Szczecin
Liceum ogólnokształcące
V Liceum Ogólnokształcące - P_1B - klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna
Nazwa oddziału

 P_1B - klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Fizyka
  • Informatyka

Przedmioty rozszerzone

 Matematyka

 Fizyka

 Informatyka

Opis

1B - klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna

Jeśli komputer nie ma przed Tobą tajemnic i fascynuje Cię magia liczb, to ta klasa jest dla Ciebie...

Klasa jest objęta patronatem Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. W tej klasie przewiduje się realizację podstawy programowej w zakresie rozszerzonym z przedmiotów takich jak matematyka, fizyka, informatyka. Jest to klasa stworzona dla osób, które lubią matematykę i chcą doskonalić umiejętność logicznego myślenia, interesują się, jak funkcjonuje świat, chcą poznać, jaka jest struktura wszechświata i jakie prawa nim rządzą oraz pragną rozwijać umiejętności posługiwania się techniką komputerową.

Nauka w tej klasie umożliwi poznanie zagadnień z zakresu matematyki, fizyki i informatyki jako dyscyplin naukowych oraz najważniejszych ich zastosowań, rozwijanie zdolności stawiania hipotez i ich dowodzenia, a przede wszystkim solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego w rozszerzonym zakresie.

Profil klasy przygotowuje do podjęcia studiów na kierunki inżynierskie w uczelniach technicznych oraz uniwersytetach w kraju i za granicą: matematyka, fizyka, informatyka, mechanika, mechatronika, elektronika, automatyka i robotyka, architektura i urbanistyka, grafika komputerowa, architektura krajobrazu.