Wołomin
Przedszkole
Przedszkole nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie
Adres
Polna 32, 05-200 Wołomin
Telefon
227762173
Fax
227762173
E-mail
przedszkole2wolomin@wp.pl
Strona www
www.przedszkole2wolomin.eprzedszkola.pl
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole pracuje w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka. Przygotowujemy je do przezywania sukcesu i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo, pamiętając o przestrzeganiu Praw Dziecka. Ponadto oferujemy pomoc psychologiczną i logopedyczną, której udzielają wyspecjalizowani: psycholog i logopeda na stałe zatrudnieni w placówce. Dbając o wszechstronny rozwój wychowanków w przedszkolu organizowane są przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, zajęcia umuzykalniające, zajęcia logopedyczne i reedukacyjne, religia w grupach starszych. Poszukujemy nowatorskich rozwiązań w swojej pracy, stale rozwijamy swoją wiedzę i umiejętności (kursy, szkolenia, warsztaty specjalistyczne). Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony WWW.
Organ prowadzący
Gmina Wołomin
Historia

Przedszkole nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie istnieje od 1946r. Przez ponad 70 lat działalności wszyscy dyrektorzy i pracownicy dążyli do stwarzania jak najlepszych warunków pracy z dziećmi, ich wszechstronnego rozwoju i jak najlepszego wychowania, które procentowałoby w dalszym, dorosłym życiu wychowanków.

Personel
Zajęcia prowadzi profesjonalnie przygotowana kadra pedagogiczna, posiadająca pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu.
Godziny otwarcia od
6.30 - 17.30
Osiągnięcia
Organizujemy zajęcia z różnych obszarów edukacji oraz aktywnie realizujemy innowacyjne programy nauczania.  Zapraszamy na stronę www przedszkola, zakładka OFERTA EDUKACYJNA ORAZ NASZE OSIĄGNIĘCIA.

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika