Śrem
Przedszkole
Niepubliczne Przedszkole „Słoneczna Szóstka” z Oddziałami Zamiejscowymi w Śremie
Adres
ul. Ignacego Paderewskiego 4, 63-100 Śrem
Telefon
612 828 708
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Tylman
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • .Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • .Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi - Oddział w Pyszącej
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi - Oddział na Psarskim
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi - Oddział przy ul. Wyszyńskiego
 • Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejsocwymi - Oddział przy ul. Wyszyńskiego
Opis

Przedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejscowymi funkcjonuje od 1 września 2008r. Mieści się w lewym skrzydle Szkoły Podstawowej nr 6. Przedszkole zlokalizowane zostało w samym sercu malowniczego osiedla Helenki. Bezpieczna okolica oraz duża ilość terenów zielonych stwarzają możliwość wszechstronnego rozwoju. Przedszkole posiada oddziały zamiejscowe w Pyszącej, Psarskim oraz przy ul. Wyszyńskiego 4 i 11 w Śremie. Aby stworzyć przedszkole na miarę najznakomitszych placówek edukacyjnych na świecie, sięgnęliśmy po najlepsze wzorce i wyznaczyliśmy sobie najwyższy cel. "Słoneczna Szóstka" tworzy takie warunki aby umożliwić osiągnięcie sukcesu każdemu wychowankowi, na każdym etapie nauki. To właśnie osiągnięty przez dziecko sukces motywuje go do dalszego działania, tworzenia i wysiłku.

Przedszkole posiada ogród dydaktyczny z żywymi zwierzętami: (króliki, wiewiórka, papugi) oraz ogród dydaktyczny ze zwierzętami naturalnych wielkości wykonanych z masy żywicznej (lew, żyrafa, słoń, struś, pingwiny). Jest to jedyna taka baza na ogrodzie przedszkola w całym kraju. Nasza placówka posiada własną bibliotekę otwartą dla dzieci i rodziców, salę z tablicą interaktywną, nowocześnie wyposażone sale oraz monitoring w całym przedszkolu.

Stawiamy na bardzo wysoką jakość naszych usług, bezpieczeństwo i kreatywność! Poprzez różne zabawy i ćwiczenia dzieci nabywają różnorodne wiadomości i umiejętności w zakresie rozwijania mowy, logicznego myślenia, kreatywności, sprawności fizycznej a także umiejętności posługiwania się językiem nowożytnym ( język angielski). Poprzez nowoczesne metody i formy przedszkolaki poznają magiczny świat liter i cyfr oraz rozwijają swoje zainteresowania. Nauczyciele każdego dnia stwarzają możliwość realizacji osobistych celów dziecka. Podmiotowe podejście do każdego wychowanka gwarantuje osiągnięcie przez niego określonych kompetencji uzależnionych od jego indywidualnych cech rozwojowych. Nasze przedszkole to prawdziwa przygoda dla każdego dziecka - pozwólcie mu ją z nami przeżyć!

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Zajęcia organizowane we wszystkich grupach wiekowych raz w tygodniu pod hasłem "KREATYWNE PIĄTKI"

popołudniowe zajęcia sportowe, teatralno-filmowe, taneczne

Tradycją są również Wspólne Wigilie i Śniadanka wielkanocne.

Organizujemy również:

* Logopedia
* Pomoc psychologa
* Przedszkole realizuje Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Współpraca ze Środowiskiem lokalnym:
Szkoła Podstawowa:
Adaptacja dzieci 5,6-letnich do warunków szkolnych- wizyta przedszkolaków w szkole, poznanie szkolnej sali, udział w lekcji szkolnej, udział w imprezach i konkursach organizowanych przez sąsiednią placówkę.
Komenda Powiatowa Policji w Śremie
Spotkanie z funkcjonariuszem Policji- pogadanka na temat pracy policjanta, zasad zachowania bezpieczeństwa wobec osób obcych i zwierząt, kontrola pojazdów dokonywana przed wyjazdami na wycieczki autokarowe.
Państwowa Straż Pożarna w Śremie
Wycieczka do Straży Pożarnej w Śremie- spotkanie dzieci ze strażakami oraz poznanie trudów ich pracy, zwiedzanie obiektu, zaprezentowanie sprzętu gaśniczego oraz pogadanka na temat bezpiecznego obchodzenia się z ogniem.
Muzeum Śremskie
Udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum w ciągu roku szkolnego.
Biblioteka Publiczna
Wizyta w bibliotece - udział w zajęciach bibliotecznych: poznanie pracy bibliotekarza, rozmowa o warunkach korzystania z biblioteki oraz o zasadach zachowania się w bibliotece; prezentacja zbioru bibliotecznego, korzystanie z księgozbioru bibliotecznego.
Dom Pomocy Społecznej
Okazjonalne występy dzieci- wykonywanie upominków.
Schronisko dla zwierząt
Zbiórka karmy i kocy dla podopiecznych schroniska w Gaju.


Godziny otwarcia:
Przedszkole czynne:
Śrem 5:30-17:00
Psarskie 6:30-16:00
Pysząca 7:30-15:00
Wyszyńskiego 4 oraz 11 6:30-16:00
Sekretariat: 7:00-15:00

Osiągnięcia
Przedszkole "Słoneczna Szóstka" – PRZEDSZKOLEM ROKU 2013 oraz 2014 * Oznaczenie tytułem "Szkoła odkrywców Talentów" - MEN * Oznaczenie certyfikatem "Chronimy Dzieci" * Oznaczenie tytułem "Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły" - MEN * Certyfikat Programu "Mamo, Tato wolę wodę" * Certyfikat KidZone "Strefa szczęśliwych dzieci" * Oznaczenie tytułem "Pracodawca roku 2013' * Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Mam 6 lat" - MEN *II Miejsce w Ogólnopolskim konkursie "KARTONYnagród" organizowany przez program MLEKO Z KLASĄ! *Udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh * Certyfikat Programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" *Certyfikat programu "Akademia Zdrowego" Przedszkolaka" *Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki - UNICEF *Wyróżnienie dla przedszkola w konkursie "Biblioteka ciągle w grze!" * 5 profesjonalnych płyt nagranych przez dzieci z Przedszkola * oraz wiele innych nagród i wyróżnień w konkursach
Dodatkowe zajęcia
Posiadamy bezpłatne, cykliczne zajęcia dodatkowe m.in.: artystyczne, kulinarne, plastyczne, sensoplastyczne, muzyczne, taneczne, teatralno-filmowe, sportowe, robotyka. Rytmika i  język angielski w ramach 5-godzinnej podstawy programowej.
Godziny otwarcia od
05:30-17:00
Godziny otwarcia uwagi

Za każdą godzinę ponad 5 godzin realizacji podstawy programowej - 2,00 zł oraz koszty wyżywienia : śniadanko 3,20 zł, obiad 7,80zł, podwieczorek 1,80 zł

Honorujemy kartę Rodzina 3+

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe