logo nabor szczecin
informator
Przedszkole Publiczne nr 62
Liczba miejsc organizacyjnych 125 w nowym roku szkolnym 2016/2017
Liczba wolnych miejsc 53 w nowym roku szkolnym 2016/2017
Adres ul. Jasna 74, 70-784 Szczecin
Telefon 0914629150
Fax 0914629150
E-mail pp62@miasto.szczecin.pl
Strona www http://www.przedskolebasniowe.pl
Wolne miejsca W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 : 0
Opis Przedszkole Publiczne Nr 62 funkcjonuje od dnia 01.09.1991 roku w Szczecinie przy ulicy Jasnej 74. Organem Prowadzącym jest Miasto i Gmina Szczecin, organem nadzorującym Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. W piątą rocznice swej działalności przedszkole otrzymało nazwę „Baśniowe”. Nazwa została wybrana na drodze konkursu w oparciu o sugestie rodziców i dzieci. Głównym celem placówki jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym naciskiem na budzenie w dziecięcej świadomości konieczności ochrony naturalnego środowiska człowieka. Koncepcja pracy przedszkola nastawiona jest na szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak aby poznało radość jaką niesie zabawa, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności i poznało nowe doświadczenia,Placówka posiada doskonałą bazę lokalową i techniczną, gabinet logopedyczny,salę do ćwiczeń. Jesteśmy również objęci pilotażową edukacją językową z języka hiszpańskiego. Dodatkowym atutem ”Baśniowego” przedszkola jest wyśmienita i zdrowa kuchnia, wykwalifikowana kadra , która nieustannie podnosi swoje umiejętności.
Dodatkowe zajęcia Języki obce, Rytmika, Religia
Godziny otwarcia od 6:00 do 17:00
Przedszkole czynne jest od godziny 6.00 do 17.00.
Osobny budynek Tak
Ogródek przedszkolny Tak
Szczególne osiągnięcia Przedszkole nasze jest przyjazne dla dzieci oraz ich rodziców.
Wychowankowie osiągają wiele sukcesów w środowisku lokalnym jak i miejskim. Placówka od wielu lat jest organizatorem miejskich imprez jak: etap rejonowy Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina, coroczny „Przegląd Małych Form Scenicznych”,konkurs plastyczny" Kolorowe mandale" i wiele innych.
Dumni również jesteśmy z tego , że absolwenci naszego przedszkola osiągają sukcesy w dalszych etapach edukacji i doskonale radzą sobie w życiu.
Powrót