Placówka
Placówka nr 120 Żłobek "Bambino - Stary Żoliborz" (Żłobek)
Adres
Broniewskiego 8A, 01-875 Warszawa
Telefon
510 693 055, 797 194 003
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Grażyna Kucharska
Opis

Tradycyjny start życiowy… we włoskim stylu

Bambino – język, sztuka i edukacja.

W zaciszu osiedla na ul. Broniewskiego na Starym Żoliborzu stworzyłyśmy wyjątkowe mini żłobki Bambino – jest to kontynuacja naszej pracy z dziećmi, którą rozpoczęłyśmy w 2009 r. jako Klub Malucha Bambino.

Aktualnie 26 miejsc udostępnionych jest w systemie żłobków miejskich. Są to dwa mini-żłobki po 13 dzieci, znajdujące się obok siebie pod tym samym adresem. Dwa żłobki są wpisane do systemu jako jeden pod nr 120 ze względu na bliską lokalizację.


Nasi żłobkowicze nie tylko otoczeni są całodzienną opieką, ale również mogą uczestniczyć w autorskim programie artystyczno – językowym.

Bambino jest miejscem spotkań zarówno polskich dzieci jak i tych przybywających z różnych zakątków świata.

Jesteśmy pierwszym żłobkiem w Polsce, który oferuje zajęcia w języku włoskim. I to właśnie język i kultura Włoch jest motywem przewodnim naszego miejsca.

 W naszym żłobku, na naszych spotkaniach z Panią lektorką komunikujemy się również w języku angielskim. Codziennie odbywamy z dziećmi spacery oraz organizujemy zajęcia edukacyjne, organizowane przez naszą kadrę na podstawie planów miesięcznych placówki. Bardzo dużo śpiewamy oraz uczymy dzieci podstawowych technik plastycznych, gdyż przygotowanie manualne oraz rozwój małej motoryki jest niezwykle istotny na kolejnych etapach edukacji malucha.

Uczymy dzieci podstawowych codziennych czynności oraz realizujemy program oparty na zajęciach edukacyjnych przygotowujący dzieci do życia i zajęć w przedszkolu. Pamiętamy o tym, że to właśnie tu nawiążą się ich pierwsze znajomości, przyjaźnie a dziecko rozwinie swoje zdolności intelektualne, manualne i muzyczne

Chcąc zapewnić Waszemu maluszkowi odpowiednie przygotowanie do edukacji przedszkolnej, by świat poznawał poprzez zabawę, sztukę i muzykę, zapraszamy do żłobka  „BAMBINO STARY ŻOLIBORZ”. Dziecko będzie szczęśliwe, a Państwo spokojnie będą mogli wykonywać w tym czasie inne obowiązki.

Grupy wiekowe
Opis udogodnień

Nasze 2 mini żłobki, które widnieją w systemie żłobków miejskich pod nr 120 liczą po 13 dzieci. 

W każdym żłobku znajdują się dwie sale zabaw, dzięki temu dzieci mogą być dzielone na 2 podgrupy wiekowe. 

Dysponujemy 3 wózkami 6 - osobowymi, dzięki którym możemy codziennie wychodzić na spacery bez względu na pogodę oraz wiek dziecka. 

Dodatkowe zajęcia

Język włoski - zajęcia prowadzone przez lektorkę języka włoskiego. Są to zajęcia śpiewane, na których dzieci poprzez muzykę oraz zabawy ruchowe poznają język i kulturę Włoch. Na każdych zajęciach wykonywana jest praca plastyczna, dzięki czemu dziecko, nie tylko zdobywa umiejętności językowe, ale również rozwija swoje zdolności manualne oraz ćwiczy małą motorykę. 

Język angielski - zajęcia prowadzone przez lektora języka angielskiego, podczas których poprzez zabawę dziecko ma możliwość nauki języka oraz rozwoju innych umiejętności - np. logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz koordynacji ruchowej. Podczas zajęć z lektorem maluchy uczą się angielskich piosenek, zabaw ruchowych oraz pokazywanek, dostosowanych do ich wieku.    

Godziny pracy

7:30 - 17:30 Bambino I Stary Żoliborz

7:30 - 17:00 Bambino Stary Żoliborz

Wolne miejsca
0
Organ prowadzący
Klub Malucha Bambino Grażyna Kucharska
Kierownik - telefon
+48 510 693 055, +48 797 194 003
Kierownik - email
klub.bambino@gmail.com
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
8:00 - 16:00
Historia
Nasz żłobek działa od 2009 r. Założycielkami są pedagożki z zamiłowania i z wykształcenia. W 2009 r. żłobek działał jako klub dziecięcy, a w 2012 r. przekształcił się w kameralny, rodzinny żłobek. Obecnie funkcjonują 4 oddziały żłobka - trzy na Żoliborzu oraz jeden na Bielanach.
Placówka dotowana
Tak
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla wózków

 Wózkarnia