Placówka
Placówka nr 87 Zakątek Radości (Żłobek)
Adres
1-go Sierpnia 25, 02-134 Warszawa
Telefon
500 375 161
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agata Dąbrowska
Opis

Placówka nr 1.: Żłobek ZAKĄTEK RADOŚCI, ul. 1 Sierpnia 25 

Żłobek „Zakątek Radości” mieści się w parterowym budynku przy ulicy ul. 1-go Sierpnia 25. Pełny metraż placówki to: 125 metrów kwadratowych powierzchni budynku oraz ponad 400 metrów kwadratowych ogrodu.

 

Do dyspozycji Dzieci jest odrębna szatnia, jadalnia, dwie sypialnie, przystosowana toaleta oraz dwie duże i kolorowe sale zabaw, dające Dzieciom dużo przestrzeni. Podłoga jest wykonana z wykładzin zapewniając w ten sposób możliwość różnego rodzaju bezpiecznej aktywności. Łazienka jest dostosowana do wieku i wzrostu Podopiecznych.

Zakątek został urządzony tak by Dzieci świetnie się w nim czuły i mogły rozwijać ruchowo i psychicznie. Zapewnione są materiały edukacyjne oraz zabawki. Oddzielne sale z łóżeczkami na stałe zapewniają Dzieciom komfort wypoczynku.

Głównym celem działań Żłobka jest opieka nad Dziećmi do lat trzech, umożliwiająca aktywizację zawodową Rodziców lub Opiekunów. Misją Żłobka jest zapewnienie komfortowych warunków podopiecznym przebywających w Placówce. Misją Właściciela jest dobro Dziecka oraz zapewnienie Rodzicom komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Żłobek usytuowany jest na 500 metrowej działce, co pozwala Dzieciom na bezpieczną zabawę na, w pełni wyposażonym placu zabaw, umożliwiającym aktywne spędzenie czasu na wolnym powietrzu. Plac zabaw jest ogrodzony i może służyć do zabawy dla starszych Dzieci, a werandowania dla młodszych. Całe otoczenie budynku jest estetycznie zagospodarowane zielenią, na którą składają się rośliny sezonowe i całoroczne. Wejście na teren Placówki zabezpieczone jest domofonem.

Doświadczona i energiczna Kadra dba o zaspokajanie potrzeb fizycznych, społecznych, psychicznych i emocjonalnych Dziecka poprzez prowadzenie zróżnicowanych zajęć dydaktyczno-wychowawczo-rozwojowych. Ilość Pracowników umożliwia indywidualne podejście do wszystkich podopiecznych i stosowanie programu adaptacyjnego w celu jak najszybszego przygotowania Dziecka do przebywania w Żłobku oraz, w dalszym procesie – ułatwia pracę nad prawidłowym usamodzielnianiem się Dzieci zgodnie z ich wiekiem i poziomem rozwoju psychomotorycznego.

Zakątek Radości jest Placówką o profilu artystycznym i w tym kontekście zadba o rozwój Dzieci. Jedna z sal zawiera scenę, gdzie Dzieci mogą prezentować swoje nowo nabyte umiejętności Rodzicom.

Dyrektor Placówki to osoba z dużym doświadczeniem pedagogicznym – dba zarówno o stronę merytoryczną, jak i administracyjną.

Grupy wiekowe
Godziny pracy
7.00-17.00
Placówka dotowana
Tak
Wolne miejsca
0
Organ prowadzący
Radość Dla Dziecka sp. z o.o.
Kierownik - telefon
733 035 009
Kierownik - email
zlobek@zakatekradosci.pl
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Osobny budynek

 Plac zabaw

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia