Zamość
Szkoła branżowa
Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Zamościu
Adres
Krasnobrodzka 9, 22-400 Zamość
Telefon
(84) 639 79 17
E-mail
Strona www
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
  • Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Zamościu
Opis

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Zamościu (do niedawna Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zamościu) działa od 2004 roku jako szkoła prywatna o uprawnieniach szkoły publicznej. Ideą jej powstania od samego początku istnienia było stworzenie placówki edukacyjnej, pozwalającej młodzieży na zdobycie gruntownego przygotowania zawodowego popartego praktyką, które pozwoli młodym ludziom na wkroczenie w życie zawodowe z pełnym przygotowaniem. W dobie otwartych granic i zmieniającej się rzeczywistości staramy się dać naszym uczniom jak najwięcej umiejętności i kształtować ich postawy aby byli dobrze przygotowani do podejmowania wyzwań, które postawi przed nimi życie. Oprócz nauki zawodu, języków, kół zainteresowań oraz artystycznych pragniemy w naszej szkole propagować zdrowy tryb życia, umożliwiając naszym uczniom korzystanie z bogatego zaplecza sportowego i pomocy profesjonalnej kadry nauczycieli i trenerów. Nauka w szkole jest bezpłatna.

Naszym uczniom zapewniamy:

  • Praktyczną naukę zawodu w najlepszych zakładach rzemieślniczych oraz salonach i serwisach samochodowych w Zamościu i Lublinie;
  • Gruntowne teoretyczne i praktyczne podstawy;
  • Wynagrodzenie za praktyczną naukę zawodu, uregulowany ZUS;
  • Kwalifikacje uznawane w Unii Europejskiej;
  • Szeroki wachlarz możliwości rozwoju;
  • Możliwość kontynuowania nauki w technikum lub liceum;
  • Bogate zaplecze sportowe (siłownia, aerobik i inne).

 

Kwoty wynagrodzeń pracowników młodocianych (uczniów) określone są w oparciu o przeciętne wynagrodzenie i wynoszą odpowiednio 4% (I klasa), 5% (II klasa), 6% (III klasa) przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.

Wynagrodzenie ucznia (kwoty obowiązują od 01.03.2018)
I rok naukiII rok naukiIII rok nauki
180,67 zł225,83 zł271,00 zł

 
Uczniowie naszej szkoły osiągają na zawodowych egzaminach czeladniczych jedne z najwyższych wyników w Polsce, dzięki czemu możemy się poszczycić 100% procentową zdawalnością.

Nauka w szkole trwa 3 lata. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w budynku szkoły 2-3 dni w tygodniu, w pozostałe dni uczniowie odbywają praktyki w zakładach rzemieślniczych. Najwyższą jakość kształcenia zapewniają nasi nauczyciele oraz pracodawcy, u których odbywa się praktyczna nauka zawodu.

Szkoła współpracuje z Biurami Zatrudnienia w kraju oraz w krajach Unii Europejskiej oraz gwarantuje możliwość odbywania praktyk za granicą (Wielka Brytania, Włochy i Niemcy) pod nadzorem szkoły. Osoby biorące udział w zagranicznych praktykach mają zapewnione ubezpieczenie i wynagrodzenie.
Szkoła deklaruje pomoc w poszukiwaniu pracy w kraju i za granicą po ukończeniu nauki w szkole.

Dla chętnych zapewniamy dodatkowe lekcje z języków obcych – między innymi z angielskiego i niemieckiego.

Szkoła współpracuje z Cechem Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców w Zamościu oraz Niepublicznym Technikum Uzupełniającym w Zamościu.

Oferta
Kontakty zagraniczne
Szkoła współpracuje z Biurami Zatrudnienia w kraju oraz w krajach Unii Europejskiej oraz gwarantuje możliwość odbywania praktyk za granicą (Wielka Brytania, Włochy i Niemcy) pod nadzorem szkoły. Osoby biorące udział w zagranicznych praktykach mają zapewnione ubezpieczenie i wynagrodzenie.
Szkoła deklaruje pomoc w poszukiwaniu pracy w kraju i za granicą po ukończeniu nauki w szkole.
Osiągnięcia

Nasi uczniowie od wielu lat z powodzeniem startują w wielu regionalnych i ogólnopolskich konkursach/mistrzostwach/turniejach rzemieślniczych, ale także sportowych, muzycznych wynikających z szerokich zainteresowań naszych podopiecznych. Mamy już w naszych osiągnięciach m.in. sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. Wojciecha Kandulskiego, w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego, w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Lakierników,  w Turnieju Piekarskiego im. Anny Butki, czy w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zasadach BHP. 

Zajęcia pozalekcyjne

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Zamościu kształci młodzież w kilkunastu zawodach. Oprócz zajęć dydaktycznych i praktyk w najlepszych zakładach rzemieślniczych w mieście i regionie oferujemy także bezpłatne zajęcia pozalekcyjne z języków obcych (angielski, niemiecki) oraz naukę gry na gitarze.

Lubisz śpiewać? Zapraszamy do naszego zespołu „The heaven’s door”.

Jeśli masz problemy z matematyką lub językiem polskim – nasi nauczyciele pomogą Ci na bezpłatnych zajęciach wyrównawczych.