Jacka Tarczyńskiego
  • język angielski,
  • robotyka i programowanie
  • Mały Inżynier
  • Twórcze zajęcia dla dzieci Bergamutka
Organ prowadzący
Miasto Łódź
Godziny otwarcia uwagi
Szatnia czynna w godzinach 6.00-8.15 oraz 15.00-17.00
Kontakty zagraniczne

   

Nasze przedszkole od kilku lat jest zaangażowane we współpracę z Europejskim Korpusem Solidarności oraz bierze udział w Wolontariacie Europejskim.

    Udział w projekcie daje możliwości wprowadzenia żywej edukacji multikulturowej, motywuje do porozumiewania się w języku obcym i uświadamia potrzebę jego znajomości. Działania wolontariusza na terenie placówki to nowe, świeże, innowacyjne pomysły oraz motywacja dla innych pracowników do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań.

Głównym zadaniem wolontariusza jest włączanie się i pomoc w działania realizowane w codziennym dniu w przedszkolu, a także udział w różnorodnych wydarzeniach, imprezach okolicznościowych. Wolontariusze poprzez obserwację zajęć edukacyjno-wychowawczych poznają również różnorodne strategie pracy z małymi dziećmi. Wchodząc z dziećmi w interakcje mają okazję poznać kulturę i obyczaje społeczne panujące w Polsce oraz uczyć się języka używanego na co dzień w naszym kraju. Wolontariat pozwala im nabrać doświadczenia w pracy w Polsce, a praca w przedszkolu pozwoli na kształtowanie samodzielności i rozwinie wiele dodatkowych umiejętności.

Nasze przedszkole jest otwarte na nowe pomysły, które może nam zaproponować wolontariusz, np. cykl zajęć nt. ich ojczystego kraju, zapoznanie tamtejszą kulturą, warsztaty o różnorodnej tematyce zgodnie z zainteresowaniami. Częściowo również zapoznają dzieci ze swoim ojczystym językiem (podstawowe zwroty), ale przede wszystkim komunikują się w języku angielskim. Dzieci poprzez pytania, które zadają i kontakt, który nawiązują przełamują bariery, zaczynają pobudzać ciekawość i przełamywać lęki.

W tym roku szkolnym gościmy w naszym przedszkolu Aymana z Maroco oraz Aleyne z Turcji.


Historia

Nasze przedszkole od lat postrzegane jest jako placówka innowacyjna, ściśle współpracująca ze środowiskiem lokalnym.   

Model pracy przedszkola nastawiony jest na wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka z uwzględnieniem jego wrodzonego potencjału, możliwości, potrzeb, uzdolnień i zainteresowań.


Przygotowujemy dzieci do nauki w szkole wykorzystując różnorodne metody: min. M. Montessori, Skuteczne zdziwienie, systemy: Edukacji przez ruch, budowania umiejętności matematycznych Numicon oraz elementy koncepcji planu daltońskiego.


Jesteśmy  w naszym mieście pionierami w nauce udzielania pierwszej pomocy. W każdej grupie prowadzone są przez certyfikowanych nauczycieli zajęcia z zakresu nauki pierwszej pomocy dostosowane do możliwości dzieci. Podczas zajęć wykorzystywane są fantomy Mini Annie, instrukcje udzielania pierwszej pomocy oraz atrakcyjne pomoce dydaktyczne.


Priorytetem jest zapewnienie każdemu dziecku poczucia bezpieczeństwa i stwarzanie możliwości odniesienia sukcesu. Uczymy dzieci samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.

Promujemy zdrowy tryb życia – zdrowe odżywianie, zachęcamy do aktywnego spędzania czasu. Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom z uwzględnieniem w swoich działaniach potrzeb środowiska.


Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Przedszkole Miejskie nr 151
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2025/2026
125
Koła zainteresowań

W naszym przedszkolu niezwykle ważne jest kształtowanie wszechstronnie rozwiniętej osobowości dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją edukacyjną przygodę. Oferujemy różnorodne zajęcia wpływające na rozwój najmłodszych.

 Współczesne potrzeby przedszkolaków, ich różnorodne zainteresowania oraz dynamicznie rozwijające się społeczeństwo skłaniają do kreatywnego podejścia w organizowaniu zajęć przedszkolnych.

Proponujemy innowacyjne zajęcia, skupiając się na całościowym rozwoju dziecka.

1. Zajęcia artystyczne

Zajęcia artystyczne w naszym przedszkolu  to nie tylko sposób na atrakcyjne spędzenie czasu – to inwestycja w rozwój dzieci. Organizowane są przynajmniej dwa razy w tygodniu w każdej grupie wiekowej. Stawiamy na kreatywność, cierpliwość i indywidualne podejście do każdego dziecka.

Dzieci mają możliwość tworzenia prac artystycznych przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów: papieru, tkanin, liści, a nawet materiałów uznawanych za odpady, takich jak plastikowe butelki czy kartony. Takie zajęcia nie tylko rozwijają kreatywność i zdolności plastyczne, ale również uczą dzieci zasad recyklingu i dbania o środowisko.

Każde dziecko może znaleźć coś, co szczególnie je zainteresuje i w czym poczuje się pewnie.

Oferując dzieciom różnorodne techniki plastyczne, otwieramy przed nimi świat pełen możliwości i pomagamy im stać się bardziej pewnymi siebie, kreatywnymi jednostkami. Sztuka jest mostem łączącym dzieci z ich potencjałem – warto dbać, by ten most był solidny i dostępny dla każdego z nich.

2. Ogrodnictwo Przedszkolne

Zajęcia z ogrodnictwa w przedszkolu to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z naturą. Przedszkolaki mogą uczyć się, jak sadzić rośliny, dbać o nie i obserwować ich wzrost. Ogrodnictwo uczy dzieci odpowiedzialności oraz cierpliwości, a także budzi ciekawość świata przyrody. Ponadto, to także świetny sposób na wprowadzenie dzieci w tematykę zdrowego odżywiania.

3. Eksperymenty Przedszkolaka

Zamiast tradycyjnych kół matematycznych czy przyrodniczych, proponuję zajęcia z cyklu "Eksperymenty Małego Nauka", podczas których dzieci będą mogły samodzielnie wykonywać proste eksperymenty. Dzięki temu uczą się myśleć analitycznie, zapoznają się z podstawowymi zjawiskami fizycznymi czy chemicznymi, a wszystko to w formie zabawy. Zajęcia te pozwolą na rozbudzenie ciekawości poznawczej i zrozumienie świata.

4. Muzyka i Ruch

Muzyka i ruch to zajęcia, które łączą ćwiczenia ruchowe z elementami edukacji muzycznej. Dzieci uczą się podstaw rytmiki, rozwijają swoją wrażliwość muzyczną, a jednocześnie mają okazję do aktywności fizycznej. To świetny sposób na poprawienie koordynacji ruchowej, a także naukę współpracy w grupie.

5. Warsztaty kulinarne

Głównym założeniem zajęć jest rozwijanie zainteresowań dzieci sztuką gotowania. Pragniemy, aby w wesołej, swobodnej atmosferze realizowane były zagadnienia dotyczące racjonalnego i zdrowego żywienia a także poznawania tradycyjnych polskich potraw oraz  kuchni różnych narodów.

Dzieci poprzez zabawę zdobywają umiejętności przydatne w codziennym życiu. Uczestnictwo w warsztatach kulinarnych pomaga im wzmocnić wiarę we własne siły oraz nauczyć się samodzielności.

 

 



 

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe

 Zajęcia szachowe