- Nazwa oddziału
-
1 TG (technik geodeta)
- Cykl kształcenia
-
5
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- język obcy nowożytny
- geografia
- Przedmioty rozszerzone
-
- matematyka
- Zawody
-
Technik geodeta
- Opis
-
Technik geodeta – jest to bardzo atrakcyjny kierunek, po ukończeniu którego absolwenci mają możliwość podjęcia nie tylko ciekawej, ale i dobrze płatnej pracy, m.in. w firmach geodezyjnych, urzędach biurach związanych z pracami geodezyjnymi i kartograficznymi (wydziały geodezji, kartografii i gospodarki nieruchomościami, wydziały katastru nieruchomości, ośrodki dokumentacji geodezyjno-kartograficznej itp.). Zajęcia i praktyki nauczą wykorzystać poznane na zajęciach prawo geodezyjne i kartograficzne, korzystać z programów komputerowych stosowanych w geodezji i kartografii Szkoła organizuje praktyki zawodowe, które trwają 4 tygodnie (w klasie trzeciej). Uczniowie zdobywają umiejętności praktyczne również w trakcie ćwiczeń terenowych (4 godziny w tygodniu).
Dyplom technika geodety otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:
BUD. 18 Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych ,wysokościowych i realizacyjnych oraz opracowywanie wyników tych pomiarów, BUD.19. Wykonywanie prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami.
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole, w drugiej, trzeciej i czwartej klasie dla absolwentów gimnazjum oraz w klasie trzeciej i piątej (koniec I semestru) dla absolwentów szkół podstawowych. Absolwenci mogą podjąć naukę na studiach wyższych, przede wszystkim na kierunkach: geodezja i kartografia z różnymi specjalnościami, m.in. pomiary geodezyjne, gospodarka nieruchomościami, planowanie przestrzenne, wycena nieruchomości, poligrafia. Ponadto na wszystkich innych kierunkach technicznych np. budownictwo lądowe i wodne, inżynieria środowiska, urbanistyka itp.