Wołomin
Przedszkole
Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Wołominie
Adres
Fieldorfa 22, 05-200 Wołomin
Telefon
227873321
Fax
227873321
E-mail
przedszkolenr-@neostrada.pl
Strona www
p8wolomin.edupage.org
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Wołominie
Opis

Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Wołominie mieści się w wolnostojącym budynku przy ulicy Fieldorfa 22, adaptowanym przed wielu laty z domu jednorodzinnego. Budynek przedszkola wraz z otaczającym go ogrodem jest usytuowany na osiedlu bloków wielorodzinnych. W czerwcu 2017 roku placówka obchodziła 40-lecie swojego istnienia.

Przedszkole jest trzy-oddziałową placówką, do której corocznie przyjmowanych jest około 75 dzieci. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawuje 6 nauczycielek. Na część etatu zatrudnieni są także psycholog, logopeda, nauczyciel katecheta oraz nauczyciel języka angielskiego. Pracownicy obsługi to intendent, pomoc nauczyciela, 3 woźne oddziałowe, kucharka, pomoc kucharki i konserwator. Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00 w oparciu o ramowy rozkład dnia, uwzględniający zasady ochrony zdrowia i higieny pracy.


Nasze Przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny rozwój wszystkim wychowankom. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie i indywidualnie. Dokładamy starań aby czuło się ono kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowane do przeżywania sukcesu, ale też do radzenia sobie z porażkami.


Atutami placówki są:

  • dobra lokalizacja,
  • przestronny ogród przedszkolny,
  • wykwalifikowana kadra pedagogiczna,
  • życzliwa i przyjazna atmosfera pracy,
  • dobra opinia wśród rodziców.Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Organ prowadzący
Gmina Wołomin
Personel
Kadrę pedagogiczną przedszkola stanowi zespół nauczycieli, posiadających pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu.
W każdej grupie pracuje dwóch nauczycieli oraz osoba do pomocy- woźna oddziałowa, w grupie najmłodszej dodatkowo zatrudniona jest pomoc nauczyciela, która wspiera nauczyciela w opiece nad dziećmi.
Ponadto w przedszkolu zatrudniony jest nauczyciel języka angielskiego,  katecheta oraz specjaliści: logopeda i psycholog.
Personel pomocniczy przedszkola : intendentka, 3 woźne oddziałowe, pomoc nauczyciela, kucharka, pomoc kucharki i konserwator.Godziny otwarcia od
od 6.30 do 17.00
Historia
Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Wołominie powstało w 1977 roku. W tym czasie  Wołomin jako miasto rozrastało się, powstawały nowe zakłady pracy, osiedla. Jednym z nich było osiedle Lipińska, które w szybkim czasie zasiedliły młode małżeństwa z dziećmi. Powstała więc potrzeba budowy przedszkola, które przyjęłoby najmłodszych mieszkańców.  I tak, wśród bloków i wieżowców wyrosło małe, trzy- oddziałowe przedszkole, częściowo zaadoptowane z budynku mieszkalnego a częściowo dobudowane.     
Pierwszym dyrektorem placówki została pani Barbara Ostrowska, kadrę zaś stanowiły młode absolwentki Studium Wychowania Przedszkolnego w Radzyminie.  Z każdym rokiem, dzięki współpracy rodziców, nauczycieli i pani dyrektor przedszkole stawało się coraz piękniejsze.  Ogród rozkwitał posadzonymi przez dzieci krzewami i kwiatami, wśród których na huśtawkach rozbrzmiewał dziecięcy gwar i śmiech. Wraz z dokształcającą się kadrą pedagogiczną podnosił się poziom pracy z wychowankami.

W roku 1987 pani Barbara Ostrowska odeszła na emeryturę a stanowisko po niej objęła pani Alicja Chomiela. Od 2008 roku, po odejściu pani Alicji Chmiela na emeryturę, funkcję dyrektora przedszkola pełni pani Grażyna Kiliszek

Od początku swojego istnienia nasza placówka cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców osiedla, jednak skromne warunki lokalowe nie  pozwalały na przyjęcie wszystkich chętnych dzieci.
Najważniejszym wydarzeniem w historii przedszkola były obchody 25 - lecia powstania placówki, połączone z nadaniem jej imienia : "Czerwonego Kapturka". Uroczystość odbyła się 17 czerwca 2002 roku.
W czerwcu 2017 roku obchodziliśmy także jubileuszowe "Urodziny Czerwonego Kapturka" - 40 - lecie istnienia naszego przedszkola.


Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika