W naszej szkole dążymy do wszechstronnego rozwoju uczniów, przygotowując ich do dalszej nauki i twórczego życia w społeczeństwie. Wierzymy, że każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na wsparcie w rozwoju. Tworzymy miejsce bezpieczne, nowoczesne, pełne zaufania i partnerstwa między uczniami a nauczycielami. Współpracujemy z rodzicami na rzecz ucznia, angażując ich w działania szkoły. Promujemy wrażliwość na potrzeby innych i angażujemy uczniów w wolontariat, kształtując obywatelską postawę na przyszłość.
Szukasz szkoły, w której Twoje dziecko będzie się rozwijać w przyjaznej atmosferze, gdzie nauka inspiruje, a pasje mają przestrzeń do rozwoju, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością? Zapraszamy do naszej szkoły!
Nowoczesne podejście do nauczania – szkoła bez dzwonków, lekcje prowadzone w sposób niekonwencjonalny, angażujące i rozwijające aktywność uczniów, rozwijające kompetencje kluczowe oraz myślenie krytyczne.
Nowoczesną bazę dydaktyczną – tablice interaktywne lub rzutniki w każdej klasie, terminalowa pracownia komputerowa, pomoce do nauki programowania: klocki lego i roboty Photon i True-true, drukarki 3D, oprogramowanie do zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej zakupione z rządowego programu Aktywna tablica. Plac zabaw dla najmłodszych, boisko ze sztuczną nawierzchnią, miasteczko ruchu drogowego oraz rowery do nauki jazdy i zdobywania karty rowerowej.
Indywidualne podejście – pomoc uczniom mającym trudności w nauce oraz poradnictwo dla rodziców, zajęcia z psychologiem, socjoterapeutą, logopedą, pedagogiem specjalnym, terapeutą pedagogicznym; zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania, rozwiązywanie konfliktów rówieśniczych poprzez mediacje.
Świetlicę – opiekę przed i po lekcjach (od 6.45) w bezpiecznej i dobrze wyposażonej przestrzeni, ciekawe zajęcia rozwijające zainteresowania w tym zajęcia rękodzielnicze, krajowe i międzynarodowe projekty eTwinning, realizację wielu innowacyjnych programów, zajęć profilaktycznych, prozdrowotnych, nastawionych na rozwijanie kompetencji społecznych oraz emocjonalnych.
Stołówkę – zdrowe i smaczne posiłki przygotowywane w szkolnej kuchni.
Edukację poza murami szkoły – wycieczki edukacyjne i warsztaty terenowe, zwiedzanie muzeów i instytucji kultury, zajęcia w plenerze, wyjazdy i akcje ekologiczne.
Wypoczynek letni i zimowy – półkolonie pełne atrakcji, krajowe i zagraniczne obozy letnie.
Historia naszej szkoły sięga roku 1921, kiedy to rozpoczęto w niej naukę w języku polskim. Budynek powstał wcześniej, już 1915, jednak ze względu na trwającą wówczas I wojnę światową używany był jako szpital wojskowy.
W trakcie niedawno przeprowadzonego remontu elewacji odrestaurowano zdobiący ją zegar o prawie dwumetrowej tarczy, wymieniono jego mechanizm, dzięki czemu może znów swoim dźwiękiem wzywać uczniów do szkoły.
Międzynarodowe projekty mobilności oraz wycieczki zagraniczne są okazją do doskonalenia swoich umiejętności językowych w praktyce, nauki w realnych sytuacjach oraz do budowania międzynarodowych przyjaźni i prowadzenia edukacji międzykulturowej.
Nasze doświadczenia:
Wyprawy edukacyjne, takie jak podróż do Rzymu, gdzie uczniowie śladami Henryka Sienkiewicza odkrywali historyczne miejsca związane z literaturą.
Międzynarodowe projekty ekologiczne np. we współpracy z uczniami z Torres Novas w Portugalii nasi uczniowie podejmowali działania na rzecz ochrony środowiska.
Inicjatywy promujące dobrostan uczniów np. we współpracy z niemieckimi kolegami, uczniowie naszej szkoły uczyli się o wzajemnym wsparciu i dbaniu o siebie.
Zwiedzanie zabytków krajów niemieckojęzycznych, co daje naszym uczniom szansę na lepsze poznanie języka, kultury i historii regionu.
Realizujemy z powodzeniem międzynarodowe projekty eTwinning nagradzane krajowymi i międzynarodowymi odznakami jakości.
- wysokie wyniki sprawdzianu po klasie VIII
- medalowe miejsca w zawodach pływackich szczebla powiatowego
- sukcesy w turniejach szachowych
- wysokie wyniki w zawodach sportowych
- wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny
- finaliści wojewódzkich konkursów wiedzowych
- medalowe miejsca w cyklicznym konkursie miejskim Młodzieżowe Dni Historii
- wyróżnienia i nagrody w konkursach ekologicznych
- udział w finałach I i II Olimpiady Gier Planszowych Instytutu Pamięci Narodowej
4 marca 2025 r. godz. 16.00
Zapraszamy!
- artystyczne i plastyczne
- koła naukowe matematyczne i przyrodnicze
- Klub Gier Planszowych
- koło turystyczne
- zajęcia informatyczne
- wolontariat współpracujący z Caritas Polska i Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Szlachetną Paczką, WOŚP i Polską Akcją Humanitarną
Przystanki przy ulicy Żwirki i Wigury oraz Chudoby
Zajęcia komputerowe