Szczecin
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 35
Adres
Świętoborzyców 40, 71-665 Szczecin
Telefon
914422465
Fax
914422465
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Iwona Sobczyńska
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 35
  • Szkoła Podstawowa nr 35
  • Szkoła Podstawowa nr 35
Opis
W Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w roku szkolnym 2020/2021 będą funkcjonowały 4 oddziały przedszkolne dzieci pięcio i sześcioletnich. Pragniemy, żeby każde dziecko w naszej placówce czuło się radośnie, wyjątkowo oraz zdobywało nowe umiejętności w sposób indywidualny dla niego. Umożliwiamy dostosowanie tempa nauki do rzeczywistych możliwości wychowanka, wdrażamy dziecko do polegania na sobie, budzimy jego inicjatywę i samodzielność zarówno w działaniu jak i myśleniu. Każda z grup funkcjonuje w osobnej wyremontowanej i wyposażonej sali.Przedszkolaki korzystają w wyremontowanej dostosowanej do ich potrzeb toalety.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola:
- mają zapewnioną opiekę w godzinach 6.30 - 16.30 bez konieczności korzystania ze świetlicy,

- korzystają ze śniadań i obiadów przygotowywanych przez stołówkę,

- korzystają z trzech placów zabaw,

- korzystają z kompleksu Moje Boisko - Orlik 2012,

- korzystają z urządzeń terenowych (miniróżanka, ścieżka przyrodnicza, altany i ławostoły do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu).

Oddziały przedszkolne zajmują wydzieloną część budynku szkoły, co ograniczy kontakt dzieci ze starszymi uczniami.

Osiągnięcia

Dodatkowe zajęcia
Zajęcia korekcyjne
Godziny otwarcia od
06:30 do 16:30
Historia
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie działa od 1987 roku na osiedlu Książąt Pomorskich w dzielnicy Niebuszewo. Szkoła prowadzi 4 oddziały przedszkolne i 42 klasy I-VII szkoły podstawowej i 11 klas II-III gimnazjum. W szkole są 3 sale komputerowe i biblioteka wyposażona w sprzęt multimedialny. Obiekty sportowe szkoły: hala sportowa, boisko „ORLIK”, i plac zabaw dla dzieci zbudowany i wyposażony w ramach programu „Radosna Szkoła”. Dzieci z klas 1-4 mogą korzystać ze świetlicy, która jest czynna w godzinach od 7.00 do 17.00. W szkole znajduje się stołówka serwująca pyszne, dwudaniowe obiady z deserem. Tradycyjnie organizujemy następujące imprezy: Ślubowanie klas I; Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej; Jasełka; Konkurs dla dzieci z klas I-II – W krainie baśni i bajki; Osiedlowy Dzień Babci i Dziadka; Powitanie wiosny; Rodzinny Festyn Osiedlowy i wiele innych. W szkole działają klasy realizujące innowacje pedagogiczne: z poszerzonym językiem angielskim. Prowadzone są klasy sportowe o następujących profilach: gimnastyka artystyczna dziewcząt w klasach 1-3, gimnastyka sportowa chłopców w klasach 1-3, lekkoatletyka i koszykówka w klasach IV-VII. Dbamy o wszechstronny rozwój uczniów, stwarzając im możliwość uczestniczenia w programach edukacyjnych i wychowawczych oraz w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych. Potwierdzeniem naszych starań i działań są przyznane naszej szkole certyfikaty: Szkoła z Klasą; Szkoła Przyjazna Uczniowi; Bezpieczna Szkoła. Nasi uczniowie zdobywają tytuły finalistów i laureatów konkursów, otrzymują stypendia Prezydenta Miasta Szczecin.
Godziny otwarcia uwagi
godzina zamknięcia 16.30
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe