Tomaszów Mazowiecki
Przedszkole
Przedszkole nr 3 w Zespole Przedszkolnym
Adres
Kombatantów 5, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Telefon
447236518
E-mail
p3tomaszow@wikom.pl
Strona www
www.p3tomaszow.wikom.pl
Dyrektor/Kierownik
Dorota Karwas - Dyrektor Zespołu Przedszkolnego, Agnieszka Lewandowska - Wicedyrektor Zespołu Przedszkolnego /Przedszkole nr 3/
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Sala grupy "Wiewiórki"
 • Sala grupy "Liski"
 • Sala grupy "Jeżyki"
 • Przedszkolna biblioteka
 • Zdobyte puchary i nagrody
 • Sala grupy II "Wiewiórki"
 • Sala grupy IV "Misie"
 • Wejście do Przedszkola nr 3
 • Ścieżka dydaktyczno-ekologiczna pod nazwą "Przyroda wokół nas" - ogród przedszkolny
 • Plac zabaw w ogrodzie przedszkolnym
 • Ogród przedszkolny - plac zabaw
Opis

Przedszkole nr 3 jest pięcio-oddziałową placówką publiczną, która mieści się w jednopoziomowym budynku otoczonym ogrodem, wyposażonym w sprzęt, pozwalający podejmować różnorodną aktywność ruchową wychowanków. Placówka posiada gabinet logopedyczny i pięć sal dydaktycznych, urządzonych estetycznie i kolorowo, wyposażonych w różnorodne pomoce dydaktyczne.

W naszym przedszkolu

- wykorzystujemy nowatorskie rozwiązania programowo-metodyczne stymulując różnorodną aktywność dzieci;

- włączamy się w realizację licznych projektów wychowawczo-edukacyjnych np.: „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” (certyfikat), „Cała Polska Czyta Dzieciom” (wyróżnienie za najlepiej przeprowadzoną kampanię CPCD 2013 r.), „Kubusiowi Przyjaciele Natury” (certyfikat), „Bezpieczne wakacje” (certyfikat), „Czyste powietrze wokół nas”, „Akademia Aquafresch”, „Super Wiewiórka”, „Mamo, tato wolę wodę”;

- uczestniczymy w akcjach proekologicznych: „Sprzątanie świata”, „Dzień Ziemi” w zbiórce odpadów selektywnych /baterie, zakrętki/;

- uczymy dzieci wrażliwości poprzez przygotowanie występów dla stowarzyszeń emerytów, akcje charytatywne /Pola Nadziei, Gorączka złota, uczestnictwo w wielu działaniach na rzecz społeczności lokalnej;

- organizujemy wiele wycieczek, uroczystości i spotkań z ciekawymi ludźmi,

- jesteśmy organizatorami ogólnomiejskich konkursów:: Przegląd Wiedzy Ekologicznej (od 2014 r.) i Turniej Tańca "Tupot Małych Stóp" (od 2016 r.).

Godziny otwarcia od
6.00 - 16.30
Koła zainteresowań

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców proponujemy bogatą ofertę kół zainteresowań:
- Koło plastyczne "Zręczne paluszki",                                                                                                                                                                                   - Koło czytelnicze "Młody czytelnik",
- Koło teatralne "Krasnoludek",
- Koło muzyczno - ruchowe "Wesołe nutki",
- Koło logopedyczne "Kocham mówić",
- Koło przyrodniczo - badawcze "Przez cztery pory roku",
- Koło językowe "English is fun".
Dodatkowe zajecia
W ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej prowadzona jest terapia logopedyczna dla dzieci z wadami wymowy.
 Raz w miesiącu odbywają się Koncerty muzyczne, a także przedstawienia teatralne w wykonaniu profesjonalnych aktorów.
Osiągnięcia

Nasi wychowankowie odnoszą sukcesy w różnego rodzaju konkursach ogólnomiejskich oraz ogólnopolskich, czego dowodem jest bogata galeria Dyplomów i pucharów.
 • W czerwcu 2016 i 2017 r. placówka zajęła III miejsce w plebiscycie na „Najfajniejsze przedszkole w powiecie tomaszowskim”.
 • W VI edycji Konkursu „EKOSZKOŁA”, podkategoria – przedszkole, o nagrodę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za rok szkolny 2015/2016, placówka zdobyła nagrodę III stopnia za działania na polu edukacji ekologicznej.
 • W akcji charytatywnej GORĄCZKA ZŁOTA – od 2010 r., zdobywamy tytuł „Najlepszego zbieracza złota” wśród przedszkoli.


Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia przedszkola w danym roku szkolnym, są dostosowane do potrzeb rodziców i wynikają ze złożonych przez nich informacji.
Personel
W naszym przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pracowników pedagogicznych i obsługowych, która dba o wychowanie, nauczanie i bezpieczeństwo Państwa dzieci.
Historia
Historia naszego przedszkola  przy ul. Kombatantów 5 zaczyna się 01.09.1982 roku. Dla potrzeb osiedla "Niebrów" Zakłady Drobiarskie wybudowały przedszkole typu "Ciechanów". Budynek przeznaczony był dla 120 dzieci. Przedszkole nr 3 przeniesiono z ul. Szerokiej. Wśród lokalnej społeczności funkcjonuje pod nazwą "Jarzębinka". Od 01.09.2015 roku Przedszkole nr 3 wchodzi w skład Zespołu Przedszkolnego w Tomaszowie Mazowieckim.
Organ prowadzący
Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki
Drzwi otwarte
ZAPRASZAMY przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 28.02.2019 r. /czwartek/ w godz. 9.30 - 11.00.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe