Zielona Góra
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3
Zespół szkół
Adres
ul.Długa 5, 65-401 Zielona Góra
Telefon
68 454 45 50
Fax
68 454 45 54
E-mail
Strona www
Dyrektor
Barbara Bogacz-Szczepańska
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis
  • Branżowa Szkoła I Stopnia jest trzyletnią szkołą dla absolwentów szkół podstawowych.
  • System kształcenia odbywa się w dwóch obszarach: ogólnym i zawodowym.
  • Zajęcia w ramach kształcenia zawodowego realizowane są w nowocześnie wyposażonych pracowniach szkolnych oraz u pracodawców.
  • Uczeń szkoły po zdaniu egzaminu zawodowego uzyskuje kwalifikację - obsługa magazynów.
  • Absolwent branżowej szkoły I stopnia może kontynuować naukę w branżowej szkole II stopnia, umożliwiającej zdanie matury i ubieganie się o studia na wyższej uczelni.
Oferta
Dojazd
W pobliżu szkoły znajdują się przystanki autobusów MZK następujących linii: 0, 3, 7, 10, 14, 27, 30, 41 i 44.
Koła zainteresowań
Szkolny Klub Przedsiębiorczości. Koło Logistyczne „Logikos”. Koło Turystyczne „Turyści”. Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego. Koło Kabaretowe „Taka sytuacja”. Zajęcia sportowe: siłownia, aerobik, siatkówka. Koło Wolontariatu. Klub Wsparcia Rówieśniczego Integracja. Konsultacje rówieśnicze i studenckie z matematyki. Firma Szkolna Biuromik i Artis. Szkolne Koło Caritas. Koło Misyjne. Dodatkowe Informacje: Akademia Dobrych Praktyk w Ekonomiku – w ramach projektu uczniowie mają możliwość uzyskania prawa jazdy kat. B, uprawnień na obsługę wózków widłowych, kasy fiskalnej. Biorą udział w kursie e-biznesu, kasjera walutowo-złotowego i pilota wycieczek. Ponadto korzystają ze staży zawodowych na terenie Zielonej Góry i Poznania, wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach, wykładów z przedstawicielami firm ND Polska i Exodus oraz uczestniczą w letniej tygodniowej Akademii Biznesu w Łagowie. szkoła dysponuje nowoczesnymi salami lekcyjnymi i pracowniami, wyposażonymi w sprzęt najnowszej technologii z profesjonalnym oprogramowaniem, posiada firmę symulacyjną.
Kontakty zagraniczne
CKZiU nr 3 "Ekonomik" to placówka, która od lat realizuje szereg projektów unijnych. Oto najważniejsze z nich: Niemiecki rynek pracy szansą dla polskich uczniów. Comenius – podróże przez kraje Europy – projekt partnerski ze szkołami z Turcji, Hiszpanii, Niemiec.
Osiągnięcia
Puchar Ministra Członka Rady Ministrów Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mariusza Błaszczaka za szczególne osiągnięcia szkoły w XX Edycjach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Certyfikat - „Szkoła jak przyjaciel” przyznany przez Gazetę Lubuską w uznaniu za tworzenie przyjaznej atmosfery i warunków rozwoju uczniów. Certyfikat - Szkoła Przedsiębiorczości przyznany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Certyfikat - „Szkoła z klasą” przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Certyfikat - „Szkoła bez przemocy” przyznany przez Media Regionalne. Srebrna odznaka programu: „Młoda krew ratuje życie”. Wyróżnienie w Samorządowym Konkursie „Ośmiu wspaniałych”.