Poznań
Żłobek
Żłobek "Tęcza"
Adres
Kościerzyńska 77, 60-446 Poznań
Telefon
506234510
Fax
-
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek "Tęcza"
Opis
Nasz żłobek to miejsce tworzone z myślą o rozwoju, zabawie i bezpieczeństwie dzieci. Naszym celem jest wspieranie aktywności, ciekawości i samodzielności naszych podopiecznych. Jesteśmy placówką, która dba o dobry kontakt z rodzicami/opiekunami dzieci – co roku organizujemy Piknik Rodzinny, przedstawienia teatralne i inne imprezy okolicznościowe. Dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, zaś w żłobku funkcjonuje system monitoringu, który gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Opis udogodnień
Ogród posiada bardzo dobrze wyposażony plac zabaw (huśtawki, piaskownica, domki i zjeżdżalnie, samochodziki i jeździki do zabawy).
Żywienie
Placówka współpracuje z certyfikowaną firmą cateringową, uwzględniamy preferencje żywieniowe dzieci, jest możliwość wprowadzenia specjalnych diet (np bezglutenowej, bezcukrowej itd). Rodzice są informomowani o tygodniowym jadłospisie dla dzieci przez stronę internetową oraz tablice informacyjną w żłobku.
Kuchnia centralna (Opis)
Nie
Personel
Żłobek Tęcza zapewnia 4 opiekunki na grupę 16 dzieci (3 opiekunki na pełen etat, 1 na pół etatu). Nasza kadra spełnia wymagania określone w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, ponadto wszystkie opiekunki mają kwalifikacje wykraczające poza wymogi tej ustaw. W naszym zespole są osoby po kursach pierwszej pomocy, szkoleniach z pedagogiki zabawy, animacji dziecięcej oraz prowadzenia zajęć metodą Weroniki Sherborne.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
16
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Rytmika

 Wózkarnia