Tomaszów Mazowiecki
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 8
Adres
Gminna 5/9, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Telefon
44 7231563
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Elżbieta Wilczyńska
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Zabawy na przerwie
  • Gry korytarzowe
  • Zabawy na placu zabaw
  • Zajęcia kulinarne
  • Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  • Bal karnawałowy
  • Dogoterapia
  • Spotkanie z Mikołajem
Opis

Oddział przedszkolny mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Teren szkoły jest ogrodzony, przyjazny dla dzieci, wyposażony w nowoczesny plac zabaw. Maluchy spędzają czas w jasnej, estetycznie zagospodarowanej pracowni, wyposażonej w ciekawe pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne, zabawki. Dodatkowo korzystają z sali gimnastycznej, biblioteki czy pracowni komputerowej. W ramach realizacji podstawy programowej uczą się języka angielskiego.

Na korytarzu dla najmłodszych zamontowano wykładzinę ze specjalnie wklejonymi elementami popularnych gier planszowych: chińczyka, chłopka czy twistera. Dzieci mogą tam aktywnie i bezpiecznie spędzać czas, rozwijać przy tym  sprawność fizyczną, uczyć się współpracy w grupie i zdrowych zasad rywalizacji. Zaplecze sanitarne dostosowane jest do potrzeb i wieku przedszkolaków.

Dzieci korzystają ze szkolnej stołówki, w której spożywają zdrowe posiłki. Chętnie uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wycieczkach krajoznawczo- turystycznych, różnorodnych zajęciach integracyjnych.

Na początku roku szkolnego dzieci poddawane są przesiewowym badaniom logopedycznym i w razie potrzeby uczestniczą w indywidualnych zajęciach z logopedą. Dzieciom stwarzane są warunki do wszechstronnego rozwoju oraz jak najlepsze przygotowanie ich do podjęcia nauki w klasie I.

 

 

Godziny otwarcia od
8.30- 13.30
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia plastyczne, dogoterapia
Organ prowadzący
Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
25
Drzwi otwarte
15 marca 2022 r.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe