Szczecin
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 74
Adres
Seledynowa 50, 70-781 Szczecin
Telefon
91 4631-791
Fax
91 4631-791
E-mail
Dyrektor/Kierownik
Małgorzata Łabuń
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
 • Szkoła Podstawowa nr 74
 • Szkoła Podstawowa nr 74
 • Szkoła Podstawowa nr 74
Opis

Szkoła Podstawowa nr 74 im. St. Grońskiego położona jest w przepięknym miejscu na skraju Puszczy Bukowej, przy ul. Seledynowej 50. Wspaniałe umiejscowienie wpłynęło na przyjęcie przez szkołę następujących kierunków pracy: krajoznawstwo, ekologia i promocja zdrowia. Puszcza Bukowa zachęca uczniów i nauczycieli do uprawiania turystyki pieszej. Na terenie naszej placówki działa Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne oraz Koło Promocji Zdrowia. Od 1997 r. w szkole tworzone są klasy integracyjne. Jesteśmy razem - dzieci niepełnosprawne i zdrowe. Uczymy się tolerancji i niesienia pomocy innym. Tradycją stały się już coroczne Dni Integracji, podczas których jeszcze lepiej poznajemy potrzeby osób niepełnosprawnych. Wspieramy również uczniów z dysleksją rozwojową,  szkoła posiada  tytuł Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją Rozwojową. Szkoła również „teatrem stoi” , bowiem sztandarowymi imprezami organizowanymi przez placówkę jest Przegląd Małych Form Scenicznych oraz Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej Różnych Wyznań. Mamy więc swoje tradycje , a także i symbole: logo szkoły, hymn, sztandar, które odróżniają naszą szkołę od innych placówek. W naszej szkole pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która ustawicznie kształci się i zdobywa nowe doświadczenia. Nauczyciele realizują własne programy, programy jakościowe, innowacje pedagogiczne oraz programy finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny - Program Operacyjny Kapitał Ludzki . Dużym wsparciem, zarówno dla uczniów, jak i rodziców jest psycholog, pedagog, logopeda . Ciekawe zajęcia oferuje również biblioteka i czytelnia. Dbamy o wysoką jakość pracy w szkole, a dowodem tego jest uzyskanie Certyfikatu Zachodniopomorska Szkoła Jakości, Szkoła Odkrywców Talentów. Szkoła wyposażona jest w nowoczesny sprzęt ułatwiający zdobywanie wiedzy,  pracownie komputerowe, salę językową, salę do zajęć rewalidacyjnych, do Integracji Sensorycznej, gabinet przyrody , ogród szkolny i salę gier i zabaw. W szkole prężnie działa Centrum Nauk Ścisłych- odbywają się w nim zajęcia z wykorzystaniem technologii XXI wieku oraz   Gabinet Matematycznych Tajemnic. Tu uczniowie  uczą się matematyki  w sposób nieszablonowy. Przełamujemy lekcyjną  rutynę i zwiększamy efektywność  nauczania. Aranżacja pomieszczenia, wykorzystanie elementów rywalizacji przeniesie  uczniów w świat fascynujących przygód, gdzie muszą wykazać się kreatywnością i współpracą. Możemy poszczycić się również halą sportową. Jest to obiekt nowoczesny i funkcjonalny.   Przy hali mieści się również Schronisko Młodzieżowe z salą konferencyjną i z zapleczem kuchennym oraz salka korekcyjna. W szkole funkcjonuje gabinet profilaktyki, gabinet stomatologiczny oraz stołówka. Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach od 8 00 do 16.20.  Szkoła Podstawowa nr 74 posiada poniższe  tytuły i certyfikaty:

 •  Certyfikat "Zachodniopomorska Szkoła Jakości"
 •  Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją Rozwojową".
 • "Najaktywniejsza Turystycznie Szkoła".
 • "Szkoła Odkrywców Talentów"
 •  Ogólnopolski tytuł Wiarygodnej Szkoły za wysoki wynik w sprawdzianie szóstoklasisty.
 •  Certyfikat "Trzymaj Formę"

W szkole prężnie działa kolo dziennikarskie.  W dorobku szkolnych redaktorów  gazetka szkolna uczniów klas I-III "Bukowe Nowinki" posiada tytuł "Super Pulitzer", gazetka szkolna uczniów klas IV - VIII "Super Buda" tytuł "Szkolny Pulitzer"- jako najlepsze pismo szkół podstawowych w Szczecinie.
W Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego szkoła uzyskała tytuł „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” za popularyzowanie różnorodnych form teatralnych oraz rozwijanie zdolności artystycznych uczniów
O
trzymaliśmy też honorowy tytuł „Bezpieczna szkoła” za podnoszenie bezpieczeństwa w szkole oraz nowatorskie działania profilaktyczne udział w programie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, wspieraną przez Biuro Spraw Obrony i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Inicjujemy udział uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych. Wśród uczniów naszej szkoły są laureaci i finaliści wielu konkursów przedmiotowych, odnoszący sukcesy m.in. w konkursach:

 • -  Wojewódzki Konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Kuratorium Oświaty  
 •  - Wojewódzki Konkurs Języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Kuratorium Oświaty  
 • -  Wojewódzki Konkurs Języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Kuratorium Oświaty  
 • -  Wojewódzki Konkurs Języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Kuratorium Oświaty  
 • -   Konkurs na Najaktywniejszą Turystycznie Szkołę
 • -   Alfik Matematyczny  (kl. I-III) 
 • -   Alfik Matematyczny  (kl. IV-VI)  
 • -   Alfik Humanistyczny (kl. I-III) 
 • -   Alfik Humanistyczny (kl. IV-V) 
 •  -  Konkurs  informatyczno – matematyczno – językowy
 • -   Olimpus  z języka angielskiego, niemieckiego , chemii, przyrody, biologii,
 • -   Stypendiada Wczesnoszkolna

Języki
angielski, niemiecki