Zielona Góra
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia „ŻAK” w Zielonej Górze - Magazynier-logistyk
Nazwa oddziału

 Magazynier-logistyk

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Wiedza o społeczeństwie ,  Informatyka

Opis


MAGAZYNIER - LOGISTYK


Jak wygląda praca magazyniera?

Magazynier-logistyk odpowiedzialny jest za prawidłowe działanie magazynu, nadzorowanie kwestii związanych z obsługą towaru. Zajmuje się jego przyjmowaniem, wydawaniem, oraz zabezpieczeniem przed ewentualnym zniszczeniem. Uprawniony jest do uczestnictwa w przeprowadzanych inwentaryzacjach i prowadzenia oraz archiwizacji dokumentacji magazynowej. Nadzoruje także porządek i czystość na terenie magazynu.

Czy masz predyspozycje do wykonywania tego zawodu?

Magazynier-logistyk powinien odznaczać się samodzielnością, umiejętnością planowania, pracy zespołowej oraz dobrą kondycją fizyczną. W tej profesji doskonale sprawdzą się osoby z inicjatywą, szybko podejmujące decyzje i umiejące pracować pod presją czasu. W pracy tej często ma się kontakt z obcokrajowcami, więc przydatna będzie znajomość języków obcych.

Pomożemy ci zostać fachowcem.

W naszej szkole wiedza przekazywana jest zarówno w teorii, jak i w praktyce. Na zajęciach teoretycznych nauczymy cię jak obsługiwać najpopularniejsze programy komputerowe, jak prowadzić dokumentację, czy też jak wygląda proces przyjmowania i wydawania towaru w magazynie. Natomiast podczas zajęć praktycznych, które odbywają się firmach transportowych czy centrach logistycznych, poznasz tajniki profesjonalnego prowadzenia magazynu.

Jakie kwalifikacje zyskasz po ukończeniu kierunku magazynier-logistyk?

Absolwenci naszej szkoły, po ukończeniu tego kierunku otrzymują potwierdzenie kwalifikacji oznaczone symbolem AU.22. — obsługa magazynów, w zawodzie magazynier-logistyk. To pierwszy stopień, osobom pragnącym dalej podnosić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę proponujemy dwuletni kierunek technik logistyk, po którego ukończeniu otrzymuje się dyplom zawodowy (AU.32.), oraz wykształcenie średnie branżowe. Pozwala to na poszukiwanie atrakcyjnego zatrudnienia z satysfakcjonującym wynagrodzeniem.

Perspektywy zawodowe

Magazynier-logistyk to obecnie bardzo poszukiwany pracownik. Rozwój gospodarki sprzyja powstawaniu nowych przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych. Otwierane są kolejne centra logistyczne i dystrybucyjne, terminale kontenerowe oraz magazyny. Wszędzie tam potrzebni są wykwalifikowani pracownicy. Nauka w naszej szkole pozwoli stworzyć podwaliny pod nową ścieżkę kariery, także w zawodach pokrewnych, a także w wypadku prowadzenia magazynu w ramach własnej działalności gospodarczej.

Dlaczego warto wybrać szkołę branżową Żak?

Nasza szkoła zapewnia naukę na najwyższym poziomie, zajęcia prowadzone są przez praktykujących profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Jeżeli jest taka potrzeba, jesteśmy w stanie pomóc znaleźć odpowiednie miejsce na odbycie praktyk zawodowych. Dzięki temu pierwsze kroki w zawodzie będziesz stawiał pewnie i bez obaw.