Poznań
Żłobek
Żłobek Baśniowa Dolina
Adres
Janickiego 22, 60-542 Poznań
Telefon
570 820 580
E-mail
Dyrektor/Kierownik
Elżbieta Banaszkiewicz
Typ placówki
Żłobek
Opis

Celem Baśniowej Doliny jest sprawowanie opieki w przyjaznej i domowej atmosferze, dającej poczucie bezpieczeństwa dzieciom i rodzicom, uwzględniającej indywidualne potrzeby dzieci.

W naszym żłobku ważnym aspektem jest wypracowanie, wraz z rodzicem, wspólnego podejścia do opieki i wychowania dziecka tak, aby ułatwić mu naukę samodzielności i nawiązywania przez niego poprawnych relacji z otoczeniem. Pozwalamy dziecku na rozwój w jego indywidualnym tempie. Dbamy o zapewnienie wszystkich potrzeb małego dziecka. Zachęcamy dzieci do wyrażania swoich uczuć. Budujemy przyjazny świat dla Twojego maluszka, aby czuło się akceptowane przez otoczenie.

W oparciu o plan dnia, opiekunki realizują zajęcia ruchowe, sensoryczne, plastyczne, bajkoterapię, rytmikę oraz szereg innych zajęć dostosowany do chęci i potrzeb dzieci. Baśniowa Dolina jest miejscem gdzie Twoje dziecko spędzi aktywnie dzień Projektujemy bezpieczną przestrzeń umożliwiającą dzieciom kreatywną zabawę. Stawiamy na wszechstronny rozwój, wyposażając sale w zróżnicowane zabawki i pomoce dydaktyczne. Ulubione przez dzieci zabawki posiadają wymagane atesty i certyfikaty, aby czas swobodnej zabawy był bezpieczny i miły. W żłobkowym ogrodzie dzieci mają do dyspozycji bujaki, zjeżdżalnie, piaskownicę oraz domek i sensoryczne domki pirackie. Codziennie stwarzamy warunki sprzyjające budowaniu świata małego odkrywcy.


Dodatkowe zajęcia
Rytmika
Godziny pracy
7.00-17.00
Kierownik - email
basniowadolina@firs.org.pl
Kierownik - telefon
570 820 580
Żywienie
Zależy nam na tym aby dieta naszych maluchów spełniała najwyższe oczekiwania małych brzuszków. Chcemy kształtować zdrowe nawyki żywieniowe naszych podopiecznych, zależy nam także na tym, by posiłki były smaczne, miały atrakcyjny wygląd i stanowiły odpowiednio zbilansowane pożywienie. Dlatego posiłki przygotowuje dla nas firma cateringowa, która ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych. W naszym żłobku nie zmuszamy dzieci do jedzenia. Zachęcamy by maluchy próbowały nowych produktów. Staramy się by jedzenie było dla dziecka przyjemnością i podróżą poprzez różnorodne smaki. Ponadto uczymy Maluchy samoobsługi - często okazuje się, że samodzielne jedzenie jest dużo przyjemniejsze, a nawet lepiej smakuje!
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
indywidualne spotkania po wcześniejszym ustaleniu terminu
Personel
Wykwalifikowana i doświadczona kadra, zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi do lat 3
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Parking

 Plac zabaw

 Wózkarnia