Busko-Zdrój
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3
Zespół szkół
Adres
Janusza Kusocińskiego 3B, 28-100 Busko-Zdrój
Telefon
41 378 24 72
Fax
41 260 55 41
E-mail
Strona www
Dyrektor
Lucyna Wojnowska
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
 • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3
 • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3
 • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3
 • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3
Opis

FILM O NAS:

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. - YouTube

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU:

(11) ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju | Facebook

Inne przydatne linki:
https://instagram.com/zstio.busko/

https://www.tiktok.com/@zstiobusko/

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku - Zdroju, wieloletnia tradycja, profesjonalizm nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz ciekawe zajęcia praktyczne, są naszymi największymi atutami. Od lat kształcimy doskonałych fachowców, którzy z powodzeniem znajdują pracę na terenie naszego kraju i za granicą.

Zawody w których kształcimy to:

Murarz-tynkarz - tradycyjnie kojarzy się z człowiekiem z kielnią lub cegłą w dłoni.
To oczywiście również atrybuty tego zawodu, ale warto pamiętać, że coraz częściej murarz - tynkarz jest specjalistą, który musi umieć radzić sobie z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w budownictwie. Lekkie konstrukcje, suche tynki czy szeroko pojęte prace wykończeniowe to zagadnienia, które muszą być perfekcyjnie opanowane przez murarza- tynkarza. A oto najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na wykonywanie zawodu murarz - tynkarz:

 • masz pewność zatrudnienia,

 • zyskujesz dobrze płatną pracę,

 • na bieżąco stosujesz nowe technologie,

 • jeśli jesteś operatywny i przedsiębiorczy, możesz się łatwo usamodzielnić

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, to oczywiście wszystko, co w branży budowlanej nazywa się „pracami wykończeniowymi”. Działania, w efekcie których surowe mury zamieniają się w pokój, łazienkę, korytarz. W tej profesji konieczna jest wszechstronność, stąd też kształcenie trwa trzy lata. W trakcie nauki poznasz wszystkie nowe technologie, których zastosowanie będziesz mógł przećwiczyć w czasie zajęć praktycznej nauki zawodu. Oto więcej argumentów:

 • z takim zawodem na pewno nie zostaniesz bezrobotnym,

 • dla pracodawcy jesteś bardzo cennym, bo wszechstronnym pracownikiem,

 • znasz i potrafisz stosować wiele technik,

 • jesteś na bieżąco z nowymi rozwiązaniami,

 • masz dużą szansę na usamodzielnienie się na rynku.

Elektryk, to kolejny atrakcyjny zawód z grupy podstawowych w branży budowlanej. Osoby wykonujące zawód elektryka zajmują się montażem i naprawą instalacji elektrycznych.
Do prac, które wykonują należy również zaliczyć uruchamianie, konserwację i naprawę maszyn oraz urządzeń elektrycznych, ich przegląd techniczny, a także konserwację i naprawę linii napowietrznych i kablowych. Absolwenci są poszukiwanymi fachowcami na rynku pracy.

Magazynier - logistyk, jest jednym z najbardziej popularnych i przydatnych zawodów w dzisiejszych czasach. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na fachowców tej dziedziny.

Absolwent tego kierunku zajmuje się przyjmowaniem i wydawaniem towarów z magazynu, ich rozmieszczaniem i układaniem w wyznaczonych strefach powierzchni magazynowej. Do podstawowych zadań magazyniera-logistyka, należy także uczestnictwo
w odbiorze ilościowym i jakościowym, sporządzanie odpowiedniej dokumentacji, przy użyciu programów komputerowych lub metodami tradycyjnymi. Ponadto zabezpieczanie towarów przed zepsuciem, zniszczeniem, czy kradzieżą, prawidłowe oznakowanie składowanych towarów. Przestrzeganie terminów ważności i trwałości towarów oraz terminów zwrotu opakowań, to również praca wykonywana przez magazyniera-logistyka.

Miejscem pracy są pomieszczenia magazynowe. Magazynier może być zatrudniony w magazynach przemysłowych, w dużych, sieciowych sklepach, hurtowniach przemysłowo-spożywczych, składach budowlanych, wypożyczalniach, centrach logistycznych i dystrybucyjnych, terminalach kontenerowych, w firmach, zakładach budowlanych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowych, w komunikacji, dystrybucji towarów.Oferta
Koła zainteresowań
 • Koło młodego budowlańca
 • Piłka ręczna chłopców
 • Szkolne koło rekreacyjno-sportowe
 • Tenis stołowy
Osiągnięcia

Aby zapoznać się z osiągnięciami naszych uczniów kliknij w link:

Z.S.T. i O. im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - OSIĄGNIĘCIA (budowlanka.edu.pl)Kontakty zagraniczne

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiegow Busku-Zdroju mają możliwość doskonalenia swych umiejętności poza granicami naszego kraju, co możesz obejrzeć pod tym linkiem:

Z.S.T. i O. im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - PROJEKTY EU (budowlanka.edu.pl)Historia

Historia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju znajdziesz klikając w link:

Z.S.T. i O. im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - HISTORIA SZKOŁY (budowlanka.edu.pl)
Współpraca z pracodawcami

Szkoła poza organizowaniem praktyk dla uczniów we własnych pracowniach symulacyjnych, współpracuje także w tym zakresie z pracodawcami na rynku krajowym i zagranicznym.

Więcej na ten temat uzyskasz pod linkiem:

Z.S.T. i O. im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - STREFA PRACODAWCÓW (budowlanka.edu.pl)

Zajęcia pozalekcyjne

Klikając w poniższy link dowiesz się więcej o propozycji zajęć pozalekcyjnychdla naszych uczniów.

SKS zajęcia ogólnorozwojowe, na których można rzeźbić swe ciało na profesjonalnej siłowni oraz doskonalić swe umiejętności z zakresu zespołowych gier sportowych.
Drzwi otwarte

Więcej o naszej szkole dowiesz się klikając w poniższy link:

Wirtualny spacer po naszej szkole.

https://prezi.com/view/FNcOOmbxOfRAXmR7HWQv/


Dojazd

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mogą skorzystać z Internatu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, znajdującego się w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 21.


Tu znajduje się nasza szkoła:

https://www.google.com/maps/place/Zesp%C3%B3%C5%82+Szk%C3%B3%C5%82+Technicznych+i+Og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85cych+im.+Kazimierza+Wielkiego/@50.4644357,20.711288,17z/data=!4m5!3m4!1s0x4717c23b47e49adf:0x682078565a1a7fc5!8m2!3d50.464405!4d20.712436?hl=pl-PL