Szczecin
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące Delta - szkoła niepubliczna
Adres
pl.Żołnierza Polskiego 5, 70-551 Szczecin
Telefon
914 883 666
E-mail
Strona www
Dyrektor
Kazimierz Pachciarek
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis
Jesteśmy nowoczesnym liceum zorientowanym na wygodę i komfort nauki naszych uczniów. Wasz cel jest naszym celem. Troszczymy się nie tylko o poziom Waszej wiedzy, ale również o doskonały klimat nauki i przyjazną, życzliwą atmosferę panującą na każdym etapie nauki. Szkoła dysponuje własnym budynkiem i nowoczesnym wyposażeniem, które umożliwia spokojną i efektywną pracę. Jesteśmy w stanie zaoferować szereg zajęć pozalekcyjnych, na których uczeń może rozwijać swoje zainteresowania. Dysponujemy klubem muzycznym, teatrem oraz studiem fotograficznym, dzięki czemu oferujemy możliwości rozwoju artystycznego. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, więc naszym uczniom przysługują uprawnienia identyczne jak uczniom szkół państwowych, wydajemy dokumenty które są honorowane przez wszelkie urzędy: ZUS, gminy, sądy, itp. Legitymacja szkolna uprawnia do zniżek w przejazdach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasza starannie dobrana, życzliwa i przyjazna kadra pedagogiczna z których wiele osób jest egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a niektórzy nawet autorami zadań egzaminacyjnych, podzieli się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem, solidnie i z zaangażowaniem przygotowując Was do egzaminu maturalnego Dodatkowo, w celu ułatwienia nauki i dostępu do zdobywania wiedzy, każdy uczeń naszego liceum dostanie smartfona, który może być wykorzystywany na niektórych przedmiotach w czasie lekcji!. Nauka w liceum jest bezpłatna. Pobieramy jedynie opłatę administracyjną, która wynosi 50 zł za semestr. LO Delta
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Budynek szkoły znajduje się między trzema węzłami komunikacyjnymi: Plac Rodła (autobusy 59, 68, 101, 107 oraz A, B, C, D, tramwaje 1, 2, 3, 4, 5, 10, 11, 12) Brama Portowa (autobusy 61, 75, 81 oraz A, B, C, D, E, G, tramwaje 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10) Wyszyńskiego (autobusy 52, 61, 75, 76, 81, oraz A, B, C, D, E, F, G, tramwaje 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10)
Historia
Liceum Delta rozpoczęło swoją działalność w 2015 roku, natomiast jako Szkoły Delta funkcjonujemy już od roku 1994. Przez ponad 20 lat działalności kształciliśmy w ponad 30 zawodach.
Koła zainteresowań
Oferujemy wiele możliwości rozwijania zainteresowań i pasji przyszłych uczniów naszego Liceum: Koło Muzyczne - przy Szkole działa Klub muzyczny, gdzie będą odbywały się zajęcia muzyczne pod opieką muzyków z Estrad Szczecińskich Koło Teatralne - W szkole mieści się teatr na deskach, którego odbywają się zajęcia w ramach koła teatralnego. Koło Fotograficzne - Celem Koła jest zapoznanie młodych ludzi z cyfrowymi technikami fotograficznymi oraz komputerową obróbką zdjęć, ale nie tylko. Koło Turystyczne - Bardzo atrakcyjną i lubianą formą spędzania wolnego czasu są wycieczki. Kierując się znanym powiedzeniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie" zaczniemy nasze wędrówki od miejsc atrakcyjnych turystycznie w regionie.