Wejherowo
Liceum ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie
Adres
Bukowa 2C, 84-200 Wejherowo
Telefon
586722458
Fax
586722458
E-mail
Strona www
Dyrektor
Katarzyna Bojke
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Opis

Jesteśmy nowoczesnym liceum, ale naszą siłą jest 165-letnia tradycja, a priorytetem dbałość o wysoki poziom kształcenia w przyjaznej i twórczej atmosferze. W naszej szkole przygotujemy Cię do studiów na najwyższym poziomie, a jednocześnie rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania, nawiążesz nowe przyjaźnie i będziesz doskonalić języki obce, biorąc udział w projektach międzynarodowych. Jesteśmy wielokrotnym beneficjentem projektów europejskich. Nasi uczniowie i nauczyciele wraz ze szkołami partnerskimi z Chorwacji, Czech, Estonii i Finlandii uczestniczyli w projekcie „The Mystery of Sience”, który skupiał się na wybranych zagadnieniach z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz geografii. Z nami nie tylko uzyskasz wysoki wynik na egzaminie maturalnym, ale jeszcze zwiedzisz Europę i poznasz wspaniałych, otwartych i światłych ludzi.Zachęcamy do wyboru klasy dwujęzycznej z językiem angielskim. Oprócz zwiększonej liczby godzin języka angielskiego w takiej klasie, będziesz mieć możliwość opanowania specjalistycznego słownictwa z zakresu geografii i matematyki. Nauczanie dwujęzyczne zapewni Ci lepsze przygotowanie do podjęcia nauki na wyższych uczelniach, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zagwarantuje wszechstronny rozwój, ułatwi zdobycie pożądanych na rynku pracy certyfikatów, a przede wszystkim da możliwość posługiwania się językiem obcym w sposób bardziej komunikatywny, płynny i naturalny, otworzy Cię na świat i poszerzy horyzonty.

Oferta
w przygotowaniu
Historia

15 października 1857 r. oficjalnie uznajemy za początek istnienia naszej szkoły. W trakcie swojej bogatej historii wykształciło się w niej wielu wybitnych absolwentów, zarówno ludzi nauki, kultury, jak i duchowieństwa. Na przestrzeni 160 lat zmieniała nazwę i lokalizację, ale jest bardzo przywiązana do swoich korzeni. Jednym z elementów stroju galowego uczniów są czapeczki, na wzór tych, które nosili uczniowie w przedwojennym gimnazjum. Więcej na temat historii Liceum: https://liceum1.pl/o-szkole/historia-szkoly

Koła zainteresowań

Proponujemy:

  • możliwość zdobycia certyfikatów językowych Cambridge English B2 i C1,
  • udział w seminariach międzynarodowych w Niemczech, projektach Erasmus+ oraz eTwinning,
  • rozwijanie talentów aktorskich w szkolnym kole teatralnym „Prawie Lucki”
  • różnorodne zajęcia sportowe (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna i nożna, karate)
  • udział w kole języka włoskiego
  • przygotowanie do konkursów i olimpiad, także artystycznych i muzycznych,
  • możliwość korzystania z multimedialnej auli i świetnie wyposażonej biblioteki z czytelnią i mediateką,
  • dla aktywnych: wolontariat, Caritas, PCK,
  • zaangażowanie w działalność Samorządu Uczniowskiego, organizującego: wyjazdy, koncerty, projekcje, wyjścia, integracje, happeningi, noce kinowe, wieczory matematyczne.
Kontakty zagraniczne

Dzięki szeroko rozwiniętej sieci kontaktów ze szkołami w Europie od lat realizujemy współpracę międzynarodową. Posiadamy akredytację programu Erasmus+ dzięki, której organizujemy wymiany ze szkołami  m.in. z Hiszpanii, Chorwacji, Niemiec. Co roku bierzemy udział w spotkaniach międzynarodowych młodzieży w Niemczech. 

Współpraca z pracodawcami

Jesteśmy dumni z naszej wieloletniej współpracy z uczelniami, dzięki której nasi uczniowie biorą udział w wartościowych projektach naukowych. Realizujemy porozumienia i umowy partnerskie, między innymi z Uniwersytetem Gdańskim. Nasze grono pedagogiczne zasilają nauczyciele akademiccy.

Osiągnięcia

Należymy do prestiżowego grona najlepszych liceów w Polsce. Dzięki wysokim wynikom egzaminu maturalnego oraz licznym sukcesom naszych uczniów w olimpiadach i konkursach w ostatnich latach wielokrotnie zdobywaliśmy tytuł srebrnej i brązowej szkoły w rankingu Perspektyw”.

Wśród absolwentów Liceum jest wiele wybitnych postaci: https://liceum1.pl/absolwenci-album. Uczniowie „Sobieskiego” z powodzeniem startują w olimpiadach i konkursach i zdobywają tytuły laureatów i finalistów.

Zajęcia pozalekcyjne

Dla chętnych oferujemy przygotowanie do certyfikatów językowych Cambridge English B2 i C1. Swoje pasje możecie realizować w ramach kół zainteresowań. Możecie też integrować się poprzez działalność w Samorządzie Uczniowskim, który organizuje wyjazdy, koncerty, projekcje, wyjścia, integracje, happeningi, noce kinowe, wieczory matematyczne, bo „Sobieski” to więcej niż szkoła, to wspaniała życiowa przygoda. 

Zakres wiekowy
14-19 lat
Dojazd

Szkoła mieści się w bardzo dogodnej lokalizacji, około 10 min. od dworca PKS i PKP oraz w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej.

Drzwi otwarte

21 marca 2023