Wejherowo
Liceum ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie
Adres
Bukowa 2C, 84-200 Wejherowo
Telefon
586722458
Fax
586722458
E-mail
Strona www
Dyrektor
Katarzyna Bojke
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Opis

Jesteśmy nowoczesnym liceum, ale naszą siłą jest ponad 160-letnia tradycja, a priorytetem dbałość o wysoki poziom kształcenia w przyjaznej i twórczej atmosferze. W naszej szkole zdobędziesz przygotowanie do studiów na najwyższym poziomie, a jednocześnie rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania, nawiążesz nowe przyjaźnie i będziesz doskonalić języki obce, biorąc udział w projektach międzynarodowych. Z nami nie tylko uzyskasz wysoki wynik na egzaminie maturalnym, ale dodatkowo zwiedzisz Europę i poznasz wspaniałych, otwartych i światłych ludzi.

Zachęcamy do wyboru profili dwujęzycznych z językiem angielskim. Oprócz zwiększonej liczby godzin języka angielskiego w takim profilu, będziesz mieć możliwość opanowania specjalistycznego słownictwa z matematyki i geografii lub chemii. Nauczanie dwujęzyczne zapewni Ci lepsze przygotowanie do podjęcia nauki na wyższych uczelniach nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zagwarantuje wszechstronny rozwój, ułatwi zdobycie pożądanych na rynku pracy certyfikatów, a przede wszystkim da możliwość posługiwania się językiem obcym w sposób autentyczny, otworzy Cię na świat i poszerzy horyzonty.

Do Waszej dyspozycji mamy nowoczesną aulę, czytelnię, bibliotekę z szerokim księgozbiorem oraz mediateką, pracownie fizyczne, chemiczną i biologiczną. Na lekcjach pracujemy z wykorzystaniem iPadów.

Oferta
w przygotowaniu
Historia

15 października 1857 r. oficjalnie uznajemy za początek istnienia naszej szkoły. W trakcie swojej bogatej historii wykształciło się w niej wielu wybitnych absolwentów, zarówno ludzi nauki, kultury, jak i duchowieństwa. Na przestrzeni 160 lat zmieniała nazwę i lokalizację, ale jest bardzo przywiązana do swoich korzeni. Jednym z elementów stroju galowego uczniów są czapeczki, na wzór tych, które nosili uczniowie w przedwojennym gimnazjum. Więcej na temat historii Liceum: https://liceum1.pl/o-szkole/historia-szkoly

Koła zainteresowań

Naszym atutem jest bogata działalność artystyczna i działające od ponad 20 lat koło teatralne „Prawie Lucki”. Możecie rozwijać swoje zainteresowania w Klubie Europejskim, Odysei Umysłu, kołach: filozoficznym, fotograficznym, translatorskim, dziennikarskim, na zajęciach sportowych.

Kontakty zagraniczne

Dzięki szeroko rozwiniętej sieci kontaktów ze szkołami w Europie od lat rozwijamy współpracę międzynarodową. Organizujemy wymiany z Włochami i Hiszpanią. Realizujemy projekty Erasmus+, np. trwający obecnie projekt Mystery of Science” z Finlandią, Chorwacją, Estonią i Czechami. Co roku bierzemy udział w spotkaniach międzynarodowych młodzieży w Niemczech. W Tym roku uzyskaliśmy akredytację Erasmus+, co oznacza, że nasi uczniowie będą mieli jeszcze więcej możliwości wyjazdu za granicę.

Współpraca z pracodawcami

Jesteśmy dumni z naszej wieloletniej współpracy z uczelniami, dzięki której nasi uczniowie biorą udział w wartościowych projektach naukowych. Realizujemy porozumienia i umowy partnerskie, między innymi z Uniwersytetem Gdańskim. Nasze grono pedagogiczne zasilają nauczyciele akademiccy.

Osiągnięcia

Należymy do prestiżowego grona najlepszych liceów w Polsce. Dzięki wysokim wynikom egzaminu maturalnego oraz licznym sukcesom naszych uczniów w olimpiadach i konkursach w ostatnich latach wielokrotnie zdobywaliśmy tytuł srebrnej i brązowej szkoły w rankingu Perspektyw”.

Wśród absolwentów Liceum jest wiele wybitnych postaci: https://liceum1.pl/absolwenci-album. Uczniowie „Sobieskiego” z powodzeniem startują w olimpiadach i konkursach i zdobywają tytuły laureatów i finalistów.

Zajęcia pozalekcyjne

Dla chętnych oferujemy przygotowanie do certyfikatów językowych Cambridge English B2 i C1. Oprócz licznych kół zainteresowań, proponujemy doskonalenie kreatywnego myślenia i pracę zespołową na zajęciach Odysei Umysłu. Możecie też integrować się poprzez działalność w Samorządzie Uczniowskim, który organizuje wyjazdy, koncerty, projekcje, wyjścia, integracje, happeningi, noce kinowe, wieczory matematyczne, bo „Sobieski” to więcej niż szkoła, to wspaniała życiowa przygoda. 

Zakres wiekowy
14-19 lat
Dojazd

Szkoła mieści się w bardzo dogodnej lokalizacji, około 10 min. od dworca PKS i PKP oraz w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej.

Drzwi otwarte

21 marca 2022 

Z uwagi na sytuację epidemiczną tylko dla umówionych wcześniej grup  (tel. 58 672 24 58)