Siechnice
Przedszkole
Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
Adres
Jarzębinowa , 55-011 Siechnice
Telefon
502063412, 885270707
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Beata Sabała
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • BIEDRONKI
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
 • Przedszkole Niepubliczne "Happy Kids"
Opis

Przedszkole „Happy Kids” jest miejscem, gdzie dzieci będą mogły w pełni przeżywać swoje radosne dzieciństwo i każdego dnia odkrywać swój nieskończony potencjał twórczy. Nasze dzieci uczą się przede wszystkim poprzez zabawę, która jest najlepszą formą przekazywania dzieciom niezbędnych umiejętności i wiedzy o otaczającym świecie.Siedziba przedszkola jest w nowo wybudowanym budynku parterowym na terenie nowoczesnego Osiedla Rubinowego przy ulicy Jarzębinowej. Wyposażona w system wentylacji mechanicznej, z funkcją schładzania powietrza latem, stwarzać będzie komfortowe warunki dzieciom podczas upalnych dni. Duże przeszklone powierzchnie zapewniają prawidłowe doświetlenie sal zabaw i miłą atmosferę nawet w pochmurne dni. Ponadto nasze sale są kolorowe, słoneczne i bogato wyposażone w mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne, posiadające wymagane atesty bezpieczeństwa.  Jedna z sal zaopatrzona jest w tablicę interaktywną, która zachęca dzieci do poznawania nowych technologii, a nauczycielom pozwala na uatrakcyjnianie procesu edukacyjnego. Bezpośrednio przy budynku znajduje się kolorowy plac zabaw, przeznaczony do użytku tylko przez dzieci z naszego przedszkola. Znajdują się na nim urządzenia dydaktyczno-zabawowe wykonane przez profesjonalną firmę, również posiadające niezbędne certyfikaty. Ponadto lokal jest przystosowany do osób niepełnosprawnych ruchowo.

Dwujęzyczne dzieci

Oferta edukacyjna placówki obejmuje realizacje podstawy programowej, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji matematycznej, przyrodniczej i językowej.
Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym.
Początkiem przygody z językiem angielskim jest serial Baby Beetles, przeznaczony dla dzieci do 4 roku życia. Dzieci uwielbiają opowieści o sympatycznych żuczkach, pełne humoru i melodyjnych piosenek.
Kontynuacją nauki dla dzieci w wieku od 3 lat jest Tom & Keri. Niesamowite przygody uroczego misia, rezolutnej lali i ich przyjaciół wprowadzają 500 nowych słów i zwrotów.
W przedszkolu organizowane są również zajęcia dodatkowe: szachy, zajęcia ruchowe w ramach "Przedszkoliady", comiesięczne koncerty muzyczne, okazjonalnie zajęcia z ceramiki, teatrzyki, wycieczki poszerzające doświadczenia społeczne i przyrodnicze dzieci.
Placówka współpracuje z lokalnym środowiskiem, bierze udział w ogólnopolskich projektach zdobywając certyfikaty "Bezpieczne Przedszkole - Bezpieczne Dziecko” i "Radosne Przedszkole - Radosne Dziecko„ , ”Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Akademia Aquafresch” i wiele innych, a także organizuje akcje charytatywne.
Wychowankowie biorą udział w licznych konkursach na szczeblach nie tylko lokalnych, ale także ogólnopolskich, uzyskując przy tym znaczące tytuły.

Godziny otwarcia od
6:30 - 17:00
Dodatkowe zajęcia

- język angielski 3 x w tygodniu 

- gimnastyka 

- Rytmika

- Festiwal Nauki

- Spotknia z muzyką 

- Spotkania z teatrem


Zajęcia dodatkowo płatne. 

- szachy -  Szkoła szachowa "Czarny Koń"

- Basen  - Szkoła pływania "Happy Time"

Historia

Przedszkole „Happy Kids” powstało w 2013 roku. Jego debiutowym dniem był 01 września 2013. Nasza przedszkole jest wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Gminę Siechnice. Zaświadczenie nr 4430.14.2013. Jako przedszkole oświatowe realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego określonego w rozporządzeniu MEN z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty.


Posiadamy wszystkie wymagane zezwolenia na prowadzenie przedszkola:

Wpis do ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych w Gminie Siechnice
Opinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie higienicznych warunków żywienia
Opinia Państwowej Straży Pożarnej w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Organ prowadzący
Beata Sabała
Drzwi otwarte
Zapraszamy do obejrzenia naszego przedszkola od 09.04-12.04   w godzinach 16-17
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia sportowe