Koło
Technikum
Technikum w ZSRCKU w Kościelcu - Technikum Logistyczne
Nazwa oddziału

 Technikum Logistyczne

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • geografia
  • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone
  • geografia
Zawody

 Technik logistyk

Opis

Technik logistyk, to propozycja dla uczniów poszukujących ciekawego kierunku nauczania – kierunku gwarantującego pracę dzięki wszechstronności kształcenia.

Logistyka - co to jest i dlaczego jest tak ważna?

Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka. Z logistyką spotykamy się na każdym kroku, często nie uświadamiamy sobie tego. Musimy przecież dojechać do szkoły, wyjeżdżamy na wycieczki, wakacje. W drodze do szkoły obserwujemy ciężarówki, które zaopatrują pobliskie sklepy, tak, abyśmy towar mieli w zasięgu ręki.

Kto tym kieruje? Odpowiedź jest jedna, logistyk

Czym zajmuje się logistyk?

W zakładzie produkującym np. samochody logistyk musi wiedzieć ile samochodów jest montowanych w trakcie miesiąca i ile musi znajdować się na magazynie np. silników, aby w montażu samochodów nie doszło do przestoju. Jednocześnie nie może zakupić ich za dużo, ponieważ magazynowanie zasobów nie jest ekonomiczne.

Logistyk to specjalista od zaopatrzenia, planowania produkcji, dystrybucji, transportu i komunikacji.

Gdzie logistyk może być zatrudniony?

Logistyka to nowoczesny zawód dający perspektywy pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należy: transport i spedycja, przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja.

Logistyk znajduje pracę także w urzędach i służbach mundurowych takich jak wojsko, czy policja. Wykonują zadania związane z przygotowaniem imprez masowych, np.: koncerty, zawody sportowe.