Systemowa obsługa rekrutacji
Świebodzin
Adres
Kawaleryjska 12, 66-200 Świebodzin
Telefon
068 475 09 40
Fax
068 475 09 40
E-mail
pp1przedszkole@wp.pl
Strona www
naszeprzedszkole1.edupage.org
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Publiczne Przedszkole Nr 1
Opis
JEDYNKA TO PRZEDSZKOLE KTÓRE ZATROSZCZY SIĘ O TWOJE DZIECKO. U nas poczuje się ono bezpieczne i zadowolone.Zadbamy o jego potrzeby: zabawy, odpoczynku (nie ma obowiązku spania) akceptacji, szacunku, poznawania świata, zdobywania wiedzy i umiejętności. Preferujemy nowoczesne sposoby edukacji dzieci.Organizujemy ciekawe imprezy, uroczystości, wycieczki. Realizujemy "Program wczesnej adaptacji do warunków przedszkola", skierowany do dzieci nowo przyjmowanych. Umożliwia on poznanie przedszkola przed rozpoczęciem roku szkolnego. W przedszkolu są 3 grupy po 25 dzieci każda oraz jedna grupa licząca 18 dzieci. Są to grupy jednorodne lub zbliżone wiekowo. Taka organizacja zapewnia dzieciom komfort psychiczny i emocjonalny. Zapewnia to także ZDECYDOWANIE LEPSZĄ JAKOŚĆ OPIEKI WYCHOWANIA I NAUCZANIA - co potwierdzają nasze wieloletnie doświadczenia w pracy pedagogicznej. Zapewniamy dzieciom wyżywienie t.j.: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, w porach odpowiadających żywieniu dzieci w domach. Realizując powyższą ofertę mamy do dyspozycji dwupiętrowy budynek w którym mieszczą się: 
  • 4 sale zabaw dla dzieci
  • jadalnia 
  • sala do zajęć rytmiki 
  • szatnia dla dzieci 
  • sala zajęć dodatkowych oraz 
  • piękny, duży,pełen zieleni plac zabaw.
Osiągnięcia
Wieloletni bardzo wysoki poziom zadowolenia rodziców z opieki i wychowania dzieci w naszym przedszkolu oraz równie bardzo wysoki poziom przygotowania dzieci do szkoły.
Dodatkowe zajecia
I Codziennie w godzinach 7.30-12.30 jest realizowana Podstawa Programowa wychowania przedszkolnego. W godzinach 9.00-10.00 prowadzone są 2 zajęcia zorganizowane dla całej grupy wg poniższego schematu: 3x w tygodniu zajęcia z dominacją mowy i myślenia 1x w tygodniu zajęcia rozwijające pojęcia matematyczne 2x w tygodniu zajęcia gimnastyczne 2x w tygodniu zajęcia plastyczne 2x w tygodniu zajęcia umuzykalniające, 2x w tygodniu język angielski. Czas uczestnictwa dzieci w powyższych zajęciach, uzależniony jest od wieku dziecka i jego możliwości skupienia uwagi. II Zajęcia logopedyczne- dla dzieci z problemami wymowy. III Teatrzyki. IV Religia V Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej VI Koncerty Filharmonii
Godziny otwarcia od
06:30
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
93
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika