Systemowa obsługa rekrutacji
Wołomin
Adres
Polna 32, 05-200 Wołomin
Telefon
227762173
Fax
227762173
E-mail
przedszkole2wolomin@wp.pl
Strona www
www.przedszkole2wolomin.eprzedszkola.pl
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole pracuje w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka. Przygotowujemy je do przezywania sukcesu i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo, pamiętając o przestrzeganiu Praw Dziecka. Ponadto oferujemy pomoc psychologiczną i logopedyczną, której udzielają wyspecjalizowani: psycholog i logopeda na stałe zatrudnieni w placówce. Dbając o wszechstronny rozwój wychowanków w przedszkolu organizowane są przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, zajęcia umuzykalniające, zajęcia logopedyczne i reedukacyjne, religia w grupach starszych. Poszukujemy nowatorskich rozwiązań w swojej pracy, stale rozwijamy swoją wiedzę i umiejętności (kursy, szkolenia, warsztaty specjalistyczne). Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony WWW.
Organ prowadzący
Gmina Wołomin
Historia

Przedszkole nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie istnieje od 1946r. Przez ponad 70 lat działalności wszyscy dyrektorzy i pracownicy dążyli do stwarzania jak najlepszych warunków pracy z dziećmi, ich wszechstronnego rozwoju i jak najlepszego wychowania, które procentowałoby w dalszym, dorosłym życiu wychowanków.

Personel
Zajęcia prowadzi profesjonalnie przygotowana kadra pedagogiczna, posiadająca pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu.
Godziny otwarcia od
6.30 - 17.30
Osiągnięcia
Organizujemy zajęcia z różnych obszarów edukacji oraz aktywnie realizujemy innowacyjne programy nauczania.  Zapraszamy na stronę www przedszkola, zakładka OFERTA EDUKACYJNA ORAZ NASZE OSIĄGNIĘCIA.

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
175
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika