Systemowa obsługa rekrutacji oświatowej
Tomaszów Mazowiecki
Adres
Niska 20A, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Telefon
447246131
Fax
447246131
E-mail
p5tomaszow@gmail.com
Strona www
p5tomaszow.wikom.pl
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9
  • Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9
  • Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9
  • Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9
  • Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9
  • Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9
Opis

Nasze przedszkole to placówka na miarę XXI wieku. Mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku położonym na osiedlu bloków mieszkalnych.
Budynek wyposażony jest w przestronny taras z widokiem na ogród. Teren wokół przedszkola jest ogrodzony i bezpieczny, oddalony od hałasu miejskiego. Sale zajęć są wielofunkcyjne, duże, jasne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, estetycznie i bogato wyposażone z bezpośrednim dostępem do łazienek. Na piętrze usytuowana jest duża sala rekreacyjna ze sprzętem i urządzeniami do zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć dodatkowych. Znajduje się tutaj również suchy basen z piłeczkami cieszący się dużym zainteresowaniem dzieci wykorzystywany min. do rozwijania ich aktywności ruchowej. Aktualnie do przedszkola może uczęszczać 100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole jest przyjazne dzieciom i rodzinie. Dążymy do tego, by każdy wychowanek miał właściwą opiekę, szansę rozwoju, dobre przygotowanie do dalszej edukacji. W placówce tworzone są warunki do rozwijania umiejętności i zdolności dzieci oraz wspierane są ich zainteresowania i aktywność poznawcza. Placówka promuje wśród swoich wychowanków i ich rodziców zdrowy styl życia poprzez zachęcanie min. do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i życia w zgodzie z otaczającą przyrodą. Przedszkolaki mogą komponować samodzielnie posiłek z uwzględnieniem własnych upodobań kulinarnych podczas śniadań przebiegających w formie bufetu szwedzkiego.
W środowisku lokalnym przedszkole poprzez liczne działania promuje wartości edukacji przedszkolnej, dążąc do tego aby postrzegano je jako twórcze, aktywne i zaangażowane w działania dla dobra dziecka.

Koła zainteresowań

Godziny otwarcia od
od 6.00 do 17.00
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
97
Dodatkowe zajecia

Proces edukacyjny w naszej placówce przebiega dwutorowo. Obok realizacji zagadnień zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego realizujemy szereg programów autorskich i ogólnokrajowych.
Dla dzieci potrzebujących usprawniania narządów mowy prowadzona jest terapia logopedyczna.
Zgodnie z życzeniem  Rodziców w grupie dzieci najstarszych odbywają się zajęcia religii.
W godzinach popołudniowych odbywają się zajęcia  rozwijające zainteresowania: teatralne „Przedszkolaki z pasją”,  światem przyrody „Mały badacz i odkrywca”, plastyczne „Szczęśliwy świat małego artysty”, ruchowe „Zabawy z wykorzystaniem pedagogiki zabawy”. Wiele treści programowych przybliżane jest przedszkolakom poprzez zabawy w teatr w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Twórczy maluch na scenie”. Organizowane są teatrzyki w wykonaniu dzieci, nauczycieli i aktorów. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w przeglądach artystycznych, konkursach plastycznych, muzycznych, tanecznych, sportowych i teatralnych. Dzieci zdobywają wyróżnienia, nagrody i dyplomy. Przedszkole promuje również czytelnictwo wśród dzieci i rodziców biorąc udział w akcji „Czytające przedszkola” w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. W działania te włączani są rodzice, przedstawiciele różnych zawodów  oraz dzieci i młodzież ze szkół.

Języki obce
Tak
Rytmika
Tak
Zajęcia sportowe
Tak
Kółko teatralne
Tak
Kółko plastyczne
Tak
Religia
Tak
Osobny budynek
Tak
Ogródek przedszkolny
Tak
Godziny otwarcia uwagi
Dostosowujemy godziny otwarcia placówki do potrzeb rodziców/opiekunów prawnych dzieci.
Personel

Kadra zawsze pełna energii do działania "zaraża" entuzjazmem wychowanków, dzięki czemu każdy dzień spędzony z nami, to czas pełen pozytywnych doznań i doświadczeń.

Osiągnięcia

Do tradycji przedszkola należy organizacja Międzyprzedszkolnego Konkursu Origami, którego celem jest promowanie sztuki origami i czytania literatury dziecięcej jako sposobu na wspólne spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi.

Historia
Od roku szkolnego 2017/2018 Przedszkole nr 5 wchodzi wraz ze Szkołą Podstawową nr 9 w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim.