Poznań
Żłobek
Żłobek "TAAki Maluch"
Adres
Sieradzka 36 (dom po prawej stronie od bloku nr 36) , 60-166 Poznań
Telefon
695 122 966
E-mail
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Opis
Żłobek TAAki Maluch to miejsce dla Dzieci w wieku od 20 tygodnia do 36 miesiąca życia.


Doskonale rozumiemy potrzeby Malucha, dlatego dobrze przygotowaliśmy się do okresu adaptacyjnego. Specjalne dni na oswojenie się z nowymi warunkami i otoczeniem zapewnią przygotowanie do rozstań z Rodzicami. W ramach spędzanego czasu realizujemy założenia programu TAAkA GłowA. Wiemy, że bardzo istotne jest indywidualne podejście i skupiamy się na zaspokajaniu potrzeb rozwojowych Malucha. Nad rozwojem Dzieci w żłobku czuwają wykwalifikowani opiekunowie, pedagodzy i psychologowie.

Prywatny żłobek zlokalizowany w dzielnicy Poznań Grunwald.

Dbamy o dobry kontakt z Rodzicami. Codziennie informujemy o tym, jak przebiegał dzień. Podsumowanie tygodnia w żłobku przesyłamy na skrzynkę e-mail. W razie potrzeby istnieje możliwość rozmowy z psychologiem lub pedagogiem, jest to okazja do skonsultowania osiągnięć rozwojowych dziecka i wątpliwości wychowawczych.

Jak pracujemy?


Nie cenzurujemy wiedzy, nie dajemy sobie prawa do oceny, na co Dziecko jest „za małe“, czego „nie zrozumie“. Zapraszamy do podróży, aranżując przyjazną i edukującą (a nie edukacyjną) przestrzeń, ale stery oddajemy Dziecku. Ma ochotę poznać nazwy wszystkich kości człowieka? Bardzo proszę. Interesuje go czy Pluton jest planetą? Nie ma sprawy (Pluton nie jest planetą, ale to bardzo młode odkrycie). Poruszamy się od działań w naturalnych tworzywach woda, ziemia, piasek, ziemniaki) do rozwiązywania problemów matematycznych. Sprawdzamy, czy jajko pływa w osolonej wodzie, uczymy się nazywać emocje, rzeźbimy w galarecie.Dzieci w wieku od 0 do 3 lat bawią się na trzech poziomy programu, dzięki którym:


– rozwijają wszystkie zmysły,
– poznają skarbnicę wiedzy ogólnej – od anatomii człowieka przez miasta świata
– aż do najsłynniejszych ilustratorów,
– nawiązują pierwsze kontakty z rówieśnikami i rozwijają przyjaźnie,
– są zachęcane do samodzielności,
– ćwiczą swoje ciało i umiejętności motoryczne,
– rozwijają umiejętności matematyczne, logicznego myślenia i pamięci fotograficznej.


W czasie zajęć TAAkA GłowA podróżujemy od waty do kisielu, od grzechotek do latarek, przez kolory, piórka, rzeki piasku i firanki z papieru. Ciało zachęcane jest do ruchu, a umysł rozwija naturalną ciekawość poznawczą. Na zajęciach dzieci uczą się przebywania ze sobą nawzajem, poznają świat emocji i potrzeb, biorą udział w zabawach przygotowujących do pisania, czytania i nauki matematyki, słyszą takie odpowiedzi na swoje pytania, dzięki którym chcą pytać jeszcze więcej! Cała podróż odbywa się w edukującej przestrzeni, której każdy element odpowiada na naturalne rozwojowe potrzeby najmłodszych i pozwala na organizowanie zajęć dla dzieci, które trudno jest zaaranżować w domu.

Żywienie
Dzieci uczęszczające do żłobka otrzymują śniadanie, obiad i podwieczorek. Posiłki przygotowywane są przez firmę cateringową posiadającą doświadczenie w dostarczaniu posiłków dla dzieci w wieku przedszkolnym, w oparciu o opis zawartości kalorycznej i odżywczej posiłków skonsultowany z dietetykiem.
Zakres wiekowy
Żłobek TAAki Maluch to miejsce dla Dzieci w wieku od 20 tygodnia do 36 miesiąca życia.
Godziny pracy
7:30-17:30
Kierownik - telefon
Monika Kaniewska - 695 122 966
Kierownik - email
Monika Kaniewska - info@taakimaluch.pl
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
Monika Kaniewska - terminy spotkań ustalane są telefonicznie i odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00
Wolne miejsca
Tak
Łączna liczba miejsc
25
Personel
Zespół TAAkiego Malucha składa się z psychologów, pedagogów, opiekunek dziecięcych oraz wspomagająco studentek pedagogiki i psychologii.
Zasady odpłatności

Opłaty:

- jednorazowa opłata wpisowa: 620zł

- czesne: 575 zł / miesiąc

- wyżywienie: 320 zł / miesiąc

Opis udogodnień

- opieka psychologa

- konsultacje z pedagogiem w zakresie osiągnięć rozwojowych dzieci

Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Parking

 Plac zabaw