Systemowa obsługa rekrutacji
Świebodzin
Adres
Sulechowska 2, 66-200 Świebodzin
Telefon
684750950 dyrektor, 684750951 intendent
Fax
684750950
E-mail
pp6swiebodzin@tlen.pl
Strona www
http://www.pp6swiebodzin.edupage.org
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Publiczne Przedszkole Nr 6
  • OGRÓD PRZEDSZKOLNY
  • STOŁÓWKA
  • KORYTARZ PARTER
  • KORYTARZ PIĘTRO
  • ZIMA
  • Dzień Mikołaja w Przedszkolu
Opis
         Publiczne Przedszkole nr 6 jest  budynkiem położonym w dużym ogrodzie, wyposażonym w odpowiedni do zabaw ruchowych sprzęt. Przedszkole posiada  kolorowe korytarze , pięć przytulnych i dobrze wyposażonych sal dla dzieci, szatnie i łazienki. Obszerna stołówka  jest jasna i przestronna. Wykorzystujemy ją do prowadzenia imprez i uroczystości , wspomagane  pięknym  pianinem  marki "Petrof"  i sprzętem nagłaśniającym.
       Nasze  przedszkole jest  przyjazne  i zapewnia dobre  warunki i klimat domowej atmosfery  tak , aby każde dziecko czuło się bezpieczne i szczęśliwe. 
Dysponujemy pomocami dydaktycznymi , dzięki którymi dzieci mogą rozwijać zainteresowania , talenty oraz zachęcają  je do poszukiwań i eksperymentowania. 
              Wyrównujemy  szanse edukacyjne,  uwzględniamy  potrzeby dzieci i rodziców . Wspomagamy  pracę dydaktyczną z dziećmi zajęciami terapeutycznymi takimi jak : terapia pedagogiczna, logopedia, rytmika, taniec, gimnastyka korekcyjna, zajęcia ruchu rozwijającego oraz język angielski .
                  Obecnie realizujemy przedszkolny program WSiP " Kocham przedszkole " j. Marcinkiewicz, A. Borchard , własny "Program Adaptacyjny " , "Program gimnastyki korekcyjnej " "Bezpieczny Przedszkolak" i " Radość dzieci bożych" . 
       Przedszkole uczestniczy w programach prozdrowotnych , programach ekologicznych i pomocowych. Organizujemy festyny i konkursy, realizujemy wycieczki i rajdy rowerowe poza przedszkole.
              Organizujemy Dni otwarte przedszkola  w dniach  5-6 marzec 2018  oraz Dni adaptacyjne  : po zakończeniu rekrutacji i przed rozpoczęciem roku szkolnego  ( w tym roku w sierpniu 2018)
      Informacje dodatkowe znajdziecie Państwo na stronie internetowej przedszkola http://www.pp6swiebodzin.edupage.pl .
               Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia. W roku szkolnym 2018/2019   organizacyjnie zaplanowano  170  miejsc w siedmiu  grupach ,  w tym pięć grup w budynku na ul. Sulechowskiej 2, a dwie w oddziałach zamiejscowych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 na Os. Łużyckim 28.
             Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna w liczbie 17 osób , a ich pracę wspomagają pracownicy obsługi w liczbie 17 osób.

          Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte Przedszkola do obejrzenia nie tylko zdjęć na stronie przedszkola, ale też budynku , placu zabaw, sal i stołówki. 

 http://www.pp6swiebodzin.edupage.pl
Osiągnięcia
                                Prowadzimy zajęcia z dziećmi wykorzystując rozmaite metody dydaktyczne np : Aktywnej Edukacji Marii Montessori, Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Ekspresji ruchowej Carla Orffa, Gimnastyki rytmicznej A. i M. Kniesów, ruchowej ekspresji twórczej Rudolfa von Labana, Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona, metodę pedagogiki zabawy i Bajkoterapię . 
                    Gimnastyka korekcyjna wspomaga kształtowanie prawidłowej sylwetki dziecka, a jego ogólny rozwój prowadzone od kilku lat zajęcia ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne dla rodziców i dzieci.
         Nasi wychowankowie biorą udział w różnorodnych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Uczestniczymy w turniejach sportowych, akcjach lokalnych i krajowych. prowadzimy festyny na terenie przedszkola i zawsze współpracujemy ze środowiskiem np. ze szkołami oraz instytucjami miasta Świebodzin. 
                       Jesteśmy też otwarci na propozycje środowiska. Prezentujemy prace naszych wychowanków lokalnej społeczności organizując wystawy i kiermasze.Uczestniczymy w akcjach charytatywnych np :.„Góra grosza”, Pola Nadziei" pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie nakrętek, pomoc zwierzętom ze schroniska i dla Azylu na Koziej oraz  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy .
Dodatkowe zajecia
  zajęcia terapeutyczne w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej 
  gimnastyka korekcyjna dla dzieci 
  Koncerty Filharmonii
  spotkania teatralne - przedstawienia w przedszkolu
  zajęcia logopedyczne 
  zajęcia ruchu rozwijającego W. Sherborne dla dzieci i rodziców
  zajęcia taneczne 
  rytmika
  

Godziny otwarcia od
06:00 do 16.00
Kontakty zagraniczne
                   W roku szkolnym 2015/2016 podjęta została współpraca z freblowskim przedszkolem Regen Bogen  "Tęczowym Przedszkolem" we Frankfurcie.W związku z tym odbyła się pierwsza w naszym przedszkolu wizyta dzieci z Niemiec wraz z ich nauczycielkami . Jedną z nich była Polka zamieszkała we Frankfurcie i pracująca w niemieckim przedszkolu.
              Goście : dzieci i ich panie uczestniczyły we wspólnych  zabawach z naszymi podopiecznymi . Nauczycielki dzieliły się doświadczeniami  podczas spotkania i w bezpośrednich rozmowach z dzięki pani Hani - Polce . Nasi goście byli bardzo zadowoleni z wizyty. Skorzystali z posiłków .                           Wymieniliśmy się upominkami, a goście wracali do domu zadowoleni. My też byliśmy zadowoleni, bo nasze przedszkole zyskało nowe doświadczenie i przyjaciół. 
                   Podczas pobytu gości odbył się wywiad z telewizją HTŚ oraz w lokalnej gazecie pojawił się artykuł o spotkaniu w przedszkolu.
           W nowym roku 2016 przedszkolaki naszego przedszkola były z wizytą w przedszkolu "Regenbogen" - Tęczowym przedszkolu  we Frankfurcie , a w kolejny roku 2017 przyjechały do nas inne dzieci z tego przedszkola, które u nas jeszcze nie były.
   Planujemy dalszą współpracę.
Personel
7 osób  pomoce nauczyciela
5 osób  personel kuchni
1 konserwator
2 osoby administracyjne (intendent, inspektor d/s bhp)
dyrektor przedszkola 
13 nauczycielek na pełen etat
3 nauczycielki na niepełnym etacie (katecheta, nauczyciel angielskiego, logopeda)
Godziny otwarcia uwagi
Prosimy o respektowaiei ustalonego czasu otwarcia i zamknięcia przedszkola.

Istnieje możliwość wydłużenia czasu otwarcia przedszkola z uwagi na zgłoszenia rodziców co do ich aktualnych potrzeb.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
170
Organ prowadzący
Gmina Świebodzin, ul. Rynkowa 2, 66-200 Świebodzin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe