Szczecin
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 56
Adres
Jacka Malczewskiego 22, 71-612 Szczecin
Telefon
918 121 665
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Bożena Wojtkiewicz
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 56
  • Szkoła Podstawowa nr 56
  • Szkoła Podstawowa nr 56
Opis

Szkoła Podstawowa Nr 56 położona jest w centrum miasta, w oddalonym od ruchliwych ulic miejscu. Prowadzi oddział przedszkolny pod opieką wykwalifikowanej kadry. Podstawowe zadanie opiera się na podążaniu za dzieckiem, wspieraniu harmonijnego rozwoju, w trosce o jego bezpieczeństwo i dobro. Grupy przedszkolne mają do dyspozycji przestrzenne sale, dostosowane do potrzeb najmłodszych. Pomieszczenia wyposażone są w sprzęt audiowizualny. Dzięki temu przedszkolaki mają szansę w różnorodny sposób eksplorować rzeczywistość oraz nabywać kompetencje informatyczne. Oddział przedszkolny pracuje w oparciu o program wychowania przedszkolnego oraz programy autorskie: „Klub Młodego Naukowca”, „Odkrywam siebie-realizuję siebie”. Nauczyciele monitorują indywidualny rozwój dziecka. Prowadzą zajęcia rozwijające zainteresowania, rozbudzające ciekawość poznawczą. Nasi wychowankowie uczestniczą w zajęciach basenu, języka obcego (język angielski lub język niemiecki), rytmiki oraz zajęciach dodatkowych na terenie szkoły (robotyka, zajęcia rozwijające umiejętności taneczne). Szkoła ma do dyspozycji trzy place zabaw oraz zmodernizowany kompleks boisk sportowych. Do tradycji grup przedszkolnych wpisały się takie uroczystości, jak: Pasowanie na Wilczka Morskiego, Mikołajki, Radosne Kolędowanie, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Chłopaka i Dzień Kobiet, Dzień Rodziny, Sportowe Potyczki Wilczków Morskich. Ponadto organizowane są liczne imprezy: Dzień Marchewki, Dzień Jabłka, Dzień Kota, Dzień Czekolady, Dzień Truskawki, Dzień Pluszowego Misia i wiele innych. Szkoła współpracuje z instytucjami oraz pobliskimi przedszkolami. Placówka dba o integrowanie działań wspólnie z rodzicami, którzy wraz ze swoimi pociechami wpisują się w karty historii naszej szkoły.

Osiągnięcia

Największy sukces odzwierciedla twarz dziecka, na której widnieje uśmiech. Jest to myśl przewodnia, która przyświeca kadrze w codziennej pracy. Szkoła organizuje dla dzieci konkursy międzyszkolne, akcje, zajęcia otwarte dla pobliskich przedszkoli. Przedszkolaki biorą udział w licznych konkursach, realizowanych pod patronatem innych placówek, m.in. Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Dzieci otrzymują nagrody oraz tytuły, np. wyróżnienie w konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Odkrywają tajniki komunikacji alternatywnej, zdobywając umiejętności posługiwania się językiem migowym. Poznają świat, poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, odbywającymi się w ramach akcji „Jeden dzień rodzica w szkole”. Poszerzają wiedzę, w ramach takich akcji jak Europejski Tydzień Preorientacji Zawodowej „Mój tata, moja mama jest fachowcem”. W codziennej pracy zdobywają wiedzę, umiejętności, kompetencje pozwalające im jak najlepiej przygotować się do podjęcia nauki w szkole podstawowej. 

Dodatkowe zajęcia
Wycieczki, wyjścia kulturalne raz w miesiącu. Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze dla dzieci z trudnościami dydaktycznymi. Zajęcia na basenie.
Godziny otwarcia od
07:00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia 7.00-17.00 - dzieci pod opieką wychowawczyń grup przedszkolnych.
Drzwi otwarte
Dzień otwarty 1 marca 2023r. w godzinach 17:00-18:30
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe