Szczecin
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 35
Adres
Świętoborzyców 40, 71-665 Szczecin
Telefon
914422465
Fax
914422465
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Iwona Sobczyńska
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 35
  • Szkoła Podstawowa nr 35
  • Szkoła Podstawowa nr 35
Opis
W Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w roku szkolnym 2019/2020 będą funkcjonowały 4 oddziały przedszkolne ( 2 oddziały pięciolatków - nabór na rok szkolny 2019/2020 na 7 wolnych miejsc dla pięciolatków i 2 oddziały sześciolatków - nabór na rok szkolny 2019/2020 na 42 wolne miejsca dla sześciolatków). Pragniemy, żeby każde dziecko w naszej placówce czuło się radośnie, wyjątkowo oraz zdobywało nowe umiejętności w sposób indywidualny dla niego. Umożliwiamy dostosowanie tempa nauki do rzeczywistych możliwości wychowanka, wdrażamy dziecko do polegania na sobie, budzimy jego inicjatywę i samodzielność zarówno w działaniu jak i myśleniu. Każda z grup funkcjonuje w osobnej wyremontowanej i wyposażonej sali.Przedszkolaki korzystają w wyremontowanej dostosowanej do ich potrzeb toalety.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola:
- mają zapewnioną opiekę w godzinach 6.30 - 16.30 bez konieczności korzystania ze świetlicy,

- korzystają ze śniadań i obiadów przygotowywanych przez stołówkę,

- korzystają z trzech placów zabaw,

- korzystają z kompleksu Moje Boisko - Orlik 2012,

- korzystają z urządzeń terenowych (miniróżanka, ścieżka przyrodnicza, altany i ławostoły do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu).

Oddziały przedszkolne zajmują wydzieloną część budynku szkoły, co ograniczy kontakt dzieci ze starszymi uczniami.

Osiągnięcia

Dodatkowe zajęcia
Zajęcia korekcyjne
Godziny otwarcia od
06:30 do 16:30
Historia
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie działa od 1987 roku na osiedlu Książąt Pomorskich w dzielnicy Niebuszewo. Szkoła prowadzi 4 oddziały przedszkolne i 42 klasy I-VII szkoły podstawowej i 11 klas II-III gimnazjum. W szkole są 3 sale komputerowe i biblioteka wyposażona w sprzęt multimedialny. Obiekty sportowe szkoły: hala sportowa, boisko „ORLIK”, i plac zabaw dla dzieci zbudowany i wyposażony w ramach programu „Radosna Szkoła”. Dzieci z klas 1-4 mogą korzystać ze świetlicy, która jest czynna w godzinach od 7.00 do 17.00. W szkole znajduje się stołówka serwująca pyszne, dwudaniowe obiady z deserem. Tradycyjnie organizujemy następujące imprezy: Ślubowanie klas I; Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej; Jasełka; Konkurs dla dzieci z klas I-II – W krainie baśni i bajki; Osiedlowy Dzień Babci i Dziadka; Powitanie wiosny; Rodzinny Festyn Osiedlowy i wiele innych. W szkole działają klasy realizujące innowacje pedagogiczne: z poszerzonym językiem angielskim. Prowadzone są klasy sportowe o następujących profilach: gimnastyka artystyczna dziewcząt w klasach 1-3, gimnastyka sportowa chłopców w klasach 1-3, lekkoatletyka i koszykówka w klasach IV-VII. Dbamy o wszechstronny rozwój uczniów, stwarzając im możliwość uczestniczenia w programach edukacyjnych i wychowawczych oraz w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych. Potwierdzeniem naszych starań i działań są przyznane naszej szkole certyfikaty: Szkoła z Klasą; Szkoła Przyjazna Uczniowi; Bezpieczna Szkoła. Nasi uczniowie zdobywają tytuły finalistów i laureatów konkursów, otrzymują stypendia Prezydenta Miasta Szczecin.
Godziny otwarcia uwagi
godzina zamknięcia 16.30
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2019/2020
100
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe