Systemowa obsługa rekrutacji oświatowej
Świebodzin
Adres
Sulechowska 2, 66-200 Świebodzin
Telefon
684750950 dyrektor, 684750951 intendent
Fax
684750950
E-mail
pp6swiebodzin@tlen.pl
Strona www
http://www.pp6swiebodzin.edupage.org
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Publiczne Przedszkole Nr 6
  • OGRÓD PRZEDSZKOLNY
  • STOŁÓWKA
  • KORYTARZ PARTER
  • KORYTARZ PIĘTRO
  • ZIMA
Opis
    Publiczne Przedszkole nr 6 to wiekowy budynek położony w zadrzewionym dużym ogrodzie, wyposażonym w odpowiedni do zabaw ruchowych sprzęt. Wchodząc do budynku poprzez kolorowe korytarze znajdujemy pięć przytulnych i dobrze wyposażonych sal dla dzieci, szatnie i łazienki. Obszerna stołówka cieszy oczy barwnymi postaciami z bajek. Jesteśmy przedszkolem przyjaznym dziecku zapewniając warunki i klimat domowej atmosfery po to , aby dziecko czuło się bezpieczne i szczęśliwe. 
             Pomoce dydaktyczne , którymi dysponujemy rozwiną zainteresowania i talenty dzieci i oraz zachęcą je do własnych poszukiwań i eksperymentowania . 
              Dążymy do wyrównywania szans edukacyjnych uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców i wspomagając dzieci zajęciami terapeutycznymi takimi jak rytmika, taniec, gimnastyka korekcyjna, zajęcia ruchu rozwijającego oraz język angielski . 
                  Realizujemy przedszkolny program" Kocham przedszkole " j. Marcinkiewicz, A. Borchard , własny "Program Adaptacyjny " oraz Program wychowawczy "Uczymy się patrzeć i myśleć razem" , "Program gimnastyki korekcyjnej " "Bezpieczny Przedszkolak" i " Radość dzieci bożych" .                            Uczestniczymy w programach prozdrowotnych : „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Nie pal”, "Czyste powietrze wokół nas" oraz w programach ekologicznych i pomocowych. 
              Organizujemy dni adaptacyjne w przedszkolu po rekrutacji i przed rozpoczęciem roku szkolnego .
Informacje dodatkowe znajdziecie Państwo na stronie internetowej przedszkola http://www.pp6swiebodzin.edupage.pl .
               Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia. W roku szkolnym 2017/2018 organizacyjnie planowanych było  151 miejsc w sześciu grupach , ale po rekrutacji przybyła jeszcze jedna grupa . 
Dwie grupy umieszczone są w oddziałąch zamiejscowych przy Szkole Podstawowej nr 6 na Os. Łużyckim 28. 
             Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna ,a   ich pracę wspomagają pracownicy obsługi. 

. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć na stronie przedszkola http://www.pp6swiebodzin.edupage.pl
Osiągnięcia
                                Prowadzimy zajęcia z dziećmi wykorzystując rozmaite metody dydaktyczne np : Aktywnej Edukacji Marii Montessori, Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Ekspresji ruchowej Carla Orffa, Gimnastyki rytmicznej A. i M. Kniesów, ruchowej ekspresji twórczej Rudolfa von Labana, Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona, metodę pedagogiki zabawy i Bajkoterapię . 
                    Gimnastyka korekcyjna wspomaga kształtowanie prawidłowej sylwetki dziecka, a jego ogólny rozwój prowadzone od kilku lat zajęcia ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne dla rodziców i dzieci.
         Nasi wychowankowie biorą udział w różnorodnych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Uczestniczymy w turniejach sportowych, akcjach lokalnych i krajowych. prowadzimy festyny na terenie przedszkola i zawsze współpracujemy ze środowiskiem np. ze szkołami oraz instytucjami miasta Świebodzin. 
                       Jesteśmy też otwarci na propozycje środowiska. Prezentujemy prace naszych wychowanków lokalnej społeczności organizując wystawy i kiermasze.Uczestniczymy w akcjach charytatywnych np :.„Góra grosza”, pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie nakrętek, pomoc zwierzętom ze schroniska i dla Azylu na Koziej, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy .
Dodatkowe zajecia
  pomoc psychologiczno-pedagogiczną
  gimnastyka korekcyjna dla dzieci ( 2 razy w tygodniu 0
  raz w miesiącu Koncerty Filharmonii
  spotkania teatralne - przedstawienia w przedszkolu
  zajęcia logopedyczne 
  zajęcia ruchu rozwijającego dla dzieci i rodziców
  taniec
  

Języki obce
Tak
Rytmika
Tak
Zajęcia sportowe
Tak
Zajęcia komputerowe
Nie
Kółko teatralne
Nie
Kółko plastyczne
Nie
Religia
Tak
Osobny budynek
Tak
Ogródek przedszkolny
Tak
Godziny otwarcia od
06:00 do 16.00
Kontakty zagraniczne
                   W roku szkolnym 2015/2016 podjęta została współpraca z freblowskim przedszkolem Regen Bogen  "Tęczowym Przedszkolem" we Frankfurcie.W związku z tym odbyła się pierwsza w naszym przedszkolu wizyta dzieci z Niemiec wraz z ich nauczycielkami . Jedną z nich była Polka zamieszkała we Frankfurcie i pracująca w niemieckim przedszkolu.
              Goście : dzieci i ich panie uczestniczyły we wspólnych  zabawach z naszymi podopiecznymi . Nauczycielki dzieliły się doświadczeniami  podczas spotkania i w bezpośrednich rozmowach z dzięki pani Hani - Polce . Nasi goście byli bardzo zadowoleni z wizyty. Skorzystali z posiłków .                           Wymieniliśmy się upominkami, a goście wracali do domu zadowoleni. My też byliśmy zadowoleni, bo nasze przedszkole zyskało nowe doświadczenie i przyjaciół. 
                   Podczas pobytu gości odbył się wywiad z telewizją HTŚ oraz w lokalnej gazecie pojawił się artykuł o spotkaniu w przedszkolu.
           W nowym roku 2016 przedszkolaki naszego przedszkola były z wizytą w przedszkolu "Regenbogen" - Tęczowym przedszkolu  we Frankfurcie , a w kolejny roku 2017 przyjechały do nas inne dzieci z tego przedszkola, które u nas jeszcze nie były.
Personel
7 osób panie pomoce nauczyciela
5 osób tworzy personel kuchni
1 konserwator
2 osoby administracyjne (intendent, inspektor d/s bhp)
dyrektor przedszkola 
13 nauczycielek na pełen etat
3 nauczycielki na niepełnym etacie (katecheta, nauczyciel angielskiego, logopeda)
Godziny otwarcia uwagi
Prosimy o respektowani ustalonego czasu otwarcia i zamknięcia przedszkola.

Istnieje możliwość wydłużenia czasu otwarcia przedszkola z uwagi na zgłoszenia rodziców co do ich aktualnych potrzeb.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
166