Tomaszów Mazowiecki
Przedszkole
Przedszkole nr 14 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4
Adres
LEONA WITOLDA MAY'A 6/8, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Telefon
447239981
Fax
447239981
E-mail
p14tomaszow@wikom.pl
Strona www
p14tomaszow.wikom.pl
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 14 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4
  • Przedszkole nr 14 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4
  • Przedszkole nr 14 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4
Opis
Nasza placówka jest przedszkolem publicznym, które znajduje się w dużym wolnostojącym budynku o dwóch kondygnacjach.
Do dyspozycji dzieci są w pełni wyposażone sale oraz węzły sanitarne dostosowane do ich potrzeb. Zapewniamy przedszkolakom profesjonalną opiekę sprawowana przez kompetentną,wykwalifikowaną i rozumiejącą ich potrzeby kadrę. Staramy się, by dzieci czuły się u nas jak w domu, były bezpieczne, radośnie się bawiły i każdego dnia nabywały nowe umiejętności. posiadamy duży ogród przedszkolny, na terenie którego w tym roku powstanie zupełnie nowy , atrakcyjny i zgodny z najnowszymi standardami plac zabaw.
Koła zainteresowań

 

Godziny otwarcia od
6:00 - 17:00
Godziny otwarcia uwagi
Zgodnie z zapotrzebowaniem Rodziców/prawnych opiekunów.
Kontakty zagraniczne
Nie
Historia
Przedszkole nr 14 powstało w 1987 roku. Od 1 września 2015 r. placówka weszła w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Od lat nasze przedszkole cieszy się dużym uznaniem i renomą w  lokalnym środowisku.
Dodatkowe zajecia

Realizowane bezpłatnie:

  • język angielski dla wszystkich grup,
  • religia dla dzieci 6 letnich,
  • zajęcia logopedyczne dla dzieci zakwalifikowanych na podstawie przesiewowych badań logopedycznych.

Dzieci w naszej placówce: - poznają świat uczestnicząc w wielu wycieczkach  i wyjazdach; - systematycznie spotykają się ze sztuką i odkrywają własne możliwości twórcze bawiąc się na zajęciach  - kołach zainteresowań organizowanych przez nauczycielki w grupach i uczestnicząc w wielu konkursach zarówno miejskich jak i ogólnopolskich.

Personel
Doświadczona, dobrze wykształcona kadra pedagogiczna, którą  wspiera personel pomocniczy,
zapewniając dzieciom wszelką pomoc i bezpieczeństwo.
Osiągnięcia

Przedszkole nr 14 z sukcesami bierze udział w konkursach, programach, przeglądach, oraz uroczystościach lokalnych jak i ogólnopolskich. W roku 2015 uzyskaliśmy certyfikat polsko – szwajcarskiego projektu „Przedszkole Przyjazne Żywieniu i Aktywności Fizycznej” i razem  z rodzicami realizujemy zadania związane z promowaniem zdrowego stylu życia naszych przedszkolaków. Od 1 września 2010 roku jesteśmy jedynymi w naszym mieście  realizatorami ogólnopolskiego programu „Optymistyczne przedszkole” autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot. Celem naszych działań w programie jest dostrzeganie i wzmacnianie sukcesu każdego wychowanka, rozwijanie zainteresowań, uczenie dziecka bycia twórczym, a zatem wszystkiego tego co prowadzi Wasze pociechy do osiągnięcia sukcesu w życiu dorosłym i radzenia z napotkanymi trudnościami. W ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego nasze przedszkole zdobyło dotację na modernizację placu zabaw w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzięki temu nasi wychowankowie zyskają bezpieczne nowoczesne miejsce zabaw i spotkań rodzinnych. Szczególną wagę przywiązujemy do udziału w akcjach charytatywnych lokalnych i ogólnopolskich, oraz organizujemy zbiórki na rzecz potrzebujących.

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe