- Nazwa oddziału
-
1BL magazynier-logistyk
- Cykl kształcenia
-
3
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- informatyka
- wiedza o społeczeństwie , technika (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)
- Zawody
-
Magazynier-logistyk
- Opis
-
Opis
Magazynier-logistyk może pracować w magazynie handlowym bądź przemysłowym,
do jego zadań należy kontrola jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego,
rozmieszczanie towarów w magazynie, dokonywanie na bieżąco inwentaryzacji towaru.
Dba o towar, który znajduje się pod jego opieką i chroni go przed pożarem, kradzieżą, zalaniem, szkodnikami, zepsuciem i zniszczeniem. Pilnuje terminów przechowywania np. materiałów, artykułów i utrzymuje porządek w pomieszczeniach magazynowych. Magazynier-logistyk jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w dzisiejszych czasach.
Chętnego do nauki w zawodzie magazynier-logistyk powinna cechować: dokładność, cierpliwość. Niezbędna jest odpowiedzialność za powierzone mienie.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach logistycznych, produkcyjnych, posiadających różne typy magazynów, sklepach, hurtowniach, firmach handlowych różnych branż,
centrach logistycznych. Mogą rozpocząć pracę w ramach własnej działalności gospodarczej - własne firmy handlowe.
Cykl nauki
3 lata
Dodatkowe zajęcia/praktyki
Dodatkowe zajęcia informatyczne.
Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus+.
Uzyskane kwalifikacje
SPL.01. Obsługa magazynów
Możliwość dalszej edukacji
Szkoły branżowe II stopnia lub licea,
a następnie kursy kwalifikacyjne umożliwiające zdobycie dodatkowych
kwalifikacji, np. kwalifikacyjny kurs „Organizacja transportu”, umożliwiający uzyskanie tytułu Technika logistyka.
Kursy dodatkowe, np. obsługa kas fiskalnych, kurs uprawniający do obsługi wózków jezdniowych, obsługa programów komputerowych do zarządzania magazynem.