Systemowa obsługa rekrutacji
Świebodzin
Adres
Gościkowo 9, 66-200 Świebodzin
Telefon
683811078
Fax
683811078
E-mail
szkola_goscikowo@op.pl
Strona www
http://www.goscikowo.szkola.pl
Dyrektor/Kierownik
mgr Barbara Szymańska
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Opis
 Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej jest placówką o bogatych tradycjach i długoletnią działalnością. Powstała w 1946 r. 
 Zajęcia odbywają się w trzech budynkach: Budynek A - główny, w którym mieszczą się: - bogato wyposażone gabinety lekcyjne  - dwie sale komputerowe, - centrum informatyczne w bibliotece, - bogato wyposażona nowoczesna biblioteka, - gabinet pedagoga szkolnego, - sekretariat , - gabinet dyrektora szkoły.
 Budynek B, który jest po kapitalnym remoncie a w nim: - dwie sale oddziałów przedszkolnych - świetlica szkolna, - sala zabaw, - kuchnia i stołówka. Trzeci budynek - Sala gimnastyczna.
Na terenie szkoły znajduje się wielofunkcyjne boisko sportowe oraz duży plac zabaw doposażony z środków Budżetu Obywatelskiego  w  sierpniu 2018 r. w nowe urządzenia.
 Jesteśmy placówką bezpieczną, u nas żaden uczeń nie jest anonimowy. Staramy się stwarzać takie warunki, aby nasi uczniowie z ochotą przychodzili do szkoły.
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Szkoła realizuje: - projekty finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny, - prężnie współpracuje ze szkołą w Niemczech i na Ukrainie, - realizuje Międzynarodowe Projekty współfinansowane przez Euro Region Nysa-Szprewa-Bóbr, - uczniowie biorą udział w licznych konkursach zarówno na szczeblu gminnym i powiatowym oraz ogólnopolskim, - prowadzimy szereg akcji charytatywnych, - jesteśmy organizatorem Powiatowego Konkursu - "Biblista Junior".
Sześciolatek w pierwszej klasie
Jesteśmy przygotowani do tego, aby objąć nauką w klasie I dzieci sześcioletnie.
Zajęcia pozalekcyjne
W szkole prowadzonych jest wiele zajęć pozalekcyjnych: - zajęcia wyrównujące wiedzę, - zajęcia logopedyczne, - zajęcia taneczne, - chórek szkolny, - zajęcia komputerowe - kółka przedmiotowe - SKS - zajęcia korekcyjne - zajęcia rewalidacyjne
Dojazd
Bezpłatny dojazd specjalnym autobusem z miejsca zamieszkania do szkoły.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
25
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe