Wołomin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Bambi w Lipinkach
Adres
Wiśniowa , Wołomin, 05-200 Lipinki
Telefon
792-155-023, 501-874-976
E-mail
przedszkolebambi@gmail.com
Strona www
www.przedszkole-bambi.pl
Dyrektor/Kierownik
Aneta Barszczewska-Jujka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • zajęcia z sensoplastyki
  • Zajęcia kulinarne
  • Kodowanie na dywanie
  • warsztaty świąteczne z rodzicami
  • Mikołajki
Opis


Publiczne przedszkole w Lipinkach powstało przede wszystkim z miłości do  najmłodszych. Oferujemy tutaj pełną opiekę nad dziećmi w wieku przedszkolnym do lat siedmiu, w jednej z 2 grup wiekowych.

Przedszkole, w którym każde dziecko poczuje się jak w domu

Dzieci to żywe srebro. Muszą mieć wiele okazji do tego, by spożytkować swoją energię w odpowiedni sposób. Dostosowaliśmy więc ofertę naszego przedszkola do różnorodnych temperamentów pociech. Zapewniamy komfortowe warunki zarówno do realizowania programu edukacji przedszkolnej, jak i do rozwoju fizycznego.

Dlatego właśnie teren przedszkola Bambi jest przystosowany do potrzeb i wymagań przedszkolaków. Kolorowe sale wyposażone są w wiele zabawek i materiałów edukacyjnych, zaś 880-metrowy plac zabaw umożliwia dzieciom spędzanie czasu na grach ruchowo-rozwojowych.Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej bądź śledzenia naszego fanpage na Facebook


Godziny otwarcia od
6.30 - 17.00
Organ prowadzący
Aneta Barszczewska - Jujka
Personel

Kadra pedagogiczna

Personel przedszkola to Panie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości, nastawione na zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi każdego dziecka. Kadrę tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych „cioć”, dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu.

 

Dyrektor

Aneta Barszczewska – Jujka

Doświadczony pedagog, osoba uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia, kochająca najmłodszych. Bardzo kreatywna i oddana całym sercem pracy.

Jako dyrektor placówki oświatowej jest odpowiedzialna za całość pracy, zarówno pod względem dydaktycznym, organizacyjnym, jak i technicznym. Wymaga to oczywiście odpowiednich kwalifikacji. Ukończone studia podyplomowe Z Zarządzanie Oświatą pozwalają na skuteczne kierowanie przedszkolem.

Wicedyrektor

Angelika Barszczewska

Wicedyrektor placówki oświatowej, Anglista oraz logopeda jest odpowiedzialna za całość pracy, zarówno pod względem dydaktycznym, organizacyjnym, jak i technicznym.

Praca z dziećmi jest jej powołaniem. Dynamiczna i zawsze uśmiechnięta, z dużą starannością dba, by wszystkim podopiecznym czas upływał miło i pożytecznie. Szybko nawiązuję dobry kontakt z dziećmi, jest w stosunku do nich ciepła i opiekuńcza a zarazem konsekwentna i wymagająca.

 

Pani Sylwia

Wychowawca grupy Pszczółki. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i doskonale wyczuwa ich potrzeby. Potrafi we właściwy sposób motywować podopiecznych do pracy i zabawy. Łączy w sobie cechy osoby energicznej i życzliwej, ale jednocześnie konsekwentnej i wymagającej.


 Pani Ani

Wychowawca grupy Słoneczek

Bardzo lubi pracować z dziećmi. Uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawia sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Stara się wykorzystać różne formy dziecięcej aktywności twórczej w rozwoju intelektualnym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym. Każdy dzień to dla niej nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda.


 Pani Dorota i Beata

Pomoc w grupie Pszczółek i Słoneczek.. Doskonała pomoc, która z ogromnym zaangażowaniem wspiera prace nauczyciela grupy, a oprócz tego dba o to, aby przedszkolne sale świeciły czystością. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i doskonale wyczuwa ich potrzeby. Jest osobą otwartą, ciepłą, uśmiechniętą i pomysłową.
Dodatkowe zajecia

W ramach zajęć przedszkolnych organizujemy dla dzieci:


zajęcia ogólnorozwojowe
*  zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej
*  zajęcia z języka angielskiego
*  zajęcia plastyczne

* zajęcia kulinarne

* zajęcia komputerowe (dotyczy dzieci 5 letnich i grup "0")
*  logopedę
*  psychologaZajęcia dodatkowo płatne:

muzykoterapia
*  tang soo do
*  tańce
*  sensoplastyka

Koła zainteresowań
W przedszkolu prowadzone są dwa bezpłatne koła zainteresowań
* 3/4 latki
- kółko małego odkrywcy
Celem kółka odkrywców jest rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków z przeprowadzanych eksperymentów i zjawisk. Zajęcia rozwijają również zainteresowania techniczne i przyrodnicze.

* 5/6 latki 
- kodowanie na dywanie
Kodowanie na dywanie - to zajęcia kierowane do dzieci najstarszych czyli 5 latków oraz grup "0". Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność dzieci, poszerzamy wyobraźnię oraz przygotowujemy do nauki programowania.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2019/2020
40
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe