Systemowa obsługa rekrutacji oświatowej
Tomaszów Mazowiecki
Adres
Stolarska 18/20, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Telefon
447241904
Fax
447230619
E-mail
sp8@vernet.pl
Strona www
www.p8tomaszow.wikom.pl
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Logo przedszkola
 • Dzień Marchewki
 • Jasełka
 • Festyn rodzinny
 • Bal Karnawałowy
 • Święto Pluszowego Misia
 • Dzień Przedszkolaka
 • Święto Drzewa
 • Bawimy się i uczymy
 • Edukacja zdrowotna
 • Przedstawienie nauczycieli dla dzieci
Opis
Przedszkole nr 8 położone jest obok szkoły podstawowej, przy osiedlu bloków wielorodzinnych, niedaleko centrum miasta. Mieści się w budynku parterowym, otoczonym dużym terenem zielonym z zapleczem rekreacyjno-zabawowym dla dzieci. Obszar wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny. Jesteśmy placówką pięciooddziałową, do której może uczęszczać 125 dzieci - od 3 do 6 lat. Dzieci korzystają z przestronnych, kolorowych sal z wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne. Każda sala ma dostęp do łazienki. Przedszkolaki mają zapewnione trzy posiłki: śniadanie o godzinie 8.30, obiad o godzinie 11.30, podwieczorek o godzinie 14.00. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna i oddany dzieciom personel obsługowy. Budujemy przyjazną atmosferę poprzez codzienny kontakt z rodzicami, bo najważniejszym priorytetem w naszej pracy jest dobro dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa. Wspieramy rozwój naszych wychowanków, rozpoznajemy i zaspokajamy ich potrzeby edukacyjne oraz umożliwiamy rozwijanie zainteresowań i talentów. Dzieci zdobywają wiedzę głównie poprzez aktywne poszukiwania i odkrywanie otaczającej je rzeczywistości. Uczone są troski o własne zdrowie, zachęca się je do aktywności ruchowej i poznawczej w naturalnym otoczeniu. Jednocześnie obserwują i badają przyrodę, odkrywają mądrość jej praw oraz uczą się racjonalnie korzystać z jej naturalnych zasobów dla zdrowia i zaspokajania własnych potrzeb. Promujemy czytelnictwo dla dzieci poprzez cykliczne spotkania w przedszkolu, bibliotece miejskiej z autorami książek oraz zaproszonymi gośćmi, którzy wprowadzają dzieci w świat literatury. Czynnie bierzemy udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizujemy liczne wycieczki turystyczno- krajoznawcze oraz edukacyjne. W ciągu wielu lat istnienia przedszkola wypracowano własną, niepowtarzalną atmosferę i tradycję organizowania uroczystości przedszkolnych z udziałem członków rodziny i środowiska lokalnego. Należą do nich: Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Piknik Rodzinny, Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Drzewa, Andrzejki, Mikołajki, Jasełka, Bal Karnawałowy, Dzień Ziemi, Przedszkolne Teatralia. Przedszkole diagnozuje gotowość szkolną dzieci i w zależności od wyników badania prowadzi zajęcia wspomagające i korygujące rozwój dziecka, udziela pomocy psychologiczno- pedagogicznej, a także obejmuje opieką logopedyczną. W przedszkolu odbywają się cykliczne koncerty muzyczne, w ramach których dzieci poznają kulturę różnych stron świata. Współpracujemy z placówkami i instytucjami miejskimi zajmującymi się działalnością kulturalną, edukacyjną i profilaktyczno- zdrowotną.
Promujemy czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych poprzez cykliczne spotkania w przedszkolu i bibliotece miejskiej z autorami książek oraz zaproszonymi gośćmi, którzy wprowadzają dzieci w świat literatury. Czynnie bierzemy udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom.
Organizujemy liczne wycieczki turystyczno- krajoznawcze oraz edukacyjne.
Przedszkole diagnozuje gotowość szkolną dzieci i w zależności od wyników badania prowadzi zajęcia wspomagające i korygujące rozwój dziecka, udziela pomocy psychologiczno- pedagogicznej, a także obejmuje opieką logopedyczną.
Nasza Ósemka jest przedszkolem godnym wyboru.

Osiągnięcia

Nasze przedszkolaki uczestniczą w licznych konkursach artystycznych: plastycznych, wokalnych, tanecznych, teatralnych, jak również o tematyce zdrowotnej i olimpiadach sportowych. Skuteczne formy edukacji gwarantują  pewność, że rodzice  oddają swoje pociechy w dobre ręce. Ostatnie nasze sukcesy to: III miejsce –  konkurs taneczny „Tupot małych stóp”, II miejsce – konkurs recytatorski  „Taki jestem”, wyróżnienie – konkurs plastyczny „Czyste powietrze wokół nas”, II miejsce – konkurs plastyczny „Dziecięce origamii na podst. wierszy J. Tuwima, I miejsce- konkurs wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, I miejsce – konkurs „Zabawka ze skrawka”, II miejsce – konkurs „Bożonarodzeniowa ozdoba”. Zdobyliśmy także  wyróżnienia w konkursach: „Wakacyjne wspomnienia”, „Jesienne pejzaże”, „Kolorowa jesień”, „Listopadowy parasol”, „Mój ulubiony miś”, „Konkurs kolęd i pastorałek”. Realizujemy zewnętrzne projekty edukacyjne: Kubusiowi Przyjaciele Natury", Czyste powietrze wokół nas", Mamo, tato wolę wodę", Dzieciństwo bez próchnicy", Przyjaciele Klubu Gaja". Naszym sukcesem jest również owocna współpraca z rodzicami, którzy angażują się we wszystkie działania jakie podejmujemy: uroczystości, teatrzyki, konkursy, tworzenie przedszkolnej galerii, pikniki rodzinne.

Dodatkowe zajecia
Przedszkole  przyjęło profil  artystyczny. Oprócz bezpłatnej realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, która obejmuje również język angielski, prowadzimy zajęcia  plastyczno- techniczne, czytelnicze i zajęcia stymulujące rozwój mowy. Celem naszych działań jest  rozwijanie zainteresowań muzycznych, uwrażliwienie na piękno różnorodnej muzyki i doskonalenie umiejętności taneczno- ruchowych. Budzimy w dzieciach zainteresowanie sztuką, teatrem, aktorstwem. Rozwijamy wyobraźnię twórczą i kreatywność poprzez poznawanie różnorodnych technik plastyczno- konstrukcyjnych. Kształtujemy w naszych wychowankach postawy proekologiczne: uczymy recyklingu i sortowania odpadów, zbieramy makulaturę, zakrętki, baterie, kartridże i stare płyty CD. Przedszkole podejmuje także działania na rzecz kształtowania poczucia własnej wartości. Dzieci uczą się współdziałania w grupie, co daje im możliwość docenienia wartości wspólnego dzieła i pracy zespołowej.


Personel

Przedszkole Nr 8 zatrudnia jedenastu pracowników pedagogicznych posiadających pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Sześciu  nauczycieli posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Wszyscy nauczyciele ukończyli różnego rodzaju studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne, które wzbogacają ofertę edukacyjną placówki i mają wpływ na wysoką jakość pracy przedszkola. Nauczyciele doskonalą również swój warsztat pracy poprzez szkolenia, warsztaty, seminaria i różne formy samokształceniowe. W przedszkolu zatrudnionych jest jedenastu pracowników administracyjno - obsługowych. Przedszkole należy do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim. Dyrektorem zespołu jest mgr Izabela Śliwińska.

Godziny otwarcia od
Przedszkole jest otwarte w godzinach 6.00 -16.30
Języki obce
Tak
Rytmika
Tak
Kółko teatralne
Tak
Kółko plastyczne
Tak
Religia
Tak
Osobny budynek
Tak
Ogródek przedszkolny
Tak
Godziny otwarcia uwagi
Dostosujemy godziny pracy do Państwa potrzeb.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
120