Szczecin
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Delta - szkoła niepubliczna
Adres
pl.Żołnierza Polskiego 5, 70-551 Szczecin
Telefon
914883666
E-mail
Strona www
Dyrektor
Kazimierz Pachciarek
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis
Branżowa Szkoła I stopnia (zawodowa) Delta jest Szkołą zorientowaną na wygodę i komfort nauki naszych uczniów. Wasz cel jest naszym celem. Troszczymy się nie tylko o poziom Waszej wiedzy, ale również o doskonały klimat nauki i przyjazną, życzliwą atmosferę panującą na każdym etapie nauki. Kształcimy w szerokiej gamie zawodów. Systematycznie poszerzamy naszą ofertę o nowe kierunki zawodowe. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Mieścimy się we własnym zabytkowym budynku położonym w ścisłym centrum Szczecina, między Galerią Kaskada a Zamkiem Książąt Pomorskich. W szkole systematycznie wzbogacamy bazę dydaktyczną dla Waszej wygody. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, dlatego naszym uczniom przysługują uprawnienia identyczne jak uczniom szkół samorządowych, wydajemy dokumenty które są honorowane przez wszelkie urzędy: ZUS, gminy, sądy, itp. Legitymacja szkolna uprawnia do zniżek w przejazdach autobusami i pociągami zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasza starannie dobrana, życzliwa i przyjazna kadra pedagogiczna z której wielu nauczycieli jest egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a niektórzy nawet autorami zadań egzaminacyjnych, podzieli się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem, solidnie i z zaangażowaniem przygotowując Was do egzaminu z przygotowania zawodowego. Chcemy aby okres nauki w naszej szkole nie tylko dał Wam zawód, ale pozostał dla Was pięknym wspomnieniem nauki połączonej z dobrą zabawą. Proponujemy Wam naukę przy pomocy nowoczesnych metod. Każdy uczeń Branżowej Szkoły Delta otrzymuje iPada - urządzenie elektroniczne, na które przesyłane będą materiały edukacyjne. Po ukończeniu szkoły iPad przejdzie na własność absolwenta. Posiadamy stały dostęp do bezprzewodowego Internetu, nowoczesne sale komputerowe. Nasze sale lekcyjne wyposażone są w 60’ telewizory, służące do prezentowania zagadnień dydaktycznych. W tym roku przyjmujemy absolwentów gimnazjum do szkoły Branżowej I stopnia w zawodach: Mechanik-monter maszyn i urządzeń Monter kadłubów okrętowych Operator obrabiarek skrawających Ślusarz Okres nauki trwa 3 lata. Po skończonej nauce można będzie kształcić się dalej w naszej Szkole Branżowej II stopnia i uzyskać tytuł technika. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy w wyuczonym zawodzie. Nauka w szkole branżowej jest bezpłatna. Pobieramy jedynie opłatę administracyjną, która wynosi 50 zł za jeden semestr. W szkole obowiązywać będzie podział na naukę teoretyczną i na naukę zawodu w zakładach pracy Szkoły Delta zapewniają swoim uczniom praktyki zawodowe na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej, między innymi w firmach: ST FIX, Gryfia S.A. ( branża metalowa oraz remonty statków )a także możliwość podjęcia atrakcyjnej pracy w wyuczonym zawodzie.
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Budynek szkoły znajduje się między trzema węzłami komunikacyjnymi: Plac Rodła (autobusy 59, 68, 101, 107 oraz A, B, C, D, tramwaje 1, 2, 3, 4, 5, 10, 11, 12) Brama Portowa (autobusy 61, 75, 81 oraz A, B, C, D, E, G, tramwaje 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10) Wyszyńskiego (autobusy 52, 61, 75, 76, 81, oraz A, B, C, D, E, F, G, tramwaje 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10)
Historia
Branżowa Szkoła Delta I stopnia zaczyna swoją działalność od nadchodzącego roku szkolnego, natomiast jako Szkoły Delta funkcjonujemy już od roku 1994. Przez 23 lata działalności kształcimy w ponad 30 zawodach. Prowadzimy Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych i młodzieży, Technikum, Studium Policealne, Ośrodek Kształcenia Nauczycieli, jak również kursy i szkolenia.
Koła zainteresowań
Oferujemy wiele możliwości rozwijania zainteresowań i pasji przyszłych uczniów naszego Technikum: Koło Muzyczne - przy Szkole działa Klub muzyczny, gdzie będą odbywały się zajęcia muzyczne pod opieką muzyków z Estrad Szczecińskich Koło Teatralne - W szkole mieści się „Teatr Gwitajcie” na deskach którego odbywają się zajęcia w ramach koła teatralnego. Koło Żeglarskie działające we współpracy ze Szkołą Żeglarską Skagen – każdy będzie mógł zdobyć uprawnienia sternika motorowodnego oraz sternika jachtowego. Koło Fotograficzne - Celem Koła jest zapoznanie młodych ludzi z cyfrowymi technikami fotograficznymi oraz komputerową obróbką zdjęć, ale nie tylko. Koło Turystyczne - Bardzo atrakcyjną i lubianą formą spędzania wolnego czasu są wycieczki. Kierując się znanym powiedzeniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie" zaczniemy nasze wędrówki od miejsc atrakcyjnych turystycznie w regionie.