logo nabor zielonagora
informator
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Budowlanka w Zielonej Górze
Adres ul. Botaniczna 50, 65-392 Zielona Góra
Telefon 68 451 39 51
Fax 68 451 39 50
E-mail budowlankazg@gmail.com
Strona WWW http://www.budowlanka.zgora.pl
Opis Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki wrósł w historię Zielonej Góry.
W ubiegłym roku obchodzimy jubileusz - 60 – lecia.
Jest prawdziwą szkołą-instytucją. Miejscem realizacji zawodowych pasji kolejnego już pokolenia nauczycieli, miejscem przegotowania do zawodowej drogi wielu pokoleń uczniów. To tutaj jest miejsce pierwszego kontaktu z wybranym zawodem, satysfakcja i oczarowanie nauką, tu zawiązują się przyjaźnie, powstają pierwsze kontakty zawodowe, artystyczne, plany związane z dalsza drogą życiową.
Budynek szkoły otoczony jest pięknym drzewostanem stanowiącym część ogrodu dendrologicznego, w pobliżu ulicy nazwanej imieniem Jerzego Waszczyka, pierwszego dyrektora i założyciela szkoły. SZKOŁA-LEGENDA.
Nie ma województwie chyba nikogo, kto nie słyszałby o „Budowlance”, która wykształciła już kilkanaście pokoleń budowlańców, drogowców, architektów, drzewiarzy, geodetów
i instalatorów. Ze szkolnego tabla uśmiechają się twarze absolwentów, wśród których są właściciele znanych firm, dyrektorzy i prezesi zakładów, specjaliści wysokiej klasy, profesorowie i wykładowcy wyższych uczelni, kierownicy budów, prawnicy, burmistrzowie miast, nauczyciele, księża a nawet aktorzy.
Szkoła ma w swoich szeregach wielu olimpijczyków, zwycięzców konkursów w różnych dziedzinach, także sportowych. |W roku 2017 szkoła uzyskała I miejsce w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Jej największą chlubą jest istniejąca już blisko 60 lat Młodzieżowa Orkiestra Dęta, odnosząca liczne sukcesy w najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Trudno byłoby wyobrazić sobie „Budowlankę” bez dziewcząt i chłopców w kościuszkowskich mundurach, maszerujących z instrumentami ulicami naszego miasta, regionu i nie tylko. Ich profesjonalizm nagradzany był licznymi nagrodami, pucharami i dyplomami.
„Budowlanka” to szkoła o wspaniałych tradycjach, skrzętnie pielęgnowanych
i przekazywanych następcom. Są wśród nich przepiękne bale studniówkowe, organizowane
w szkole, przy samodzielnie wykonywanej scenografii i oprawie artystycznej; uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości Polski z tradycyjnym rautem i pokazem sztucznych ogni, czy coroczne „Tadeuszki” – dni patrona szkoły i wiele innych. Wszystkie ważne wydarzenia utrwalane są ” na stronie internetowej szkoły.
Nie byłoby tej szkoły bez panującej tu wyjątkowo serdecznej atmosfery, klimatu wzajemnej życzliwości i partnerstwa w relacjach nauczyciel-uczeń. Od wielu lat jesteśmy "Liderem Edukacji Zawodowej" i według rankingu PERSPEKTYW najlepszym technikum
w województwie lubuskim.
Bycie uczniem później absolwentem Budowlanki świadczy nie tylko o posiadaniu dobrego fachu, ale też o styczności z działaniami nieprzeciętnymi, kreatywnością i tradycją. To zaszczyt mieć ją w swoim CV.
Na podstawie Uchwały Nr LXVI.949.2018 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 24.04.2018r. tworzy się zespół pod nazwą "Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Budowlanka: w Zielonej Górze.
Szkoły
Technikum nr 1
Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 5
Powrót