Tomaszów Mazowiecki
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 10
Adres
al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 42/46, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Telefon
44 724 43 30
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Lucyna Siudzińska
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Świeto Odzyskania Niepodległości
  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
  • Tu się bawimy
  • Na patriotyczną nutę
  • Jasełka
  • Mikołajki
  • Dzień o smaku czekolady
  • Dzień Pluszowego Misia- zabawy na sali gimnastycznej
  • Zabawy z okazji Dnia Dziecka
  • Bal dla najmłodszych
Opis
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego funkcjonuje od dwóch lat i może przyjąć 25 wychowanków. Jego zadaniem jest stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju. Teren szkoły jest ogrodzony i bezpieczny. Sale zabaw dla najmłodszych mieszczą się w bocznym skrzydle placówki, do którego prowadzi osobne wejście. Pracownie są przestronne, jasne i estetycznie urządzone. Dzieci uczą się przestrzegania ustalonych norm i zasad dotyczących czasu nauki i pracy. Doskonalą umiejętności samoobsługowe, ćwiczą sprawność manualną. Uczą się piosenek, tańców i wielu zabaw ruchowych. Doskonalą sprawności manualne poprzez różnorodne zajęcia plastyczne i grafomotoryczne. W ramach realizacji podstawy programowej dla wychowanków oddziału przedszkolnego organizowane są zajęcia z języka angielskiego. W lekcji religii uczestniczą dzieci zgodnie z deklaracją rodziców.  Na co dzień maluchy mogą korzystać z sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego "Orlik". Poprzez liczne działania dydaktyczne wychowankowie oddziału przedszkolnego poznają takie wartości i zagadnienia jak: uprzejmość, odpowiedzialność, , empatia, zdrowie, patriotyzm, dobro, miłość, bezpieczeństwo.
Podczas pobytu w placówce najmłodsi mają zapewnione wyżywienie w formie trzech posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek, które spożywają na stołówce szkolnej. Wychowawca grupy wspiera rodziców w działaniach wychowawczych, a ponadto angażuje najmłodszych do udziału w różnorodnych akcjach i imprezach, często stosuje innowacyjne  rozwiązania edukacyjne.Realizuje również programy profilaktyczne promujące zdrowy styl życia. Umiejscowienie oddziału przedszkolnego w budynku szkoły i ścisła współpraca z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej sprzyja prawidłowej adaptacji dzieci na kolejnym etapie edukacyjnym
Godziny otwarcia od
Godziny otwarcia są dostosowane do potrzeb rodziców. Aktualnie oddział przedszkolny funkcjonuje w godz. od 7:00 do 16:00
Personel
Zajęcia prowadzi kadra pedagogiczna z długoletnim stażem. Nauczyciele na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach, warsztatach, konferencjach.
Dodatkowe zajęcia

Warsztaty  w ramach Muzealnej Akademii Malucha w tomaszowskim muzeum

Zajęcia w ramach projektu: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"- pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Zajęcia informatyczne  elementami kodowania


Osiągnięcia

Dzieci biorą udział w różnorodnych akcjach:

- "Dzień Marzyciela"

- "Dzień Kropki"

- "Międzynarodowa Akcja "Migamy jabłuszko"

- zbiórka karmy dla tomaszowskiego schroniska"

- "Dzień Pluszowego Misia"

- "Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek"

Historia

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim to placówka z wieloletnimi tradycjami, należy do najstarszych szkół w mieście. W 2015 roku obchodziła jubileusz 100-lecia, jej początki sięgają więc roku 1915. Jeszcze przed II wojną światową szkoła posiadała zaszczytne imię oraz sztandar, którego Matką Chrzestną była wdowa po Marszałku Józefie Piłsudskim. Szkoła jest jedną z pierwszych w Polsce, której nadano imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Placówka daje wiele możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania zdolności i zainteresowań. Bogata oferta edukacyjna jest ukierunkowana na wszechstronny rozwój uczniów, a liczne koła przedmiotowe umożliwiają osiąganie wysokich wyników kształcenia oraz nabywanie pożądanych postaw i kompetencji społecznych.

Według opinii absolwentów i rodziców "Trójka" to szkoła, która stwarza życzliwą atmosferę dla samorealizacji i rozwoju zainteresowań wszystkich uczniów, łączy tradycję z nowoczesnością, dostosowując ofertę edukacyjną do zmieniających się potrzeb dzieci i młodzieży.

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Religia

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe