Wejherowo
Szkoła Ponadpodstawowa
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 Im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł”

Adres
Strzelecka 9, 84-200 Wejherowo
Telefon
586 722 509
Fax
586 722 509
E-mail
sekretariat@wejherowo-elektryk.pl
Strona www
www.wejherowo-elektryk.pl
Typ placówki
Zespół szkół i placówek oświatowych
Opis

Wejherowski „Elektryk” to szkoła, która od ponad pół wieku cieszy się zasłużonym szacunkiem lokalnej społeczności. Wielu nietuzinkowych ludzi połączyło z nią swoje losy. Pokolenia dyrektorów- osobowości, nauczycieli pasjonatów, a przede wszystkim uczniów- pełnych zapału, ambitnych, ciekawych świata i z dumą noszących mundur szkolny stworzyły  
i wciąż tworzą niezwykłą historię tego miejsca.

Od lat „Elektryk” znajduje się w czołówce najlepszych szkół technicznych w Polsce- Złota, Srebrne i Brązowe Tarcze w rankingu „Perspektyw” są tego najlepszym dowodem.
W owym prestiżowym zestawieniu w 2022 roku ponownie uhonorowani zostaliśmy Srebrną Tarczą. Każdego roku wielu naszych uczniów zostaje stypendystami. Uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce otrzymują stypendium naukowe, które sponsorowane jest przez firmę ENERGA S. A. – dedykowane klasom o profilu technik elektryk. Za osiągnięcia nie tylko w nauce, ale również sportowe czy reprezentowanie szkoły na konkursach i olimpiadach przedmiotowych  - szkoła rekomenduje najlepszych do Stypendium Starosty Wejherowskiego. Uczeń z najwyższą średnią w szkole rekomendowany jest do stypendium naukowego Prezesa Rady Ministrów.

„Elektryk” wciąż wyznacza sobie ambitne cele, mamy swoje plany i marzenia. Realizujemy je poprzez solidne kształcenie w obszarze nauk ścisłych, humanistycznych, ale przede wszystkim zawodowych. Dostosowując się do zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i rynku pracy, stawiamy na szkolnictwo zawodowe. Dbamy o wysoki poziom nauki i utrzymanie odpowiednich standardów, wciąż rozwijamy naszą bazę dydaktyczną. Praktycznie każdego roku otwieramy nowe, specjalistyczne pracownie, głównie zawodowe i fizyczne, wyposażone na miarę XXI wieku. Ostatnio, dzięki środkom unijnym EFS, uruchomiliśmy nowoczesny kompleks siedmiu pracowni zawodowych.

Wejherowski „Elektryk” ma opinię szkoły wymagającej, ale przyjaznej uczniom. Na swoją renomę i prestiż zapracowaliśmy wszyscy wieloletnią pracą pedagogiczną, wysiłkiem
i sukcesami uczniów. Jesteśmy szkołą z tradycjami. A to przecież zobowiązuje…


W roku szkolnym 2022/2023 oferujemy kształcenie w następujących zawodach:

Technikum nr 1 –  5 letnie

Technik AUTOMATYK

Technik ELEKTRYK

Technik ELEKTRONIK

Technik ENERGETYK

Technik INFORMATYK

Technik PROGRAMISTA

Technik TELEINFORMATYK

 

III Liceum Ogólnokształcące –  4 letnie

Klasa z rozszerzonym językiem angielskim, matematyką i fizyką
Klasa z rozszerzonym językiem angielskim, matematyką i geografią

Klasa z rozszerzonym językiem angielskim, biologią i geografiąBranżowa Szkoła I stopnia nr 3 – 3 letnia

ELEKTRYK