Szczecin
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 71
Adres
Bośniacka 7, 70-842 Szczecin
Telefon
914600788
Fax
914691375
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Barbara Szafryna
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Opis
Szkoła Podstawowa Nr 71 mieści się na prawobrzeżnej stronie Szczecina. Położona jest wśród zieleni, w pobliżu jeziora Dąbskiego. Rozpoczęła swą działalność w 1962 r. jako dziesiąta "tysiąclatka" w województwie. Patronem szkoły w 1993 r. została para książęca: Bogusław X i Anna Jagiellonka. Społeczność lokalna ceni szkołę za stabilność grona pedagogicznego. Wielu obecnych uczniów, to dzieci naszych absolwentów. Cieszy również fakt, że niektórzy absolwenci wrócili do naszej szkoły jako nauczyciele. Szkoła posiada 17 sal lekcyjnych,  salę gimnastyczną, salę do ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych, salę komputerową, bibliotekę z Multimedialnym Centrum Informatycznym i świetlicę oraz stołówką szkolną z domowymi obiadami.Do dyspozycji uczniów jest też kompleks boisk sportowych (Orlik). Na czele społeczności uczniowskiej stoi Samorząd Uczniowski, który włącza się w organizowanie życia szkoły. Ważną rolę odgrywa Rada Rodziców, dzięki której uczniowie otrzymują pomoce naukowe, nagrody na zakończenie roku, upominki dla pierwszaków. Budynek monitorowany przez 24 godziny/monitoring wewnętrzny i zewnętrzny/. Informacje dodatkowe w sprawie rekrutacji 2022/2023 można uzyskać telefonicznie 91-4600788 w godz. od 9,00 do 15,00.W nowym roku szkolnym planowany jest nabór na wolne miejsca do  dwóch oddziałów przedszkolnych dla dzieci 5-6 .
Osiągnięcia

Uczniowie biorą udział w konkursach szkolnych , międzyszkolnych i ogólnopolskich uzyskując tytuły laureatów, finalistów, wyróżnienia m.in. w konkursach matematycznych : Olimpus, Mat, Alfik, Kangur, Konkurs Matematyczny z elementami przyrody, Konkurs Matematyczny org. Przez XIII LO w Szczecinie: konkursach humanistycznych: Daję Słowo, Mali Mistrzowie Języka, Z poprawną ortografią na co dzień, Konkursie Humanistycznym i Historycznym org. przez XIII LO , Konkursie języka polskiego z elementami plastyki i muzyki; konkursach językowych: Olimpusie z j. angielskiego, Sezamie, Konkursie Języka Niemieckiego org. przez SP 61, Festiwalu Jęz. Niemieckiego org. przez ZS nr 13, Konkursie Jęz. Niemieckiego dla Szkół Podstawowych org. przez ZS nr1 ; W Archdiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o tematyce religijnej uczniowie SP 71 zajmują czołowe lokaty.Szkolny chór "Wiolinki" wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia na Przeglądach Chórów Szkolnych w ramach Ogólnopolskiego Programu "Akademia Chóralna" . "Wiolinki" swoimi występami uświetniają wszystkie uroczystości szkolne. Uczniowie SP 71 osiągają wiele sukcesów sportowych , szczególnie w  piłce ręcznej i siatkówce. W r. szk. 2019/2020  SP 71 zajęła I miejsce  we współzawodnictwie sportowym szczecińskich szkół podstawowych o liczbie do 450 uczniów. W szkole prężnie działa Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze "Dąbianie".

Dodatkowe zajęcia
 Kinezjologia edukacyjna - terapia pedagogiczna - elementy pedagogiki i zabawy.
Godziny otwarcia od
06:30
Godziny otwarcia do
16:30:00
Godziny otwarcia uwagi
Zajęcia w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej odbywają się systemie nieferyjnym. Godziny pracy od 6.30 - 16.30
Organ prowadzący
Urząd Miasta Szczecin
Drzwi otwarte

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe