FILM O NAS:
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU:
(11) ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju | Facebook
Inne przydatne linki:
https://instagram.com/zstio.busko/
https://www.tiktok.com/@zstiobusko/
Technikum Nr 3 wchodzi w skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku - Zdroju. Posiadamy prawie pięćdziesięcioletnią tradycję w kształceniu fachowców w wielu dziedzinach.
Nasza placówka jako jedyna w regionie posiada certyfikat Szkoły Przedsiębiorczości. Jesteśmy również zrzeszeni w Polskiej Izbie Hotelarskiej.
Technik budownictwa
Dobrze trafiłeś. Jeżeli chcesz zostać poszukiwanym na rynku specjalistą w branży budowlanej – nie znajdziesz lepszej oferty niż ZSTiO. Nieprzypadkowo, o czym pewnie dobrze wiesz, potocznie nazywają nas „budowlanką”. To określenie skądś się bierze i o czymś świadczy. Bierze się z wieloletniej tradycji i doświadczenia w kształceniu młodzieży w zawodach budowlanych, a świadczy o tym, że mamy zarówno kadrę, jak i możliwości lokalowe do rzetelnego przekazania specjalistycznej wiedzy.
Spróbujmy podsumować najważniejsze informacje:
Technik budownictwa uczestniczy w robotach budowlanych, prowadzi dokumentację budowy, przygotowuje i kontroluje produkcję budowlaną w różnych działach przedsiębiorstwa, sprawuje nadzór budowlany w imieniu inwestora lub organu administracji terenowej. Sporządza kosztorysy i mniej skomplikowane prace projektowe oraz wykonuje inwentaryzacje budowlane; samodzielnie lub pod kierunkiem inżyniera projektuje, wykonuje lub sprawuje nadzór nad realizacją obiektów inżynierskich w postaci małych mostów, wiaduktów, przejść podziemnych, konstrukcji żelbetowych, stalowych lub drewnianych, szkieletów, ścian, dachów, garaży, schodów, tuneli oraz basenów i obiektów hydrotechnicznych.
Praca:
Przedsiębiorstwa budowlane, wytwórnie prefabrykatów, laboratoria, państwowy nadzór budowlany, administracje budynków, biura projektów jako asystent projektanta, a po nabyciu odpowiedniego stażu pracy umożliwia uzyskanie uprawnień budowlanych specjalności konstrukcyjno-budowlanej, jak również prowadzenie własnej firmy budowlanej.
Technik architektury krajobrazu
Technik architektury krajobrazu to atrakcyjny kierunek i stosunkowo nowy. Przed specjalistami tej branży otwierają się interesujące perspektywy. Zarówno wielkie inwestycje na skalę ogólnokrajową, jak i te podejmowane w mniejszej skali wymagają aranżowania przestrzeni wokół nich. Wystarczy spojrzeć na nową część buskiego parku zdrojowego czy otoczenie wielu nowo powstałych domów. Inwestorzy chcą powierzać zadanie zagospodarowania ogrodów osobom kompetentnym. Jeżeli botanika i zmysł estetyczny nie są ci obce, jesteś kreatywny i nie obawiasz się samodzielności w działaniu, masz szanse zdobyć dobry, satysfakcjonujący finansowo zawód. Jako technik architektury krajobrazu z pewnością nie zasilisz grona bezrobotnych, a jeżeli nie poprzestaniesz na zdobyciu dyplomu szkoły ponadpodstawowej, zyskujesz szansę studiowania tego kierunku na którejś spośród wyższych uczelni. Pamiętaj, problemy ekologii i ochrony środowiska to zagadnienia, którym wszystkie kraje poświęcają coraz więcej uwagi i na które przeznacza się coraz większą część dochodu narodowego.
Praca:
- biura projektowe
- pracownie architektoniczne
- własna działalność gospodarcza
Masz jeszcze jakieś pytania? Zadzwoń do nas lub przyjdź do sekretariatu! Chętnie na nie odpowiemy, doradzimy. Nasza kadra udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji i posłuży profesjonalną radą.
Technik hotelarstwa
Co należy wiedzieć o tym kierunku kształcenia w ZSTiO? Kilka podstawowych faktów:
Dysponujemy najlepiej w regionie wyposażoną salą symulacyjną do praktycznej nauki zawodu - boksy z łóżkami, zaplecza magazynowe, funkcjonujące łazienki.
Szczycimy się patronatem czterogwiazdkowego hotelu „Słoneczny Zdrój”, dzięki czemu zyskujemy:
- możliwość organizowania lekcji i warsztatów w rzeczywistych warunkach obiektu klasy „premium”,
- prowadzenie wybranych modułów i bloków lekcyjnych przez jego profesjonalną kadrę,
- możliwość odbywania praktyk i staży w poszczególnych działach hotelu.
Jesteśmy jedyną w województwie świętokrzyskim szkołą współpracującą z pływającym do Szwecji przewoźnikiem promowym UNITY LINE. Pełnoletni uczniowie kierunku technik hotelarstwa od wielu lat odbywają staże na pokładach takich jednostek jak „Polonia” czy „Skania” poświadczone cenionymi w branży certyfikatami
Od kilku lat organizujemy kwalifikacyjne kursy branżowe, np.:
- barman,
- kelner,
- barista.
To kursy nieodpłatne, prowadzone przez profesjonalistów pracujących na co dzień w hotelach. Uczestnicy tej formy doskonalenia mogą też brać udział w stażach, za które otrzymują wynagrodzenie.
Od kilku lat w ramach programów UE realizujemy zagraniczne praktyki w wielu krajach starego kontynentu. Uczniowie klas hotelarskich dotychczas wyjeżdżali: dwukrotnie do Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii, a także do Włoch i na portugalską Maderę.
Praca:
Zatrudnienie może znaleźć we wszelkich typach obiektów noclegowych (w tym sanatoriach), w organach administracji samorządowej, związanych z usługami hotelarskimi, a także w branżowych organizacjach i stowarzyszeniach. Może również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich.
Technik logistyk
Zawód technik logistyk jest obecnie zawodem deficytowym, czyli poszukiwanym na rynku pracy. Absolwent tego kierunku jest przygotowany do planowania, organizowania, kierowania i kontrolowania przemieszczania towarów od producenta do konsumenta. Do podstawowych zadań należy również przyjmowanie towarów do magazynu, wydawanie towarów, prawidłowe oznakowanie składowanych towarów; przestrzeganie terminów ważności i trwałości towarów oraz terminów zwrotu opakowań, prowadzenie dokumentacji magazynowej przy użyciu programów komputerowych lub metodami tradycyjnymi, czynny udział w inwentaryzacjach oraz nadzór nad pracą osób zatrudnionych w magazynie. Wykorzystuje w tym celu systemy informatyczne.
Branża ta rozwija się bardzo dynamicznie, zwłaszcza od momentu otworzenia granic po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Świat podlega procesowi globalizacji, a jednym z jego następstw jest tworzenie się nowych rynków zbytu na przeróżne produkty. Wszystkie muszą zostać przetransportowane, a ponieważ ich liczba rośnie, także sektor usług transportowych i logistycznych się rozbudowuje. Dlatego rynek usług logistycznych stale się rozwija i ciągle jest duże zapotrzebowanie na tego typu pracowników.
Praca:
Kończąc ten kierunek można pracować w zakładach budowlanych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowych, a także w komunikacji, dystrybucji towarów. Często logistycy zajmują stanowiska kierownicze i specjalistyczne. Są niezbędni w niemal każdej większej firmie. Ponadto przyszli absolwenci będą mogli zakładać swoje własne firmy transportowe, kurierskie, czy centra dystrybucyjne.
Historia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiegow Busku-Zdroju znajdziesz klikając w link:
Koła przedmiotowe:
Szkolne koło matematyczne, w ramach którego
organizowane są cykliczne zajęcia pozalekcyjne dla pasjonatów
matematyki.
Szkolne koło informatyczne, jak sama nazwa wskazuje
dla rozwijania umiejętności informatycznych.
Szkolne koło historyczne, w ramach którego
prowadzone są zajęcia pozalekcyjne dla miłośników historii.
Szkolne koło geograficzno-turystyczne, gdzie można
rozwijać swe zamiłowania do poznawania pięknego Świata i podróży.
Szkolne koło języka angielskiego, gdzie można rozwijać
swe umiejętności lingwistyczne.
Szkolne koło języka niemieckiego, gdzie można rozwijać swe
umiejętności lingwistyczne.
Szkolne koło języka polskiego, na których uczniowie poznają nasz język ojczysty
Szkolne koło geodezyjne, na którym można
poszerzać swoje wiadomości z tej dziedziny.
Warsztaty rysunku, na których młodzi architekci
krajobrazu poznają zasady rysunku odręcznego.
Szkolne koło
logistyczne, gdzie młodzi logistycy poszerzają wiedzę o swoim
przyszłym zawodzie.
Szkoła w socjalmediach, czyli wizerunek
firmy/szkoły w cyberprzestrzeni.
Szkolne koło budowlane - zajęcia pozalekcyjne w
ramach przygotowań do Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Szkolne koło hotelarskie, pod nazwą
WARSZTATY HOTELARSKIE - zajęcia pozalekcyjne dla klas hotelarskich, na których
poza zajęciami warsztatami w hotelach uczniowie poznają zasady pracy w obsłudze
konsumenta.
Szkolne koło historyczne, dla tych co lubią
poszerzać informację o minionych czasach.
Koła zainteresowań:
- Zespół wokalno-muzyczny
- Szkolne
koło ekologiczne
- PCK
- Szkolne Koło Wolontariatu
Aby zapoznać się z osiągnięciami naszych uczniów kliknij w link:
Szkoła poza organizowaniem praktyk dla uczniów we własnych pracowniach symulacyjnych, współpracuje także w tym zakresie z pracodawcami na rynku krajowym i zagranicznym.
Klikając w poniższy link dowiesz się więcej o propozycji zajęć pozalekcyjnych dla naszych uczniów.
Więcej o naszej szkole dowiesz się klikając w poniższy link:
https://prezi.com/view/FNcOOmbxOfRAXmR7HWQv/Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mogą skorzystać z Internatu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, znajdującego się w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 21.
Tu znajduje się nasza szkoła: